Scitec – Mega Daily One Plus

1.500L

Mega Daily One Plus është formula jonë e avancuar me shumë vitamina dhe minerale, me 25 përbërës! Ajo përmban një kompleks vitaminash B të lartë dhe vitaminë C, plus minerale esenciale duke përfshirë magnezin, seleniumin dhe zinkun. Vitamina C kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar dhe nervor, dhe në reduktimin e lodhjes.

Gjithashtu ndihmon në ruajtjen e funksionit normal të sistemit imunitar gjatë dhe pas stërvitjes intensive (efekti pozitiv përfitohet me marrjen ditore prej 200 mg përveç marrjes së përditshme të vitaminës C)! Vitamina B2 kontribuon në ruajtjen e vizionit normal dhe qelizave të kuqe të gjakut. Folatët kontribuojnë në sintezën normale të aminoacideve.

Mega Daily One Plus ka 240% të dozës së vitaminës D3! Vitamina D kontribuon në ruajtjen e funksionit normal të muskujve dhe të sistemit imunitar dhe në absorbimin / shfrytëzimin normal të kalciumit dhe fosforit.

Zinku kontribuon në fertilitetin normal, riprodhimin dhe ruajtjen e niveleve normale të testosteronit në gjak, si dhe në metabolizmin normal.

Magnezi kontribuon në funksionimin normal të sistemit nervor: neurotransmisionin dhe tkurrjen e muskujve duke përfshirë muskujt e zemrës; gjithashtu ndikon në sintezën normale të proteinave dhe për ruajtjen e eshtrave dhe dhëmbëve .

Seleniumi kontribuon në spermatogjenezën normale, në funksionimin normal të tiroideve dhe në mirëmbajtjen e thonjve. *

* Këto deklarata janë vërtetuar shkencërisht nga Autoriteti Evropian i Sigurisë Ushqimore (EFSA) dhe autorizuar nga Komisioni Evropian (KE).

+
 •  Transporti & Kthimet
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Na pyet direkt

  Scitec – Mega Daily One Plus

  1.500L

  Na pyet direkt

    Produkti vjen:  Sht 29 – Sht 30
    ... vizitorë janë duke e parë tani

    Shpërndaje

  Udhëzime

  Merrni 1 kapsulë 2 herë në ditë me vakte.

  Faktorët alergjik

  Prodhuar në një strukturë që përpunon qumësht, vezë, gluten, soje, kikirikë, arra, selino, përbërës peshku dhe të krustaceve.

  Paralajmërime

  MBAJENI LARG FËMIJËVE!

  Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore! Përdoreni këtë produkt në lidhje me ushqimin si pjesë e një diete të shëndetshme dhe të ekuilibruar, jo si një zëvendësues të saj.

  Vlerat ushqyese

  Doza: 2 kapsula
  Sasia për Dozë NRV%* Sasia për Dozë NRV%*
  Vitamin A 2249 mcg RE 281% Magnes 87.0 mg 23%
  Vitamin B1 (Thiamine) 39 mg 3545% Hekur 13 mg 93%
  Vitamin B2 (Riboflavin) 48 mg 3429% Zink 10 mg 100%
  Vitamin B3 (Niacin) 50 mg NE 312% Manganes 4.7 mg 235%
  Vitamin B5 (Panthotenic Acid) 47 mg 783% Bakër 1000 mcg 100%
  Vitamin B6 (Pyridoxine) 25 mg 1786% Iodin 120 mcg 80%
  Vitamin B7 (Biotin) 184 mcg 368% Selenium 48 mcg 87%
  Vitamin B9 (Folic Acid) 366 mcg 183% Molibdenum 7.5 mcg 15%
  Vitamin B12 95 mcg 3800% Rutin 25 mg
  Vitamin C 250 mg 312% Hesperidin 11 mg
  Vitamin D 12 mcg 240% Inositol 10 mg
  Vitamin E 126 mg α-TE 1050% Cholin 10 mg
  Kalcium 193 mg 24%
  *NRV%: Referenca Vlerave Ushqyese.
  Close SHPORTA NË SA
  Close Lista e dëshirave
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Kategoritë