Superior Carbs Pro Matrix

1.300L

KOMPLEKS ME 3 KARBOHIDRATE

Suplementi permban maltodextrine, fructose dhe dekstroze  , pa shtues te aromave dhe ka per qellim te furnizoje muskujt gjate ushtrimeve te forta fizike sidomos  per sportistet.

Pesha:2000 gr

Masa e porcionit : 10-20 g (sipas nevojave)
Porcione per paketim: 100-200 porcione

Përbërësit

Maltodekstrine, fruktoze, dekstroze

Pastro
Madhësia 2 Kg

Additional information

Shije

Green apple, Peach, Unflavored

Udhëzime

Perzieni 12 -20 g te Carbs Pro Matrix me uje. Duke u bazuar ne nevojat tuaja sipas intensitetit te stervitjes , zgjidhni porcionin e duhur. Perdoret nje porcion ne dite.

Faktorët Alergjikë

Prodhuar sipas GMP ne mjedise ku perdoren qumesht, hirre, soje, veze, kikirik.

Paralajmërime

SUPLEMETI USHQIMOR NUK DUHET TE ZEVENDESOJE  NJE DIETE TE BALANCUAR USHQIMORE  DHE NJE MENYRE JETESE TE SHNDETSHME. MOS TEJKALONI DOZEN E REKOMANDUAR  DITORE. MBAJENI NE VENDE TE PAARRITSHME NGA FEMIJET.

Kushtet e ruajtjes

Ruajeni paketimin te mbyllur mire ne 5-30 ⁰C.  Ruajeni  nga lageshtia, nxehtesia dhe ekspozimi ndaj rrezeve te diellit. Pas hapjes , mos e perdorni nese kane kaluar 6 muaj.

Vlerat ushqyese

Të dhënat e produktit
Të dhënat e produktit 100 g 10 g 1RI%*/10 g 20 g RI%*/20 g
Energjia 1700 kJ/400 Kcal 170 kJ/40 Kcal 2% 340 kJ/80 Kcal 4%
yndyrnat 0g 0g 0% 0g 0%
nga të cilat të Ngopura 0g 0g 0% 0g 0%
Karbohidrate 100 g 10 g 4% 20 g 8%
nga të cilat Sheqer 40g 4g 4% 8 g 9%
Proteina 0g 0g 0% 0g 0%
Kripe 0g 0g 0% 0g 0%
**RD: Referenca e dozës për një të rritur (8400 kJ/ 2000 Kcal)

Kategoritë