Scitec – Protein Pudding

2.500L

Puding Proteinik

Ëmbëlsirë me kazeinë dhe gjalp qumështi!

Cili është mendimi i parë që ju vjen ndërmend kur dëgjoni fjalën buding? Kjo ëmbëlsirë e famshme dhe e shijshme ju bën të ndiheni fajtorë edhe pas pickimit të parë. Sidoqoftë, ne besojmë se një ushqim i vërtetë funksional, sikurse PROTEIN PUDDING, duhet të përmbajë më shumë se një përbërës të rëndësishëm, ky produkt është i pasur me proteina. Për të përmirësuar vlerën ushqyese të ëmbëlsirës sportive, ne kemi shtuar dy burime të tjera proteinash me cilësi të lartë (hirrë dhe kazeinë). Proteinat kontribuojnë në rritjen dhe mirëmbajtjen e masës së muskujve dhe ruajtjen e eshtrave nën kushte normale * Në këtë formulë nuk ka sheqer të shtuar!

* Këto deklarata janë vërtetuar shkencërisht nga Autoriteti Evropian i Sigurisë Ushqimore (EFSA) dhe i autorizuar nga Komisioni Evropian (KE).

+
 •  Transporti & Kthimet
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Na pyet direkt

  Scitec – Protein Pudding

  2.500L

  Na pyet direkt

    ... vizitorë janë duke e parë tani

    Shpërndaje

  Përdorimi

  Përzieni 1 dozë (40 g) me 250 ml ujë në një shaker dhe shkundeni fuqishëm derisa të bëhet e trashë. Hidheni pudingun në një tas dhe hajeni më vonë ose përdoreni si zëvendësues vakti. Puding i ftohur është shumë më i shijshëme! Mbajeni në frigorifer në 4 ° C dhe konsumojeni brënda 2 ditëve.

  Faktorët alergjik

  Mund të përmbajë gjurmë vezësh, gluteni, arrash, selinoje, peshku, krustaçësh dhe produkteve të tjera me bazë krustaçësh.

  Paralajmërime

  Është e rëndësishme që të mbami një dietë të larmishme dhe të balancuar dhe një mënyrë jetese të shëndetshme. Mbajeni larg fëmijëve.

  Vlerat ushqyese

  Një dozë : 40 g (1 lugë)
  40 g IR% ** 100 g IR% ** 40 g IR% ** 100 g IR% **
  Energjia 609 kJ 7% 1526 kJ 18% Karbohidrate 1.7 g 1% 4.3 g 2%
  144 kcal 360 kcal nga të cilat sheqer 1.6 g 2% 4.0 g 4%
  Yndyra 1.9 g 3% 4.8 g 7% Proteinë 30 g 60% 75 g 150%
  nga të cilat e ngopur 0.8 g 4% 2.0 g 10% Kripë* 0.04 g 1% 0.10 g 2%
  BARKODI: N/A Kategoria:
  Close SHPORTA NË SA
  Close Lista e dëshirave
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Kategoritë