Scitec – BCAA + Glutamine Xpress

2.000L

  • 300 gram!
  • MEGA DOZË!
  • RAPORTI 1: 1 i BCAA DHE GLUTAMINË!
  • E FORTIFIKUAR ME TAURINË!
  • FORMULË PA SHEQER!

Leucinë, Isoleucinë dhe Valinë i përkasin familjes së aminoacideve të degëzuar-zinxhir të proteinave (BCAA). Ata janë midis 9 aminoacidve esenciale për njerëzit, sepse trupat tanë nuk mund t’i prodhojnë ato, kështu që burimi i tyre i vetëm është ushqimi ynë i përditshëm ose plotësimi i ushqimit.

BCAA-të përbëjnë 35% të aminoacideve thelbësore në proteinat e muskujve. Nga ana tjetër, Glutamina është një përbërës i lartë për atletët, kështu që ne përfshimë atë për të rritur nivelet e marrjes së Glutaminës. Gjithashtu, BCAA + GLUTAMINE XPRESS është e fortifikuar me Taurinë!

Kombinimi 1:1 i BCAA-ve në doza të larta dhe Glutamina në këtë pluhur të formuluar shkencërisht promovon shërimin e muskujve gjatë dhe pas stërvitjeve me intensitet të lartë dhe parandalon prishjen e padëshiruar të muskujve dhe uljen e performancës.

BCAA + GLUTAMINE XPRESS siguron i këto aminoacide të rëndësishme në aroma dhe shije jashtëzakonisht të shijshëm!

Pastro
SKU: N/A Kategoria:

Informacion shtesë

Shije

Citrus Mix, Long Island, Mojito, Fruity Bubblegum, Limon jeshil, Mollë, Watermelon

Informacione

Të dhëna Vlera
Pesha 0.3 kg
Përmasat 1 x 1 x 1 cm
Madhësia 300 gr

Udhëzime

Përzieni 1 lugë (12 g) në ditë në 600 ml ujë. Konsumoni rreth, dhe / ose gjatë stërvitjeve tuaja ose midis ngrënies.

Faktorët alergjik

Prodhuar në një strukturë që përpunon qumësht, vezë, gluten, sojë, kikirikë, arra, selino, peshk dhe përbërës të krustaceve.

Paralajmërime

Mbajeni larg fëmijëve! Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore! Përdoreni këtë produkt në lidhje me ushqimin si pjesë e një diete të shëndetshme dhe të ekuilibruar, jo si një zëvendësues të saj.

Vlerat ushqyese

Main Menu