Olimp Whey Protein Complex 100 % DragonBall Limited Edition

2.900L

Ky është një supplement ushqimor i cili së bashku me një dietë të ekuilibruar siç duhet dhe stërvitjeve, do t’ju ndihmojë të merrni rezultate të dukshme! Kompleksi i proteinave me hirrë 100% është një kombinim i izolimit CFM dhe koncentratit të proteinave Whey, duke ju lejuar të plotësoni dietën tuaj të përditshme me sasinë e nevojshme të proteinave për muskujt tuaj! Jeni në fazë të ndërtimit të masë së muskujve? Apo ndoshta jeni në proçesin e humbjes së peshës? Sido që të jetë mos harroni të pajisni muskujt tuaj me proteina me vlera të plota i cili është materiali i tyre kryesor ndërtues!

 • Sasia, 700 gram
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  Olimp Whey Protein Complex 100 % DragonBall Limited Edition

  2.900L

  Ask a Question

    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Lënda e parë e përdorur për prodhimin Whey Protein Complex 100% karakterizohet nga një shkallë e lartë pastërtie. Teknologjia inovative e prodhimit, si dhe njohuritë e gjera dhe përvoja shumë vjeçare e shkencëtarëve nga Qendra e Kërkimit dhe Zhvillimit të Laboratorëve Olimp në krijimin e shtesave dietike, kanë mundësuar krijimin e një shtese proteine me cilësi të lartë, të cilës i besojnë miliona njerëz në mbarë botën!

  Një sasi specifike e dy proteinave me burim, një përmbajtje e ulët e sheqernave dhe yndyrave të ngopura, si dhe një profil i pasur aminoacidsh janë padyshim avantazhet më të rëndësishme të Whey Protein Comples 100%. E popullarizuar në mesin e atletëve profesionistë dhe sportistëve amatorë, vjen me një varietet shijesh të mahnitshme që do të kënaqin edhe tifozët më të kërkuar të disiplinave të ndryshme sportive. Shihni vetë! Zgjidhni aromën tuaj të preferuar dhe punoni në figurën tuaj të ëndrrave me një aleat të ri!

  Kompleksi i proteinave të hirrës 100% është:

  • Një burim i lehtë dhe i përshtatshëm i proteinave me cilësi të lartë
  • Një sasi e madhe e proteinave dhe aminoacideve
  • Për shkak të përmbajtjes së proteinave, ajo kontribuon në rritjen dhe mirëmbajtjen e masës muskulore
  • 134 kalori të shëndetshme në 1 porcion
  • Vetëm 1.4 g sheqer për çdo poricion!

  Përbërësit

  95% përzierje – proteinash [proteinë hirre e koncentruar e ultrafiltruar (nga qumështi), proteinë hirre e izoluar (nga qumështi)], aroma, vaji trigliceridesh me zinxhir të mesëm (vaj MCT), fruktozë, rregullues aciditeti – acid malik , acid citrik (për të gjitha aromat me luleshtrydhe), rregullues aciditeti – citrat natriumi; forcues – çamçakëz arabik, çamçakëz ksantan, metil celulozë karboksi natriumi; ëmbëlsues – açesulfame K, sukralozë, ciklamat; emulsifikator – lecitin soje; kripë (për të gjitha aromat me çokollatë), ngjyrues: karminë (për: luleshtrydhe, qershi, luleshtrydhe-kivi dhe banane-qershi ), E 150c (për: biskotë, kafe, kafe ftohtë, çokollatë, lajthi , tiramisu dhe kapuçino), riboflavin, E 133 (për stikat).

  Vlerat ushqyese

  Vlerat ushqyese per porcion
  Për porcion (35 g) Per 3 porcione (105 g)
  Energji
  566 kJ/
  134 kcal
  1698 kJ/
  401 kcal
  Yndyra
  nga të cilat e ngopur
  1,5 g
  <0,5 g
  4,4 g
  0,7 g
  Karbohidrate
  Nga të cilat sheqer
  3,9 g
  1,4 g
  11,6 g
  4,2 g
  Proteina
  26 g
  79 g
  Kripë
  0,30 g
  0,90 g
  Amino Acidet Totale, nga të cilat
  26250 mg
  75000 mg
  Acid L-Glutamik
  4751 mg
  13575 mg
  */**L-Leucin
  2783 mg
  7950 mg
  Acid L-Aspartik
  2888 mg
  8250 mg
  *L-Lisinë 2520 mg 7200 mg
  L-Prolinë
  1444 mg
  4125 mg
  */**L-Valinë
  1549 mg
  4425 mg
  */**L-Isoleucinë
  1680 mg
  4800 mg
  *L-Threoninë
  1759 mg
  5025 mg
  L-Alaninë
  1313 mg
  3750 mg
  L-Serinë
  1208 mg
  3450 mg
  */*** L-Feniloalaninë
  788 mg
  2250 mg
  *** L-ThIrosinë
  683 mg
  1950 mg
  L-Argininë
  551 mg
  1575 mg
  L-GlIcinë
  368 mg
  1050 mg
  * L-Methioninë
  578 mg
  1650 mg
  L-Histidinë
  446 mg
  1275 mg
  L-Cisteinë
  578 mg
  1650 mg
  */*** L-Triptofan
  368 mg
  1055 mg

  * Amino Acide Esenciale
  ** Amino Acide me Zinxhir te Degëzuar
  *** Amino Acide Aromatike

  Rekomandime

  Merrni 1-3 porcione në ditë – para mëngjesit, midis vakteve, pas stërvitjes ose para gjumit. Shtoni 1 porcion (35 g = 1 lugë) në 150 ml ujë. Konsumojeni direkt pas përgatitjes. Jo i përshtatshëm për diabetikët. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Shtesat ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësuese të një diete të larmishme dhe të ekuilibruar. Mbajeni larg fëmijëve. Rekomandohet të shoqërohet me një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar dhe një mënyrë jetese të shëndetshme.

  SKU: N/A Category:
  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories