Supercarb Xpress

1.500L

Supercarb Xpress

 • PESË BURIME KARBOHIDRATESH
 • ABSORBIMI I KOMBINUAR
 • FORMULË PA LAKTOZË
 • ME VITAMINË B6 DHE KROM
 • 1 kg
  Hurry up! Sale end in:
Spastroje
+
 •  Transporti & Kthimet
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Na pyet direkt

  Supercarb Xpress

  1.500L

  Na pyet direkt

    Produkti vjen:  Gus 19 – Gus 20
    ... vizitorë janë duke e parë tani

    Shpërndaje

  Përshkrimi

  Vendosmëri dhe energji, dorë për dore.
  Ne e dimë që ju dëshironi të performoni në maksimum gjatë stërvitjeve tuaja. Kjo do të kërkojë patjetër vendosmëri, motivim dhe një zjarr që ju shtyn gjatë gjithë stërvitjeve. Ky është përbërësi më i rëndësishëm.
  Megjithatë, nëse doni të shfrytëzoni sa më shumë potencialin tuaj, duhet të jeni të energjizuar siç duhet për të vazhduar me regjimin e qëndrueshëm të stërvitjes.
  Supercarb Xpress përmban pesë burime të karbohidrateve me shkallë të ndryshme të përthithjes – më të ngadalta dhe më të shpejta. Është vërtetuar shkencërisht se performanca gjatë stërvitjeve të gjata pengohet nga rezervat e kufizuara të glikogjenit të muskujve. Këto rezerva mund të plotësohen më mirë me një konsum më të lartë të karbohidrateve. Më shumë rezerva të rimbushura = stërvitje më efektive. Është kaq e thjeshtë sa kjo.
  Karbohidratet në Supercarb Xpress kanë indekse të ndryshme glicemie, disa i japin trupit tuaj karbohidrate më shpejt dhe për periudha më të shkurtra, ndërsa të tjerat më ngadalë dhe për periudha më të gjata, në mënyrë që të mund të performoni në maksimum në çdo moment të stërvitjes tuaj.
  Shtuam gjithashtu Krom dhe Vitaminë B6. Pse? Sepse kromi ndihmon në ruajtjen e niveleve normale të sheqerit në gjak, ndërsa vitamina B6 redukton lodhjen dhe rraskapitjen.* Të dyja janë të dobishme gjatë një seance të vështirë stërvitore.
  *Pretendime të vërtetuara shkencërisht të miratuara nga Autoriteti Evropian i Sigurisë Ushqimore (EFSA).

  Përbërësit

  Dardha-Mollë: Maltodekstrinë 56%, Izomaltulozë1 (Palatinose™) 10%, Miell Tërshëre (Gluten) 10%, Niseshte Misri 10%, Dekstrozë 8.0%, Acide Ushqimore (Acid Malik, Acid Citrik), Aromatizues, L-Izoleucinë 1.0% , Trashës (Karragjen), Kripë Ushqimore, Ëmbëlsues (Sukralozë, Açesulfame K), Ngjyra (Karamel i Sulfit-Amoniak, Karminë, Riboflavinë), Hidroklorur Piridoksine, Pikolinat Kromi. Izomaltuloza është një burim i glukozës dhe fruktozës

  Çaji Manaferre: Maltodekstrinë 56%, Izomaltulozë1 (Palatinose™) 10%, Miell Tërshëre (Gluten) 10%, Niseshte Misri 10%, Dekstrozë 8.0%, Aromatizues, Acide Ushqimore (Acid Malik, Acid Citrik), L-Izoleucinë 1.0% , Trashës (Karragjen), Kripë Ushqimore, Ngjyra (Sulfit-Amoniaku Karamel, Karminë), Ëmbëlsues (Sukralozë, Açesulfame K), Hidroklorur Piridoksine, Pikolinat Kromi. 1Izomaltuloza është një burim i glukozës dhe fruktozës.

  Pa – Aromë: Maltodekstrinë 60%, Izomaltulozë1 (Palatinose™) 10%, Miell Tërshërë (Gluten) 10%, Niseshte Misri 10%, Dekstrozë 8.0%, L-Izoleucinë 1.0%, Trashës (Karragjen), Piridokloroksinë, Hidrokrom. 1Izomaltuloza është një burim i glukozës dhe fruktozës

  Vlera ushqyese

  Madhësia e Porcionit: 50,00 g | 3/4 e lugës
  Numri i Porcioneve: 20 (1000 g)

   

  Informacione Ushqyese
  50 g RI2 100 g
  Kalori 798 kJ / 188 kcal 1 596 kJ / 376 kcal
  Yndyrna 0,50 g <1% 0,80 g
  Nga të cilat të Ngopura <0,1 g <1% 0,1 g
  Karbohidrate 44,00 g 17% 88,00 g
  Sheqer 10 g 11% 20 g
  Proteina 1,20 g 2% 2,40 g
  Kripëra 0,22 g 4% 0,45 g
  Vitamina dhe minerale (përbërës të tjerë)
  50 g NRV3 100 g
  Vitamina B6 0,3 mg 19% 0,5 mg
  Krom 6,6 μg 17% 13 µg
  L-Izoleucinë 500 mg  1000 mg

  2RI%: Marrja referuese e një të rrituri mesatar (8400 kJ/2000 kcal).

  **Nuk është vendosur asnjë NRV.

  3NRV%: Vlera referuese e lëndëve ushqyese për të rriturit.

  Përdorimi

  Përzieni një porcion (50 g = ¾ lugë) Supercarb Xpress me 300 ml ujë. Konsumoni një porcion para ose gjatë stërvitjes.

  Faktorët alergjik

  Prodhuar në një ambient që përpunon qumësht, vezë, gluten, soje, kikirikë, arrat e pemëve, selino, peshk dhe butakë! Produkti përmban gluten.

  Paralajmërime

  Konsumimi i këtij produkti nuk është zëvendësues i një diete të larmishme dhe të ekuilibruar dhe një stili jetese të shëndetshëm

  Close SHPORTA NË SA
  Close Lista e dëshirave
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Kategoritë