Vita-Min Plus Senior

1.100L

Vita-Min Plus Senior është një suplement me vitamina dhe minerale e pasuruar me luteinë, acid hialuronik dhe ekstrakt xhinsengu korean. Një përzierje e vitaminave në formën kelate me përthithshmëri shumë të lartë të mineraleve të kompleksit Albion, e formuluar posaçërisht për të moshuarit, duke e bërë më të thjeshtë marrjen ditore të mikronutrientëve të nevojshëm ditor; e pasuruar me luteinë, xhinseng korean dhe acid hialuronik për një lëkurë të shëndetshme.

KUJTESË!!! Kur të zgjidhni një suplement që përmban minerale, shikoni që paketim të ketë stampën e Albion®Minerals – një garanci që po merrni mineralet me biodisponueshmërinë më të lartë.

S’ka stok

 •  Transporti & Kthimet
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Na pyet direkt
  Vita-Min Plus Senior

  Vita-Min Plus Senior

  1.100L

  Na pyet direkt

    ... vizitorë janë duke e parë tani

    Shpërndaje

  Sasia: 30 kapsula

  Përshkrimi

  Vita-Min Plus Senior është një suplement me vitamina dhe minerale e pasuruar me luteinë, acid hialuronik dhe ekstrakt xhinsengu korean. Një përzierje e vitaminave në formën kelate me përthithshmëri shumë të lartë të mineraleve të kompleksit Albion, e formuluar posaçërisht për të moshuarit, duke e bërë më të thjeshtë marrjen ditore të mikronutrientëve të nevojshëm ditor; e pasuruar me luteinë, xhinseng korean dhe acid hialuronik për një lëkurë të shëndetshme.

  KUJTESË!!! Kur të zgjidhni një suplement që përmban minerale, shikoni që paketim të ketë stampën e Albion®Minerals – një garanci që po merrni mineralet me biodisponueshmërinë më të lartë.

  Përbërësit

  Vitaminë A, Vitaminë D, Vitaminë E, Vitaminë C, Vitaminë B1, Vitaminë B2, Niacinë, Vitaminë B6, Acid Folik, Vitaminë B12, Biotinë, Acid Pantenoik , Kalcium (Albion® Amino Acid Kelate, Kalcium Karbonate), Magnez [(Albion® Amino Acid Kelate, Oksid Magnezi, Potas, Zink (Albion® Amino Acid Kelate), Hekur (Albion® Amino Acid Kelate (Ferrochel®)], Manganes (Albion® Amino Acid Kelate), Bakër (Albion® Amino Acid Kelate), Jod, Selen, Ekstrakt Xhinsengu Korean (Panax ginseng L.) nga të cilat 7% Ginsenosides, Luteinë, Acid Hialuronik, Celulozë dhe Celulozë e Pluhurizuar (Agjent Mbushës),Dioksid Kromi, Stearat Magnezi (Agjent Kunder Ngjitjes), Kapsula (Xhelatinë – Pigment: E171)

  Vlera ushqyese

  Vlera ushqyese
  1 Kapsulë %NRV*
  Vitamin A 800 µg 100%
  Vitamin D 10 µg 200%
  Vitamin E (α-TE) 18 mg 150%
  Vitamin C (PureWay C®) 100 mg 125%
  Vitamin B1 1,1 mg 100%
  Vitamin B2 1,4 mg 100%
  Niacin (NE) 16 mg 100%
  Vitamin B6 2,8 mg 200%
  Foliat 200 µg 100 %
  Vitamin B12 5 µg 200 %
  Biotinë 50 µg 100 %
  Acid Pantenoik 6 mg 100 %
  Mineralet
  Kalcium 140 mg 17.5%
  Magnez 75 mg 20%
  Potas 40 mg 2%
  Zink 10 mg 100%
  Hekur 3 mg 21%
  Manganes 1 mg 50%
  Bakër 150 µg 15%
  Jod 150 µg 100 %
  Selen 55 µg 100 %
  Ekstrakt Xhinsengu Korean (Panax ginseng L.) 30 mg
  Luteinë 2 mg
  Acid Hialuronik 2 mg

  *NRV – Referenca e Vlerave Ushqyese

   

  Mineralet në përbërje të Vita-Min Plus Senior, përveç të tjerave, janë në formën më të asimilueshme të kripërave kelate të acideve organike që prodhohen nga lideri amerikan ne tregun e mineraleve –Kompania Albion ®.Në këtë mënyrë bioelementët përthithen shumë mirë nga sistemi tretës, qëndrojnë në doza të plota, nuk irritojnë stomakun, dhe mund të largohen nga organizmi në formën e kelateve, duke mos ndikuar gjithashtu në përthithjen e mineraleve të tjera. Në rast të përdorimit të mineraleve ose vitaminave dhe medikamententeve të tjera duhet të konsultoheni me mjekun tuaj.

  Rekomandime përdorimi

  Qëllimi:
  Produkti është formuluar për të moshuarit në plotësim të nevojave ditore për vitamina dhe minerale.

  Rekomandime:
  Merrni 1 kapsulë në ditë pas një vakti ushqimor me një sasi të bollshme uji. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet ushqimore nuk duhet të zëvendësojnë një dietë të larmishme dhe të balancuar. Rekomandohet një dietë e balancuar dhe një stil jetese i shëndetshëm. Ruajeni në vende të pa-arritshme nga fëmijët.

  Close SHPORTA NË SA
  Close Lista e dëshirave
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Kategoritë