Whey Protein Complex 100% – 700 G

2.900L

Ky është një supplement ushqimor i cili së bashku me një dietë të ekuilibruar siç duhet dhe stërvitjeve, do t’ju ndihmojë të merrni rezultate të dukshme! Kompleksi i proteinave me hirrë 100% është një kombinim i izolimit CFM dhe koncentratit të proteinave Whey, duke ju lejuar të plotësoni dietën tuaj të përditshme me sasinë e nevojshme të proteinave për muskujt tuaj! Jeni në fazë të ndërtimit të masë së muskujve? Apo ndoshta jeni në proçesin e humbjes së peshës? Sido që të jetë mos harroni të pajisni muskujt tuaj me proteina me vlera të plota i cili është materiali i tyre kryesor ndërtues!

 

Pastro
SKU: N/A Kategoria:

Informacion shtesë

Peshë N/A
Shije

Blueberry, Cherry-Jogurt, Ice Coffee, Salted Caramel, Chocolate, Coconut, Cookies & Cream, Double Chocolate, Lemon Cheesecake, Orange-Maracuja, Peanut Butter, Strawberry, Tiramisu, Vanilla

Përshkrimi

Ky është një supplement ushqimor i cili së bashku me një dietë të ekuilibruar siç duhet dhe stërvitjeve, do t’ju ndihmojë të merrni rezultate të dukshme! Kompleksi i proteinave me hirrë 100% është një kombinim i izolimit CFM dhe koncentratit të proteinave Whey, duke ju lejuar të plotësoni dietën tuaj të përditshme me sasinë e nevojshme të proteinave për muskujt tuaj! Jeni në fazë të ndërtimit të masë së muskujve? Apo ndoshta jeni në proçesin e humbjes së peshës? Sido që të jetë mos harroni të pajisni muskujt tuaj me proteina me vlera të plota i cili është materiali i tyre kryesor ndërtues!

 

Lënda e parë e përdorur për prodhimin Whey Protein Complex 100% karakterizohet nga një shkallë e lartë pastërtie. Teknologjia inovative e prodhimit, si dhe njohuritë e gjera dhe përvoja shumë vjeçare e shkencëtarëve nga Qendra e Kërkimit dhe Zhvillimit të Laboratorëve Olimp në krijimin e shtesave dietike, kanë mundësuar krijimin e një shtese proteine ​​me cilësi të lartë, të cilës i besojnë miliona njerëz në mbarë botën!

Një sasi specifike e dy proteinave me burim, një përmbajtje e ulët e sheqernave dhe yndyrave të ngopura, si dhe një profil i pasur aminoacidsh janë padyshim avantazhet më të rëndësishme të Whey Protein Comples 100%. E popullarizuar në mesin e atletëve profesionistë dhe sportistëve amatorë, vjen me një varietet shijesh të mahnitshme që do të kënaqin edhe tifozët më të kërkuar të disiplinave të ndryshme sportive. Shihni vetë! Zgjidhni aromën tuaj të preferuar dhe punoni në figurën tuaj të ëndrrave me një aleat të ri!

Kompleksi i proteinave të hirrës 100% është:

  • Një burim i lehtë dhe i përshtatshëm i proteinave me cilësi të lartë
  • Një sasi e madhe e proteinave dhe aminoacideve
  • Për shkak të përmbajtjes së proteinave, ajo kontribuon në rritjen dhe mirëmbajtjen e masës muskulore
  • 134 kalori të shëndetshme në 1 porcion
  • Vetëm 1.4 g sheqer për çdo poricion!

Përbërësit

95% përzierje – proteinash [proteinë hirre e koncentruar e ultrafiltruar (nga qumështi), proteinë hirre e izoluar (nga qumështi)], aroma, vaji trigliceridesh me zinxhir të mesëm (vaj MCT), fruktozë, rregullues aciditeti – acid malik , acid citrik (për të gjitha aromat me luleshtrydhe), rregullues aciditeti – citrat natriumi; forcues – çamçakëz arabik, çamçakëz ksantan, metil celulozë karboksi natriumi; ëmbëlsues – açesulfame K, sukralozë, ciklamat; emulsifikator – lecitin soje; kripë (për të gjitha aromat me çokollatë), ngjyrues: karminë (për: luleshtrydhe, qershi, luleshtrydhe-kivi dhe banane-qershi ), E 150c (për:  biskotë, kafe, kafe ftohtë, çokollatë, lajthi , tiramisu dhe kapuçino), riboflavin, E 133 (për stikat).

Rekomandime

Merrni 1-3 porcione në ditë – para mëngjesit, midis vakteve, pas stërvitjes ose para gjumit. Shtoni 1 porcion (35 g = 1 lugë) në 150 ml ujë. Konsumojeni direkt pas përgatitjes. Jo i përshtatshëm për diabetikët. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Shtesat ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësuese  të një diete të larmishme dhe të ekuilibruar. Mbajeni larg fëmijëve. Rekomandohet të shoqërohet me një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar dhe një mënyrë jetese të shëndetshme

Të dhënat për dozë

Të dhënat për doze
Per 100 g Per  35 g
Acid L-Glutamik 13575 mg 4751 mg
*/**L-Leucin 7950 mg 2783 mg
Acid L-Aspartik 8250 mg 2888 mg
*L-Lisinë 7200 mg 2520 mg
L-Prolinë 4125 mg 1444 mg
*/**L-Valinë 4425 mg 1549 mg
*/**L-Isoleucinë 4800 mg 1680 mg
*L-Threoninë 5025 mg 1759 mg
L-Serinë 3450 mg 1208 mg
*/*** L-Feniloalaninë 2250 mg 788 mg
*** L-ThIrosinë 1950 mg 683 mg
L-Argininë 1575 mg 551 mg
L-GlIcinë 1050 mg 578 mg
* L-Methioninë 1650 mg 446 mg
L-Histidinë 1275 mg 578 mg
*/*** L-Trptofan 1055 mg 368 mg

* Amino Acide Esenciale
** Amino Acide me Zinxhir te Degëzuar
*** Amino Acide Aromatike

Vlerat ushqyese

 

Për porcion (35 g) Per 3 porcione (105 g) Per 100 g
Energji 566 kJ/
134 kcal
1698 kJ/
401 kcal
1624 kJ/
382 kcal
Yndyra
nga të cilat e ngopur
1,5 g
<0,5 g
4,4 g
0,7 g
4,2 g
0,7 g
Karbohidrate
Nga të cilat sheqer
3,9 g
1,4 g
11,6 g
4,2 g
11 g
4,0 g
Protein 26 g 79 g 75 g
Krip 0,30 g 0,90 g 0,86 g
Amino Acidet Totale 75000 mg per 100 g

Main Menu