ZMB6

1.500L

Zink, magnez dhe vitaminë B6

ZMB6 është një kombinim thelbësor vitamin / minerale që siguron zink, magnez dhe vitaminë B6. Zinku dhe magnezi kontribuojnë në sintezën normale të proteinave, në ruajtjen e eshtrave normale dhe luajnë një rol në proçesin e ndarjes së qelizave.

Zinku dhe Vitamina B6 kontribuojnë në funksionin normal të sistemit imunitar. * Magnezi dhe Vitamina B6 kontribuojnë në zvogëlimin e lodhjes dhe plogështisë, në metabolizimin normal të energjisë dhe në funksionimin normal psikologjik.

Zinku kontribuon në sintezën normale të ADN-së dhe në metabolizimin noramle të acideve-bazë, në metabolizmin normal të karbohidrateve dhe makronutritëve, në funksionin normal konjitiv, në fertilitetin dhe riprodhimin normal, në metabolizimin normal të acideve yndyrore, në mirëmbajtjen e flokëve, thonjve, në ruajtjen e niveleve normale të testosteronit në gjak dhe në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ. *

Magnezi kontribuon në balancimin e elektroliteve, në funksionimin normal të sistemit nervor: neurotransmisionit dhe tkurrjeve të muskujve duke përfshirë muskujt e zemrës dhe ruajtjen e dhëmbëve normalë.

Vitamina B6 kontribuon në formimin normal të qelizave të kuqe të gjakut dhe në rregullimin e aktivitetit hormonal. *

* Këto deklarata janë vërtetuar shkencërisht nga Autoriteti Evropian i Sigurisë Ushqimore (EFSA) dhe i autorizuar nga Komisioni Evropian (KE).

+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  ZMB6

  1.500L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Jan 27 – Jan 28
    ... people are viewing this right now

    Share

  Udhëzime

  Merrni 2 kapsula në ditë.

  Faktorët alergjik

  Prodhuar në një strukturë që përpunon qumësht, vezë, gluten, soj, kikirikë, arra, selino, peshk dhe përbërës krustaçësh.

  Paralajmërime

  MBAJENI LARG FËMIJËVE!

  Mos e kaloni dozën e rekomanduar ditore! Përdoreni këtë produkt në lidhje me ushqimin si pjesë e një diete të shëndetshme dhe të ekuilibruar, jo si një zëvendësues të saj.

  Vlerat ushqyese

  Doza: 2 kapsula
  Doza për paketim: 30
  Sasia për Dozë NRV%* Sasia për Dozë NRV%*
  Zink 30 mg 300% Vitamin B6 11 mg 786%
  Magnez 450 mg 120%
  *NRV%: Referencat e Vlerave Ushqyese
  Close My Cart
  Close Wishlist
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Categories