Vita-Min Multiples Sport Mega Caps

1.600L

Në gjendje

Roli i vitaminave në dietën e personave që stërviten është i paçmuar. Ushtrimet e rënda, përveç dietës së shëndetshme, kërkojnë edhe suplemente shtesë. Një zgjedhje e shkëlqyer janë vitaminat dhe mineralet e Olimp Sport Nutrition të formuluara nga specialistët e kompanisë farmaceutike Olimp Laboratories, si dhe në zgjidhjet e fundit teknologjike për prodhimin e suplementeve dhe cilësinë e lartë të lëndëve të para.

• Porcione të mëdha të mikroelementëve ushqyes më të rëndësishëm për sportistët
• Një mënyrë e thjeshtë dhe e përshtatshme për të plotësuar dietën tuaj me vitamina dhe minerale cilësore
• Ndihmon në reduktimin e lodhjes (vitamina B6)

Sasia: 60 Kapsula

Përshkrimi

Vita-Min Multiple Sport Mega Caps është një mënyrë e thjeshtë dhe e shpejtë për të furnizuar dietën tuaj me vitaminat dhe mineralet më të rëndësishme të kombinuara me ekstrakte bimore. Me një kombinim të tillë ju jeni të sigurt që do te arrini majat e mundësive tuaja. Zgjidhni midis produkteve Olimp Sport Nutrition më të vlerësuara nga sportistët në të gjithë botën, dhe trupi juaj do të marrë shtesat e duhura profesionale gjate ditëve kërkuese dhe të lodhshme të ushtrimeve.
Provojeni këtë duke zgjedhur një nga produktet më të shitur të Olimp Sport Nutrition. Formula është akredituar edhe në panairet në Las Vegas , ku gjatë ceremonisë së SypplySide West ka fituar vendin e parë, mori çmimin prestigjoz të CPG Editior’s Choice Award, duke lënë pas me qindra marka vitaminash nga e gjithë bota.

Duke zgjedhur Vita-Min Multiple Sport Mega Caps ju do të merrni:

  • Porcione të mëdha të mikroelementëve ushqyes më të rëndësishëm për sportistët
  • Një formulë inovative të disa mineraleve – Aminoacide Albion Çelat- që ju garanton një përthithje më të mirë, duke mos ju shkaktuar irritime të traktit tretës
  • Një mënyrë e thjeshtë dhe e përshtatshme për të plotësuar dietën tuaj me vitamina dhe minerale cilësore
  • Një suport i padiskutueshëm për çdo sportist pavarsisht llojit të disiplinës
  • Suport për sistemin imun (vitamina A,D,C dhe zinku)
  • Ndihmon në metabolizmin e energjisë (magnezi, kalciumi, hekuri, vitamina B6, B12, C)
  • Ndihmon në reduktimin e lodhjes (vitamina B6)
  • Ndihmon në funksionimin e duhur të muskujve (vitamina D,magnezi)

Përbërësit

Vitamina (Acid L-Askorbik i Mikrokapsuluar (Pureway-C®) – Vit. C, Dl-Alfa-Tokoferol Açetate – Vit. E, Nikotinamide – Niacin, D-biotin, Retinil Açetate – Vit. A, Kalcium D-Pantotenate – Acid Pantotenik, Piridoksinë Hidrokloride – Vit. B6, Kolekalçiferol – Vit. D, Acid Pteroilmonoglutamik – Folate, Tiamin Mononitrate – Vit. B1, Riboflavinë – Vit. B2, Kianokobalaminë – Vit. B12), Citrus Bioflavonoide, Ekstrakt Artiçoke, Ekstrakte i Farës së Kungullit, Ekstrakte të Hithrës, Ekstrakte të Çajit Jeshil, Acid Alfa-Lipoik, Ekstrakte të Piperit të Zi, Agjent mbushës – Celulozë Mikrokristaline, Agjent Kundër Ngjitjes – Stearat Magnezi, Kapsula (Xhelatin, Ngjyrues: E 171).

Vlera ushqyese

Vlera ushqyese
Vitamina 1 kapsule
*%RDA
Vit. A 1000 µg 125%
Vit. D 10 µg 200%
Vit. E 24 mg 200%
Vit. C (PureWay-C®) 290 mg 362%
Vit. B1 19.4 mg 1763%
Vit. B2 19.6 mg 1400%
Niacinë 31 mg 194%
Vit. B6 18.8 mg 1343%
Folacin 400 µg 200%
Vit. B12 23 µg 923%
Biotin 200% 200%
Acid Pantothenik 12 mg 200%
Citrus Bioflavonoide 40% 100 mg
Ekstrakt Artiçoke 5% Kinarin 80 mg
Ekstrakt Fare Kungulli 5:1 60 mg
Ekstrakt Hithrash 60 mg
Ekstrakt i Çajit Jeshil 55% EGCG 60 mg
ALA (Acid Alfa-Lipoik) 10 mg
Ekstrakt i Piperit të Zi® (95%) 1 mg

Kompleksi Mineralave

Kompleksi Mineralave CHELA-MIN®
Minerale 1 kapsule
*%RDA
Magnez** 190 mg 51%
Kalcium** 100 mg 12.5%
Potas 75 mg 3.75%
Zink* 15 mg 150%
Hekur* 3 mg 21%
Manganes* 3 mg 150%
Bakër* 500 µg 50%
Jod 150 µg 100%
Krom 150 µg 375%
Selen 75 µg 136%

**- Minerale të cilësise së lartë në formën e kompleksit Amino Acid Albion Çelat
*% RDA – Përqindja e dozës së rekomaduar ditore

Rekomandime përdorimi

Merrni 1 kapsulë VITA – PLEX SPORT® dhe 1 kapsulë CHELA-MIN SPORT® një herë në ditë pas vaktit tuaj kryesor. Ruajeni në vende të pa-arritshme nga fëmijët. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet  ushqimore nuk duhet të zëvendësojnë dietën e larmishme dhe të balancuar.Nuk rekomandohet në shtatzani, gjidhënie dhe fëmijë. Rekomandohet një mënyre jetese e shëndetshme.

Main Menu