Vita-Min One

1.500L

 • Vitamina dhe minerale esenciale per çdo person aktiv
 • Funkisonimi normal i sistemit imun
 • Reduktim i lodhjes dhe plogështisë
 • Sasia, 60 kapsula

S’ka stok

 •  Transporti & Kthimet
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Na pyet direkt

  Vita-Min One

  1.500L

  Na pyet direkt

    ... vizitorë janë duke e parë tani

    Shpërndaje

  Përshkrimi

  A jeni duke kryer punë intelektuale? A ju pëlqen të ushtroni? A po kërkoni një mënyrë të thjeshtë për të plotësuar dietën tuaj ditore me vitamina dhe minerale të vlefshme? Ju keni ardhur në vendin e duhur! Zbuloni Vita-Min One! Një shtesë e re emocionuese në markën Olimp Sport Nutrition. Një përbërje e pasur me minerale dhe vitamina me cilësi të lartë thelbësore për gratë dhe burrat, e cila është pasuruar me Ekstraktin Amerikan të Xhinsengut. Përbërësit individualë janë zgjedhur me kujdes për të siguruar bio-disponueshmëri efikase për thithjen optimale. Për më tepër kjo formule  ka dhënë një produkt konçiz në kapsula më të vogla që janë më të leverdishme dhe më të lehta për tu marrë.

  Vita-Min One janë vitamina dhe minerale për këdo që kujdeset për shëndetin dhe vlerëson cilësinë e shtesave të tyre dietike. Kjo përgatitje inovative është krijuar në laboratorët e kompanisë farmaceutike Olimp Laboratories dallohet nga cilësia e lartë e përbërësve që përmban. Përbërësit aktivë vlerësohen shkencërisht për performancën dhe efikasitetin e tyre, megjithatë ato mund të përdoren vetëm nëse lëndët e para arrijnë standarde të ndryshme pas analizave të nevojshme fiziko-kimike, përfshirë testimin e tyre për pastërti (p.sh. për të konfirmuar mungesën e metaleve të rënda të rrezikshme), siguria e përdorimit të produktit që mban logon Olimp Sport Nutrition.Duke zgjedhur Vita-Min One mund të jeni i sigurt se po merrni një shtesë dietike të provuar, të prodhuar në përputhje me standardet globale, e cila do t’ju ndihmojë të plotësoni nevojat tuaja ditore për vitamina dhe minerale kryesore që kontribuojnë në:

  • Funksionimin normal të sistemit nervor (vitamina C, B6, B12, tiaminë, riboflavinë, biotinë, niacinë, magnez, bakër)
  • Funksionimin normal të sistemit imunitar (vitamina A, B6, B12, C, D, folat, hekur, zink, bakër)
  • Zvogëlimin e lodhjes dhe plogështisë (vitamina C, B6, B12, folat, acid pantotenik, magnez, hekur, riboflavinë, niacinë)
  • Metabolizëm normal që jep energji (vitaminë C, B6, B12, tiaminë, riboflavinë, biotinë, niacinë, hekur, magnez, jod, mangan, kalcium)
  • Mirëmbajtja e shikimit normal (vitamina A, riboflavina, zinku),
  • Mirëmbajtja e lëkurës normale (niacin, biotin, zink) flokët dhe thonjtë (biotin, zink)
  • Prodhimin normal të qelizave të kuqe të gjakut dhe hemoglobinës dhe transporti normal i oksigjenit në trup (hekur)
  • Thithja normale e kalciumit (vitamina D)
  • Mirëmbajtja e kockave normale (vitamina D, kalcium)
  • Funksion normal i muskujve (vitamina D, magnez)
  • Mirëmbajtja e niveleve normale të testosteronit në gjak (zink)Kur zgjidhni suplementin Vita-Min One, mos e konsideroni Atë si një zëvendësues për dietën tuaj, por vetëm si mbështetje dhe shtesë ushqyese. Ju lutemi mos harroni të mbani një dietë të shëndetshme dhe të larmishme.

  Përbërësit

  Karbonat Kalciumi, Oksid Magnezi, Acid L-Askorbik – Vit. C, Agjent Ruajtës – Celulozë; DL-Alfa-Tokoferil Açetat – Vit. E, Glukonat Zinku, Ekstrakt i Trënjës së Xhinsengut Amerikan (Panax Quinquefolius L.), Fumarat Hekuri, Nikotinamide – Niacin, Kianokobalaminë – Vit. B12, Riboflavinë – Vit. B2, Retinil Açetat – Vit. A, Kolekalçiferol – Vit. D, D-Pantotenat i Kalçiumit – Acid Pantothenik, Selenit Natriumi, Glukonat Kukri, Mononitrat Tiaminë – Tiaminë (vit. B1), hidroklorur tiaminë – tiaminë (vit. B1), hidroklorur piridoksinë – vit. B6, glukonat Mangani, Acid Borik, D-Biotinë – Biotinë, Klorur Kromi (III), Acid Pteroilmonoglutamik – Folat, Jodur Kaliumi, Agjentë Kundër Ngjitjes – Dioksid Silikoni, Kripëra Magnezi të Acideve Yndyrore; Kapsulë (Xhelatinë, Ngjyra: E 172).

  Vlera ushqyese

  Vlerat  ushqyese 
  1 kapsulë NRV 2 kapsula NRV
  Vitamin A (RE) 200 μg 25% 400 μg 50%
  Vitamin D 20 µg 400% 40 µg 800%
  Vitamin E (α-TE) 12 mg 100% 24 mg 24%
  Vitamin C 100 mg 125% 200 mg  250%
  Thiamin (Vit. B1) 4 mg 364% 8 mg 727%
  Riboflavin (Vit. B2) 8.4 mg 600% 16.8 mg 1200%
  Niacin (NE) 17.5 mg 109% 35 mg 219%
  Vitamin B 63 mg 214% 6 mg 429%
  Acid Folik 200 µg 100% 400 µg 200%
  Vitamin B12 10.5 µg 420% 21 µg 840%
  Biotin 50 µg 100% 100 µg 200%
  Acid Pantothenik 6 mg 100% 12 mg 200%
  Kalcium 120 mg 15% 240 mg 30%
  Magnez 95 mg 25% 190 mg 50%
  Hekur 7 mg 50% 14 mg 100%
  Zink 5 mg 50% 10 mg 100%
  Bakër 0.5 mg 50% 1 mg 100%
  Manganes 0.5 mg 25%  1 mg 50%
  Selenium 27.5 µg  50% 55 µg 100%
  Krom  60 µg 150% 120 µg 300%
  Iodinë 75 µg 50% 150 µg 100%
  Boron 0.5 mg 1 mg
  Ekstrakt i Xhinsengut Amerikan 25 mg 50 mg

   

  * NRV – Vlerat Referuese të Lëndëve Ushqyese

  Rekomandime përdorimi

  Merrni 1-2 kapsula një herë në ditë, pas vaktit kryesor, me një sasi të madhe uji. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Shtesat ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësuese të një diete të larmishme dhe të ekuilibruar. Rekomandohet një dietë e larmishme dhe e ekuilibruar dhe një mënyrë jetese e shëndetshme.

  Paralajmërim

  Produkti jo i përshtatshëm për fëmijët. Përdorimi nuk rekomandohet gjatë shtatëzanisë, planifikimit të shtatëzanisë dhe kur jepni gji, si dhe në rast të mbindjeshmërisë ndaj ndonjë përbërësi të produktit. Pyesni mjekun ose farmacistin tuaj për këshillë para se të përdorni produktin. Mos e merrni së bashku me vitamina dhe produkte të tjera minerale që përmbajnë të njëjtët përbërës, në veçanti vitaminë D, zink dhe mangan. Lexoni broshurën para se ta përdorni. Mbajeni larg fëmijëve.

  Close SHPORTA NË SA
  Close Lista e dëshirave
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Kategoritë