MYP Slow-Release Casein Elite

8.500L

Casein Elite me çlirim të ngadalshëm është pluhuri ynë shumë i njohur i proteinave të qumështit, i krijuar për t’u thithur ngadalë për të siguruar një furnizim të qëndrueshëm të proteinave midis vakteve dhe madje edhe gjatë gjumit. Kjo e bën atë zgjedhjen perfekte për shake proteinash para gjumit, duke ju ndihmuar të zgjoheni me vrap, gati për seancën tuaj të ardhshme. Ai gjithashtu përfshin një profil të plotë të aminoacideve për një formulë të studiuar mirë.

 • Sasia 2.5 kg
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  MYP Slow-Release Casein Elite

  8.500L

  Ask a Question

    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Casein Elite me çlirim të ngadalshëm është pluhuri ynë shumë i njohur i proteinave të qumështit, i krijuar për t’u thithur ngadalë për të siguruar një furnizim të qëndrueshëm të proteinave midis vakteve dhe madje edhe gjatë gjumit.Kjo e bën atë zgjedhjen perfekte për shake proteinash para gjumit, duke ju ndihmuar të zgjoheni me vrap, gati për seancën tuaj të ardhshme. Ai gjithashtu përfshin një profil të plotë të aminoacideve për një formulë të studiuar mirë.

  Testuar nga Informed-Sport

  Çdo grup i kazeinës sonë Elitë me çlirim të ngadaltë që është prodhuar është testuar për substanca të ndaluara natyrale nga laboratori sportiv i klasit botëror të LGC në përputhje me udhëzimet e Agjencisë Botërore Anti-Doping (WADA).Kjo do të thotë që ju mund të jeni i sigurt se kazeina jonë Elitë me lëshim të ngadaltë ka kaluar një program rigoroz dhe të fuqishëm të sigurimit të cilësisë dhe është zyrtarisht i sigurt për atletët profesionistë të të gjitha niveleve.

  Çfarë është Informed-Sport?

  Informed-Sport është një program global për sigurimin e cilësisë për suplementet ushqimore sportive. Ky program vërteton se të gjitha produktet tona që mbajnë shenjën Informed-Sport janë testuar në grup për substanca që konsiderohen të ndaluara në sport.Prania e shenjës së cilësisë Informed-Sport tregon gjithashtu se produktet janë prodhuar sipas standardeve të cilësisë së lartë, me sisteme cilësore të përshtatshme për kërkesat e rrepta të prodhimit të ushqimit sportiv.

  Për kë është Informed-Sport?

  Kushdo që përdor suplemente ushqimore sportive! Pavarësisht nëse jeni një atlet elitar, një anëtar i forcave të armatosura, shërbimet e urgjencës ose një frekuentues i rregullt i palestrës, do të përfitoni nga gama jonë e suplementeve të Informed-Sports.Gama jonë Informed-Sport ofron 100% paqe mendore për këdo që kërkon të përdorë produkte ushqimore sportive me cilësi të lartë për të rritur performancën e tyre.

  Benefitet kryesore:·

  • 24 g proteina për racion
  • Profili i plotë i aminoacideve
  • Shake perfekte gjatë natës
  • Lista e Këlnit® e akredituar
  • Informacioni ushqyes mund të ndryshojë në varësi të shijes.

   

   

  Pse të zgjidhni produktin tone?Cilat janë përfitimet e Kazeinës Elite me Çlirim të Ngadaltë?

  Kazeina jonë me çlirim të ngadaltë është e mbushur me 23 g proteina, duke e bërë atë ideale për të ndihmuar në rritjen dhe ruajtjen e muskujve të rëndësishëm.1Kazeina kërkon një kohë të gjatë për t’u tretur dhe përthithur nga trupi, duke e bërë atë përzierjen më të mirë për një furnizim më të qëndrueshëm të proteinave gjatë ditës ose natës.

  Për kë është kazeina me lëshim të ngadaltë?Marrja e mjaftueshëm e proteinave në dietën tuaj është shumë e rëndësishme ndërsa përpiqeni drejt qëllimeve tuaja të fitnesit. Është ideale për ata që preferojnë një shake gjatë natës me një çlirim gradual të proteinave.Plus, është testuar nga Informed-Sport dhe është zyrtarisht i sigurt për atletët profesionistë të të gjitha niveleve.

  Përbërësit

  Për alergjenët, shihni përbërësit e renditur me shkronja të zeza. Prodhuar në një objekt që trajton gjithashtu vezë, gluten dhe produkte të tyre.
  Aromë Çokollatës: Kazeinë Miçelare (Qumësht) (91%), Pluhur Kakao, Aromatizues, Ëmbëlsues (Sukralozë)
  Aromë Luleshtrydhes: Kazeinë Miçelare (Qumësht) (95%), Aromatizues, Ngjyrë (Panxhari i Kuq), Ëmbëlsues (Sukralozë)

  Vlera ushqyese

  Madhësia e Porcionit – 1 1/4 Lugë të Mëdha (30 g)
  Porcione për Paketim – 33 (1 kg)

  Vlerat ushquese
  Për 100 gr Për 30 gr
  Energjia 1637kJ/386kcal 491kJ/116kcal
  Yndyra 1.4 g <0,5g
  Yndyra të ngopura 0.8 g 0.2 g
  Karbohidratet 10 g 3.1 g
  Nga të cilat sheqerna 3.8 g 1.1 g
  Fibra <0,5g <0,5g
  Proteina 83 g 25 g
  Kripra 0,25 g 0,08 g

  Përdorimi

  Kur duhet ta merrni Casein Elite me çlirim të ngadaltë?
  Përthithet ngadalë, ndaj ju rekomandojmë të shtoni 1 lugë të madhe (30 g) në ujë ose qumësht 30 minuta para gjumit – por është gjithashtu ideale në çdo kohë për një mënyrë të përshtatshme për të marrë proteinën që ju nevojitet.

  Me çfarë funksionon mirë kazeina me çlirim të ngadaltë?
  Kazeina jonë me çlirim të ngadaltë ofron proteinën shtesë që ju nevojitet për të pasur sukses, provoni gjithashtu së bashku me Creatine Monohydrate Elite — gjithashtu testeuar nga Sport Informed dhe provuar shkencërisht se rrit performancën fizike.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories