Super Guarana

1.200L

900 mg ekstrakt i standardizuar

ME KALCIUM

Guarana është një burim natyror, bimor i kafeinës dhe fitokimikaleve të tjera. Farat e saj përmbajnë rreth dy herë më shumë kafeinë se sa gjendet tek kokrrat e kafesë. Guarana përmban përzierje gjerësisht të ndryshme të alkaloideve të ksantinës të ndryshme nga kafeina, duke përfshirë Theofilinën dhe Theobrominën dhe substanca të tjera të tilla si polifenolet. Ajo tradicionalisht është përdorur si një riprodhues. SUPER GUARANA jonë siguron gjithashtu kalcium që kontribuon në metabolizimin normal të energjisë, funksionimin normal të muskujve dhe neurotransmetimin, ruajtjen e eshtrave dhe dhëmbëve normale *.

* Këto deklarata janë vërtetuar shkencërisht nga Autoriteti Evropian i Sigurisë Ushqimore (EFSA) dhe i autorizuar nga Komisioni Evropian (KE).

+
 •  Transporti & Kthimet
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Na pyet direkt

  Super Guarana

  1.200L

  Na pyet direkt

    Produkti vjen:  Gus 19 – Gus 20
    ... vizitorë janë duke e parë tani

    Shpërndaje

  Udhëzime

  Merrni 2 tableta rreth 30 minuta para stërvitjes ose çdo aktiviteti fizik.

  Faktorët alergjik

  Prodhuar në një objekt që përpunon qumësht, vezë, gluten, soj, kikirikë, arra, peshk dhe përbërës krustaçësh.

  Paralajmërime

  Përmban 198 mg Kafeinë për dozë. Nuk rekomandohet për fëmijët ose gratë shtatzëna. Përdoreni këtë produkt në lidhje me ushqimin si pjesë e një diete të shëndetshme dhe të ekuilibruar, jo si një zëvendësues të saj . Mbajeni larg fëmijëve! Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore!

  Vlerat ushqyese

  Doza: 2 tableta
  Doza për Paketim: 50
  Sasia për Dozë NRV%* Sasia për Dozë NRV%*
  Kalcium 500 mg 63% Guarana 900 mg
  Standartizuar për përmbajtejn e Kafeinësm. Një dozë përmban 98 mg kafeinë
  *NRV%: Referenca e Vlerave Ushqyese
  Close SHPORTA NË SA
  Close Lista e dëshirave
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Kategoritë