Scitec – Jumbo

5.500L8.000L (-31%)

  • “6-KARB” PËRZIERJE KARBOHIDRATESH TË NDRYSHME DUKE PËRFSHIRË MIELL TËRSHËRE, PALATINOSE DHE NISESHTE WAXY!
  • MATRICË EKSTRA “JUMBO”!
  • 5 LLOJE E KREATINASH!
  • POSAÇËRISHT PËR ATA QË MEZI MARRIN NË PESHË!

Është e provuar se njerëzit e mbivlerësojnë konsumin e tyre aktual të lëndës ushqyese kur përpiqen të fitojnë masë muskulare. Me fjalë të tjera, ata hanë më pak se sa mendojnë se kanë nevojë për përparim të qëndrueshëm dhe të rëndësishëm!

Pastro
Pesha 4.4 kg
Përmasat 1 x 1 x 1 cm
Madhësia 4400 gram
Shije Chocolate, Vanilla, Strawberry, Cococcino

Informacion shtesë

Shije

Chocolate, Cococcino, Strawberry, Vanilla

Informacion shtesë

Të gjithë kërkojnë formulën magjike, duke injoruar faktin se asgjë nuk është më e fuqishme se konsumi i qëndrueshëm i sasisë së duhur të kalorive totale, duke i dhënë energji, karboihidrate dhe protein trupit për ndërtimit e muskujve. Shtoji kësaj dhe faktin se shumë atletë nuk investojnë kohë në metodën e provuar të mbajtjes së një regjistri ushqimesh, atëherë zgjidhja më e mirë e praktike që mbetet për shumicën është mbështetja tek JUMBO që me të vërtetë mund tju ndihmojë për të marrë ushqyesit e mjaftueshëm për të përparuar. Me 50 gramë të një prej proteinave më të larta në cilësi për lugë, një dozë e madhe e matricës 6-karb të dendur me energjisi, ana ushqyese e ekuacionit do të rritet ndjeshëm për ju nga JUMBO!

JUMBO është projektuar me proteina hirre. Proteinat janë burimi i azotit dhe aminoacideve të domosdoshme, të cilat trupi i kërkon për rritjen dhe mirëmbajtjen e indeve. Proteina e hirrës nga qumështi ndryshe njihet dhe si proteina e plotë, sepse ajo siguron trupin me të gjitha aminoacidet e domosdoshme, duke përfshirë 9 aminoacidet (dmth. Histidine, Isoleucine, Leucine , Lizinë, Metioninë, Fenilalaninë, Threonine, Tryptophan, Valine) që konsiderohen thelbësore, sepse trupi nuk mund t’i sintetizojë ato. Përcaktimi i efikasitetit ushqimor të proteinave në dietë është në shumicën e rasteve bazuar në vlerësimin e shkallës në të cilën azoti i proteinave absorbohet dhe ruhet nga trupi dhe është në gjendje të balancojë humbjet e përditshme të azotit.

Shfrytëzimi i proteinave neto (NPU) është përqindja e azotit të prekur që mbahen në trup dhe Vlera Biologjike (BV) jep përqindjen e azotit të absorbuar që ruhet. Vlera biologjike është produkt i NPU dhe tretjes. Proteina e hirrës ka tretshmërinë e mirë dhe përbërjen e aminoacideve, kështu që vlera biologjike është e madhe krahasuar me burimet e tjera të proteinave si mishi, peshku, vezët ose soja. JUMBO përmban “përzierjen” e karbohidrateve “6-KARB” që përfshin miellin e tërshërës, Palatinose ™ dhe amidonin e ushqimit. Matrica shtesë “JUMBO” ofron një dozë të mirë të “CREA-BOMB multi-komponent kreatine matriks”! Të paktën një dozë ditore prej 3 g Kreatine është provuar shkencërisht për të rritur performancën në një shpërthim të njëpasnjëshëm të ushtrimeve me intensitet të shkurtër dhe me intensitet të lartë si trajnimi i peshës dhe kardio me intervalie. * Ne gjithashtu shtuam aminoacide shtesë në krye të sasive që vinin nga proteinat.

Në “kompleksin mbështetës” do të gjeni magnez në një dozë që kontribuon në sintezën normale të proteinave, në uljen e lodhjes, në funksionimin normal të sistemit nervor (neurotransmisioni dhe tkurrja e muskujve duke përfshirë edhe muskujt e zemrës) duke sjellë metabolizmin, balancimin e elektroliteve, ruajtjen e eshtrave dhe dhëmbëve normal dhe ka një rol në proçesin e ndarjes së qelizave. * Në fund, ne gjithashtu shtuam BioPerine®, një ekstrakt i patentuar i piperit të zi.

* Këto deklarata janë vërtetuar shkencërisht nga Autoriteti Evropian i Sigurisë Ushqimore (EFSA) dhe i autorizuar nga Komisioni Evropian (KE).

Udhëzime

Përzieni 1 dozë (220 g) në 400 ml lëngje të përditshme dhe merreni atë më mirë menjëherë pas stërvitjes.

Faktorët Alergjikë

Prodhuar në një strukturë që përpunon qumësht, vezë, gluten, soje, kikirikë, arra, selino, peshk dhe përbërës të krustaceve.

Paralajmërime

Përdoreni këtë produkt në lidhje me ushqimin si pjesë e një diete të shëndetshme dhe të ekuilibruar, jo si një zëvendësues i saj. Ky produkt përmban një modifikues absorbimi që mund të ndikojë në barnat tuaja – këshillohuni me mjekun tuaj para përdorimit! Mbajeni larg fëmijëve!

Vlerat ushqyese

Doza: 220 g (4 lugë)
220 g RI%* 100 g 220 g RI%* 100 g
Energjia 3394 kJ 40% 1546 kJ Proteina 50 g 100% 23 g
808 kcal 368 kcal Kripa** 0.26 g 4.3% 0.12 g
Yndyra 6.9 g 9.9% 3.1 g Fibrat 1 g <0.5 g
nga të cilat të Saturuara 1.6 g 8% 0.7 g
Karbohidrate 144 g 55% 65 g
nga të cilat Sheqer 59 g 66% 27 g
NRV%*** NRV%*** NRV%*** NRV%***
Magnezi 59 mg 16% 27 mg 7% Potasiumi 365 mg 18% 166 mg 8%
RI%* RI%*
Matrica “6-KARB” 149 g 68 g Matrica JUMBO AMINO SELEKT 957 mg
Dekstrosa, Palatinose™ (isomaltulose: low glycemic index carbohydrate), Oat Flour, Maltodextrin, Fruktose, Waxy Maize Starch L-Glutamina (946 mg), L-Alanina (11 mg)
Matrica “JUMBO” me Ekstra Përbërs 8803 mg 4001 mg BCAA XPRESS 100% kompleks aminoacidesh esenciale 940 mg
Patenta CREA-BOMB matricë kreatine multi-komponente 5610 mg L-Leucine (500 mg), L-Isoleucine (220 mg), L-Valine (220 mg)
doza kreatinës: 4947 mg
Creatine Monohydrate, Micronized Creatine Monohydrate, Kre-Alkalyn® buffered Creatine Monohydrate, Creatine Citrate, Creatine Pyruvate
Suport kompleks 240 mg
Matrica – HEMO-NO 1056 mg Magnesium carbonate (235 mg), BioPerine® (5 mg)
L-Arginine Base (880 mg), L-Ornithine HCl (88 mg), Alpha-Ketoglutarate Calcium (88 mg)
*RI%: Referenca e dozës mesatare për një të rritur (8400 kJ/2000 kcal).
**Presencë e Kripës si pasoj e sodiumit natyral.
***NRV%: Referencat Ushqyese.

Main Menu