White Mulberry Premium

1.000L

White Mulberry Premium është një shtesë dietike që përmban formulën ideale të përbërësve që mbështesin normalizimin e niveleve të sheqerit në gjak – ekstrakt natyral nga gjethet e manit të bardhë (Morus alba L.) i plotësuar me krom dhe selen.

White Mulberry Premium përmban 350 mg ekstrakt të manit të bardhë me cilësi të lartë në 1 kapsulë!

S’ka stok

 •  Transporti & Kthimet
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Na pyet direkt
  White Mulberry Premium

  White Mulberry Premium

  1.000L

  Na pyet direkt

    ... vizitorë janë duke e parë tani

    Shpërndaje

  Sasia: 30 kapsula

  Përshkrimi

  Ekstrakti i manit të bardhë (Morus Alba L.) ndihmon në ruajtjen e ekuilibrit të metabolizmit të karbohidrateve në trup.Kromi ndihmon në mbajtjen e metabolizmit të duhur të makroelementëve dhe niveleve të duhura të glukozës në gjak. Seleni ndihmon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ dhe kontribuon në funksionimin e duhur të sistemit imunitar.

  Përbërësit

  Ekstrakt i Gjetheve të Manit të Bardhë (Morus Alba L.), Agjent Mbushës – Celulozë Mikrokristaline; Selenat Natriumi (IV), Agjentë Kundër Ngjitjes – Kripëra Magnezi të Acideve Yndyrore, Dioksid Silici; Klorur Kromi, Kapsula (Xhelatinë – Përbërës Mbështjellës, Ngjyrosës Ushqimor – E 171).

  Vlera ushqyese

  Vlera ushqyese
  1 Kapsulë
  Ekstrakt i Manit të Bardhë (Morus Alba L.) 350 mg
  Krom 40 µg (100%*)
  Selen 55 µg (100%*)

  *NRV –  Referenca e Vlerave Ushqyese

  Rekomandime përdorimi

  Qëllimi:

  Kjo përgatitje përdoret si  një shtesë dietike për të rriturit, për të ruajtur nivelet korrekte të sheqerit në gjak. Rekomandohet gjithashtu për njerëzit në dietë, tendenca e të cilëve për të konsumuar tepër ëmbëlsira dhe karbohidrate me një indeks të lartë glicemik zvogëlon efektivitetin e dietës.

  Shënim: Diabetikët që përdorin ilaçe anti-diabetike ose insulinë, si dhe gratë shtatzëna dhe ne gjidhënie, duhet të konsultohen me një mjek para se të përdorin preparatin. Ky produkt nuk duhet të përdoret në rast të mbindjeshmërisë ndaj ndonjerit prej përbërësve të tij.

  Rekomandime:

  Marrja e rekomanduar ditore: 1 kapsulë çdo ditë para vaktit. Kapsula duhet të merret me një sasi të madhe uji.

  Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet ushqimore nuk duhet të zëvendësojnë një dietë të larmishme dhe të balancuar. Rekomandohet një dietë e balancuar dhe një stil jetese i shëndetshëm.

  Close SHPORTA NË SA
  Close Lista e dëshirave
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Kategoritë