Vita-Min Multiples Sport Mega Caps

1.600L

Roli i vitaminave në dietën e personave që stërviten është i paçmuar. Ushtrimet e rënda, përveç dietës së shëndetshme, kërkojnë edhe suplemente shtesë. Një zgjedhje e shkëlqyer janë vitaminat dhe mineralet e Olimp Sport Nutrition të formuluara nga specialistët e kompanisë farmaceutike Olimp Laboratories, si dhe në zgjidhjet e fundit teknologjike për prodhimin e suplementeve dhe cilësinë e lartë të lëndëve të para.

• Porcione të mëdha të mikroelementëve ushqyes më të rëndësishëm për sportistët
• Një mënyrë e thjeshtë dhe e përshtatshme për të plotësuar dietën tuaj me vitamina dhe minerale cilësore
• Ndihmon në reduktimin e lodhjes (vitamina B6)

S’ka stok

 •  Transporti & Kthimet
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Na pyet direkt
  Vita-Min Multiples Sport Mega Caps

  Vita-Min Multiples Sport Mega Caps

  1.600L

  Na pyet direkt

    ... vizitorë janë duke e parë tani

    Shpërndaje

  Sasia: 60 Kapsula

  Përshkrimi

  Vita-Min Multiple Sport Mega Caps është një mënyrë e thjeshtë dhe e shpejtë për të furnizuar dietën tuaj me vitaminat dhe mineralet më të rëndësishme të kombinuara me ekstrakte bimore. Me një kombinim të tillë ju jeni të sigurt që do te arrini majat e mundësive tuaja. Zgjidhni midis produkteve Olimp Sport Nutrition më të vlerësuara nga sportistët në të gjithë botën, dhe trupi juaj do të marrë shtesat e duhura profesionale gjate ditëve kërkuese dhe të lodhshme të ushtrimeve.
  Provojeni këtë duke zgjedhur një nga produktet më të shitur të Olimp Sport Nutrition. Formula është akredituar edhe në panairet në Las Vegas , ku gjatë ceremonisë së SypplySide West ka fituar vendin e parë, mori çmimin prestigjoz të CPG Editior’s Choice Award, duke lënë pas me qindra marka vitaminash nga e gjithë bota.

  Duke zgjedhur Vita-Min Multiple Sport Mega Caps ju do të merrni:

  • Porcione të mëdha të mikroelementëve ushqyes më të rëndësishëm për sportistët
  • Një formulë inovative të disa mineraleve – Aminoacide Albion Çelat- që ju garanton një përthithje më të mirë, duke mos ju shkaktuar irritime të traktit tretës
  • Një mënyrë e thjeshtë dhe e përshtatshme për të plotësuar dietën tuaj me vitamina dhe minerale cilësore
  • Një suport i padiskutueshëm për çdo sportist pavarsisht llojit të disiplinës
  • Suport për sistemin imun (vitamina A,D,C dhe zinku)
  • Ndihmon në metabolizmin e energjisë (magnezi, kalciumi, hekuri, vitamina B6, B12, C)
  • Ndihmon në reduktimin e lodhjes (vitamina B6)
  • Ndihmon në funksionimin e duhur të muskujve (vitamina D,magnezi)

  Përbërësit

  Vitamina (Acid L-Askorbik i Mikrokapsuluar (Pureway-C®) – Vit. C, Dl-Alfa-Tokoferol Açetate – Vit. E, Nikotinamide – Niacin, D-biotin, Retinil Açetate – Vit. A, Kalcium D-Pantotenate – Acid Pantotenik, Piridoksinë Hidrokloride – Vit. B6, Kolekalçiferol – Vit. D, Acid Pteroilmonoglutamik – Folate, Tiamin Mononitrate – Vit. B1, Riboflavinë – Vit. B2, Kianokobalaminë – Vit. B12), Citrus Bioflavonoide, Ekstrakt Artiçoke, Ekstrakte i Farës së Kungullit, Ekstrakte të Hithrës, Ekstrakte të Çajit Jeshil, Acid Alfa-Lipoik, Ekstrakte të Piperit të Zi, Agjent mbushës – Celulozë Mikrokristaline, Agjent Kundër Ngjitjes – Stearat Magnezi, Kapsula (Xhelatin, Ngjyrues: E 171).

  Vlera ushqyese

  Vlera ushqyese
  Vitamina 1 kapsule
  *%RDA
  Vit. A 1000 µg 125%
  Vit. D 10 µg 200%
  Vit. E 24 mg 200%
  Vit. C (PureWay-C®) 290 mg 362%
  Vit. B1 19.4 mg 1763%
  Vit. B2 19.6 mg 1400%
  Niacinë 31 mg 194%
  Vit. B6 18.8 mg 1343%
  Folacin 400 µg 200%
  Vit. B12 23 µg 923%
  Biotin 200% 200%
  Acid Pantothenik 12 mg 200%
  Citrus Bioflavonoide 40% 100 mg
  Ekstrakt Artiçoke 5% Kinarin 80 mg
  Ekstrakt Fare Kungulli 5:1 60 mg
  Ekstrakt Hithrash 60 mg
  Ekstrakt i Çajit Jeshil 55% EGCG 60 mg
  ALA (Acid Alfa-Lipoik) 10 mg
  Ekstrakt i Piperit të Zi® (95%) 1 mg

  Kompleksi Mineralave

  Kompleksi Mineralave CHELA-MIN®
  Minerale 1 kapsule
  *%RDA
  Magnez** 190 mg 51%
  Kalcium** 100 mg 12.5%
  Potas 75 mg 3.75%
  Zink* 15 mg 150%
  Hekur* 3 mg 21%
  Manganes* 3 mg 150%
  Bakër* 500 µg 50%
  Jod 150 µg 100%
  Krom 150 µg 375%
  Selen 75 µg 136%

  **- Minerale të cilësise së lartë në formën e kompleksit Amino Acid Albion Çelat
  *% RDA – Përqindja e dozës së rekomaduar ditore

  Rekomandime përdorimi

  Merrni 1 kapsulë VITA – PLEX SPORT® dhe 1 kapsulë CHELA-MIN SPORT® një herë në ditë pas vaktit tuaj kryesor. Ruajeni në vende të pa-arritshme nga fëmijët. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet  ushqimore nuk duhet të zëvendësojnë dietën e larmishme dhe të balancuar.Nuk rekomandohet në shtatzani, gjidhënie dhe fëmijë. Rekomandohet një mënyre jetese e shëndetshme.

  Close SHPORTA NË SA
  Close Lista e dëshirave
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Kategoritë