Scitec – Mega Arginine 120 Caps

3.000L

Mega Argininë

Kapsula me dozë të lartë të argininës

L-arginina është një amino acid veçanërisht i domosdoshëm, pra në rrethana normale trupi i njeriut mund ta sintetizojë atë për të kënaqur nevojat e tij. Në rastin e ushqyerjes së keqe ose stërvitjes së fortë fizike, shtegu biosintetik nuk mund të prodhojë sasi të mjaftueshme të argininës, prandaj, një pjesë duhet të plotësohet me dietë ose suplemente.

Meqë është i vetmi prekursor i oksidit nitrik (JO) dhe një pararendës i rëndësishëm i kreatinës, është e zakonshme që atletët dhe bodibillderat të marrin argininën si një suplement dhe mënyra më e lehtë për ta plotësuar kërkesën në rritje për argininë është që të marrin kapsula me doza të larta.

+
 •  Transporti & Kthimet
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Na pyet direkt
  Scitec – Mega Arginine 120 Caps

  Scitec – Mega Arginine 120 Caps

  3.000L

  Na pyet direkt

    Produkti vjen:  Dhj 04 – Dhj 05
    ... vizitorë janë duke e parë tani

    Shpërndaje

  Udhëzime

  Merrni 1 kapsulë (1 dozë) 30 minuta para aktivitetit fizik

  Faktorët alergjik

  Mund të përmbajë gjurmë të qumështit dhe derivate të tij vezë, gluteni, soj, arra, peshk, krustaçë dhe produkte të tjera me bazë krustaçësh.

  Paralajmërime

  Suplementet ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësuese të një diete të ekuilibruar. Mbajeni larg fëmijëve. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.

  Vlerat ushqyese

  Një dozë: 1 kapsulë
  Doza e rekomanduar ditore : 1 kapsulë
  Sasia për Dozë
  L-argininë hidrokloride (L-argininë HCl) 1300 mg
  nga e cila L-argininë 1075 mg
  Close SHPORTA NË SA
  Close Lista e dëshirave
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Kategoritë