Superior Quattro Protein

8.500L

Superior  14 Quattro Protein është bërë posaçërisht për ju që doni të arrini qëllimet në sport dhe fitness sa më shpejtë  të jetë e mundur.  Produkti përmban të gjithë aminoacidet që I duhen muskujve tuaj për tu rritur në masë dhe për tu mirëmbajtur.

Proteina Whey me përthithje të shpejtë së bashku me Proteinat e qumështit dhe me Kaseinën në përbërje ju siguron  nje compleks proteinik që do tju furnizojë për një kohë të gjatë dhe gjithashtu I jep një shije kremoze. Proteinat e hidrolizuara te mishit e bëjnë  suplementin të ketë përqëndrime të larta të aminoacideve dhe kreatinës. Peptide glutaminike i sigurojnë muskujve aminoacidet jo esenciale në formë komplekse .

Superior 14 Quattro Protein gjendet në kombinimin e 5 shijeve të mrekullueshme.

Shijet: Çokollat-Lajthi, Gjalp kikiriku-Karamel, Biskotë-Krem, Manaferr-Jogurt, Mango-Pjeshkë.

Pesha : 3000 gr

Dozat  për paketim: 85

Ky produkt përmban 4 lloje të proteinave cilësore. 64% e përmbjatjes proteinike , shpenzohet për të furnizuar muskujt gjatë ushtrimeve intensive sidomos për sportistet .

Proteinat kontribuojne në rritjen dhe mbajtjen e masës muskulare dhe gjithashtu në ruajtjen e kockave.

Proteina whey e përqëndruar përmban 9 aminoacidet esenciale, të cilat duhet ti siguroni me ushqim. Me këtë suplemement ju furnizoni muskujt tuaj me aminoacidet e domosdoshme që ndihmojne në rigjenerimin e tyre.

Proteina e qumështit gjithashtu përmban të gjitha aminoacidet që i duhen trupit tuaj për tu zhvilluar dhe është e shoqëruar me kaseinën , një proteinë me përthithje të ulët që siguron një furnizim me amino acide për një kohë të gjatë.

Superior 14 Quattro Proteine përmban Glutaminë që është aminoacidi më me shumicë në qelizat muskulare. Ajo është e formuluar në një strukturë peptidike që siguron një veprim të shpejtë. Duke e konsumuar pas stërvitjes ndihmon në rimbushjen e depove të aminoacideve dhe rrit shpjetësinë e rigjenerimit të muskulit.

*këto të dhëna janë provuar shkencërisht dhe janë autorizuar nga Autoriteti Europian i Sigurisë për Ushqimet ( Europian Food Safety Authority)

Pa Aspartam!!!

Pastro

Additional information

Shije

Chocolate-Hazelnut, Cookies-Cream, Mango-Peach, Peanut-Caramel, Raspberry-Yogurt

Informacione

Të dhëna Vlera
Pesha 3.2 kg
Përmasat 1 x 1 x 1 cm
Madhësia 3 Kg

Udhëzime

Përzieni një lugë të mbushur plot (35gr) me 250 ml ujë të ftohtë. Përdoret një lugë në ditë, në ditët që stërviteni konsumoni një racion menjëherë pas stërvitjes dhe në ditët që nuk stërviteni përdoreni një serving në mëngjes pas zgjimit.

Faktorët alergjik

Prodhuar në një GMP që përdor qumësht, whey, sojë, vezë dhe kikirik.

Paralajmërime

Suplementet ushqimor enuk duhet të zëvendësojnë një dietë të balancuar ushqimore dhe një mënyrë jetese të shëndetëshme. Mos tejkaloni dozën e rekomanduar. Mbajeni në vende të pa arritshme nga fëmijët.

Kushtet e ruajtjes

Mbylleni mirë paketimin pas hapjes. Mbajeni larg nxehtësisë, lagështisë dhe rrezeve të diellit. Pas hapjes konsumojeni produktin brënda 6 muajve.

Vlerat ushqyese

Përmbajtja 100 g 35 g *RD/Serving
Energji 1445 kJ / 340 Kcal 505 kJ / 119 Kcal 6%
Yndyr 1,7 g 0,6 g 1%
nga të cilat të Ngopura 0,8 g 0,3 g 1%
Karbohidrate 19 g 6,7 g 3%
nga të cilat Sheqer 1,35 g 0,5 g 1%
Protein 62 g 22 g 44%
Kripë 0,6 0,22 g 4%
*RD: Referenca e dozës për një të rritur (8400 kJ/ 2000 Kcal)

Kategoritë