Scitec – Essential Amino Matrix

3.000L

Matricë Amino Acidesh Esenciale

Kompleks amino acidesh esenciale në formë të lirë

Kjo formulë siguron 9 aminoacidet esenciale që trupi nuk mund ti sintetizojë. Këto janë: izoleucina, leucina, lizina, metionina, fenilalanina, treonina, triptofani dhe valina. Aminoacidet esenciale të zinxhirit të degëzuar (BCAA) janë ndër ato thelbësoret dhe përbëjnë 35% të aminoacideve thelbësore në proteinat e muskujve. Leucina është aminoacidi që gjendet në sasinë më të madhe në këtë produkt pasi është një nga aminoacidet më të rëndësishme. Konsumi i një dozë të aminoacideve esenciale menjëherë para trajnimit me pesha është fantastike, pasi me rritjen e rrjedhjes së gjakut rritet furnizimi i aminoacideve në muskuj.

Spastroje
+
 •  Transporti & Kthimet
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Na pyet direkt
  supplementalbania.com

  Scitec – Essential Amino Matrix

  3.000L

  Na pyet direkt

    ... vizitorë janë duke e parë tani

    Shpërndaje

  Udhëzime

  Merrni 1 dozë (12 g) pak para ose pas aktivitet fizik. Përziejeni një doze me 400 ml ujë dhe shkundeni fuqishëm për 30 sekonda. Për një përzierje më të mirë lëreni të qëndrojë për një kohë. Kombinojeni me karbohidrate për të marrë rezultate edhe më të mira.

  Faktorët alergjik

  Mund të përmbajë gjurmë të qumështit dhe derivateve të tij, vezë, gluten, sojë, arra, peshk, krustaçë dhe produkte të tjera me bazë krustaçësh

  Paralajmërime

  Suplementet ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësuese të një dietë të ekuilibruar. Mbajeni larg fëmijëve. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Ky Produkt nuk duhet të konsumohet nga gratë shtatzëna, fëmijët, ose për periudha të zgjatura pa mbikëqyrje mjekësore.

  Vlerat ushqyese

  Një Dozë : 12 g (1 lugë)
  Doza për paketim : 25
  Doza e rekomanduar ditore: 12 g
  Sasia për dozë Sasia për dozë
  L-leucinë * 2000 mg L-lizinë hidrokloride 322 mg
  L-izoleucinë * 1000 mg L-histidinë 286 mg
  L-valinë * 1000mg L-metioninë 214 mg
  L-fenilalaninë 536 mg L-triptofan 106 mg
  L-treoninë 536 mg
  Close SHPORTA NË SA
  Close Lista e dëshirave
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Kategoritë