Superior Caseine

8.000L

Formulë Proteinike me Qumësht dhe Kazeinë

Suplement që përmban 73/77 % protein , specifike për sportistët , me ëmbëlsues.

Proteinat kontribuojnë në rritjen dhe mbajtjen e masës muskulare dhe mirëmbajtjen e sistemit kockor.*

*Këto të dhëna janë vërtetuar nga Autoriteti Europian i Sigurisë Ushqimore (EFSA)dhe janë autorizuar nga Komiteti Europian (EU).

Pastro

Additional information

Shije

Chocolate-Caramel, Vanilla-Coconut

Informacione

Të dhëna Vlera
Pesha 2 kg
Përmasat 1 x 1 x 1 cm

Udhëzime

Përzieni 1 lugë (scoop) (30gr) Superior Caseine me 250 ml ujë të ftohtë. Si shtese ushqimore konsumoni 1 lugë në ditë, misdi vakteve ose përpara gjumit.

Faktorët alergjik

Prodhuar në një strukturë GMP që përdor qumësht, sojë, vezë, kikirikë

Paralajmërime

Suplementet ushqimore nuk mund të zëvendësojnë një dietë të balancuar dhe një mënyrë jetese të shëndetshme. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar. Konsultohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit. Nuk këshillohet për persona të cilët përdorin edhe medikamente të tjera.

Kushtet e ruajtjes

Mbajeni larg fëmijve. Ruajeni paketimin të mbyllur mirë, në një vend me temperaturë 5-30 ⁰C (41-86 ⁰F), larg rrezeve të diellit, nxehtësisë dhe lagështirës. Pas hapjes , mos e konsumoni produktin nëse kanë kaluar 6 muaj.

Përbërësit

Përzierje Proteinash të Qumështit ( Koncentrat Proteinash të Qumeshtit, Mishele Kazeine nga Qumështi, Kalcium Kazeinat), Vajra Bimor ( Triglyceride Bimore me Varg të mesëm nga Vaji i Kokosit), Rregullues Shije, Emulgator( Natrium Karboksimetil Celulose), Kripë, Ëmbëlsues( Sukralosë), Papaja- nga Carica Papaja, Kristale Vaniljeje, Beta-Galaktosidazë, Ngjyrues( Tartrazinë*); Kujdes Pasi Mund të Ketë Efekte Anësore në Aktivitetin dhe Vëmendjen e Fëmijëve.

Vlerat ushqyese

Përmbajtja për 100 g për Dozë (30 g) %RF*
Energji 1799 kJ/426 kcal 540 kJ/128 kcal 6%
Yndyrë 7,5 g 2,3 g 3%
nga të cilat të Ngopura 2,3 g 0,7 g 4%
Karbohidrate 12 g 3,6 g 1%
nga të cilat Sheqer 4,2 g 1,3 g 1%
Protein 77 g 23 g 46%
Kripë 0,7 g 0,21 g 4%
Përzierje Enzimash Digjestive
Papain 133 mg 39,9 mg
Laktosë 34,4 mg 1100 FCC** unit 11 mg
**RF%: Reference e një doze mesatera për një të rritur (8400 kJ/2000 kcal).
*KKU: Kodeksi Kimik i Ushqimit

Kategoritë