Zink

800L

Mineral Esencial

Zinku është një mineral që përfshihet në mijëra funksione trupore dhe ky është metali i vetëm i cili shfaqet në të gjitha klasat e enzimave. Ai kontribuon në sintezën normale të ADN-së; metabolizimin normal të acideve bazë; metabolizimin normal të karbohidrateve; funksionin normal perceptues; në lindshmërinë dhe riprodhimin; metabolizimin normal të makronutrientëve; metabolizimin normal të acideve yndyrore; metabolizimin normal të vitaminave A; sintezën normale të proteinave; mirëmbajtja e kockave; mirëmbajtja e flokëve; mirëmbajtja e thonjve; ruajtjen e lëkurës; ruajtjen e niveleve normale të testosteronit në gjak; ruajtjen e shikimit; funksionin normal të sistemit imunitar; mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ; dhe ka një rol në proçesin e ndarjes së qelizave. *

* Kjo deklaratë është vërtetuar shkencërisht nga Autoriteti Europian i Sigurisë Ushqimore (EFSA) dhe i autorizuar nga Komisioni Evropian (KE).

+
 •  Transporti & Kthimet
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Na pyet direkt

  Zink

  800L

  Na pyet direkt

    Produkti vjen:  Sht 29 – Sht 30
    ... vizitorë janë duke e parë tani

    Shpërndaje

  Udhëzime

  Merrni 1 tabletë në ditë, mundësisht me një vakt ushqimor.

  Faktorët alergjik

  Prodhuar në një objekt që përpunon qumësht, vezë, gluten, soj, kikirikë, arra, dhe përbërës krustaçësh.

  Paralajmërime

  MBAJENI LARG FËMIJËVE!

  Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore! Përdoreni këtë produkt në lidhje me ushqimin si pjesë e një diete të shëndetshme dhe të ekuilibruar, jo si një zëvendësues të saj.

  Vlerat ushqyese

  Doza: 1 tabletë
  Doza për paketim: 100
  Sasia për Dozë NRV%*
  Zink (si Zink Glukonate) 25 mg 250 %
  *NRV%: Referencat e Vlerave Ushqyese.
  Close SHPORTA NË SA
  Close Lista e dëshirave
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Kategoritë