Vitamin D3

1.500L

Vitamina D3

Një burim i rëndësishëm vitaminash

Trupi prodhon natyrshëm vitaminë D kur ai ekspozohet ndaj rrezeve të diellit. Megjithatë, ekspozimi aktual ndaj rrezeve UV dhe sinteza e vitaminës D varet nga shumë faktorë (për shembull, stinët, gjëndja, koha, mosha, smogu ose lëkura e errët).

Vitamina D gjendet në mënyrë natyrale në ushqime të tilla si vitamina D2 (ergo-kalçiferoli) dhe vitamina D3 (kole-kalçiferoli), por gjithashtu mund të merret në formën e shtesave ushqimore. Vitamina D kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar dhe muskujve, në ruajtjen e eshtrave dhe dhëmbëve në kushte normale dhe gjithashtu në thithjen dhe përdorimin normal të kalçiumit dhe fosforit *.

* Këto deklarata janë vërtetuar shkencërisht nga Autoriteti Evropian i Sigurisë Ushqimore (EFSA) dhe i autorizuar nga Komisioni Evropian (KE).

+
 •  Transporti & Kthimet
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Na pyet direkt

  Vitamin D3

  1.500L

  Na pyet direkt

    Produkti vjen:  Sht 29 – Sht 30
    ... vizitorë janë duke e parë tani

    Shpërndaje

  Përdorimi

  Merrni 1 dozë (1 kapsulë) çdo ditë me një vakt.

  Faktorët alergjik

  Prodhuar në një objekt që përpunon qumësht dhe derivate të tij, vezë, gluten, sojë, arra, peshk, krustaçë dhe produkte të tjera me bazë krustaçësh.

  Paralajmërime

  Mbajeni larg fëmijëve. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësuese të një diete të ekuilibruar.

  Vlerat ushqyese

  Një dozë : 1 kapsulë
  Doza për paketim : 250
  Doza e rekomanduar ditore : 1 kapsulë
  Sasia për Dozë VRN%
  Vitamin D3 (kole-kalçiferol) 480 IU (12 μg) 240%
  * VRN%: Referenca e Vlerave Ushqyese
  Close SHPORTA NË SA
  Close Lista e dëshirave
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Kategoritë