Scitec – Ami-NO Xpress

3.500L

AMINOACIDE TË MIKRONIZUARA, BETAINË, L-CITRULINË, BETA-ALANINË DHE MË SHUMË!
DOZA TË LARTA DHE FORMULË TRANSPARENTE!

Shtypni stërvitjet tuaja me formulën e re AMI-NO XPRESS e dizejnuar posaçërisht për trajnime me intensitet të lartë! AMI-JO XPRESS është një formulë gjatë-stërvitjes me 19 përbërës aktiv të përzgjedhur me kujdes në 4 matricat më të rëndësishme për stërvitje të shumëfishta! Betaina është një donator metil në trupin e njeriut. Shumë proçese të rëndësishme biokimike mbështeten në metilimin (p.sh.: metilimi i homocisteinës për të formuar L-Metioninë që është pjesë e strukturës së njohur të kreatinës dhe është aminoacid fillestar në sintezën e proteinave).

Ne gjithashtu siguruam për të ju dh aminoacidet e mikronizuara për absorbim më të shpejtë, duke përfshirë BCAA të mikronizuar dhe L-Argininë të mikronizuar (paraardhësi i oksidit nitrik dhe kreatinës). Dhe në krye të gjithë kësaj kemi shtuar L-Citrulinë të pastër ( përforcuesi më i mirë i oksidit nitrik!) Së bashku me Acid Malik dhe L-Argininë Alpha-Ketoglutarate (AAKG) janë ndërmjetës të rëndësishëm të cikleve metabolike. Të gjitha aminoacidet shtesë, Beta-Alaninë, vitaminat dhe mineralet do t’ju mbajnë në rrugën e duhur gjatë stërvitjes tuaj intnesive dhe të djersitur!

Fosfori dhe vitaminat B6, B12 kontribuojnë në metabolizmin normal të energjisë. Vitaminat B9 dhe B12 kontribuojnë në uljen e lodhjes. Vitamina C ndihmon në ruajtjen e funksionit normal të sistemit imunitar gjatë dhe pas stërvitjes intensive. Magnezi kontribuon në funksionin normal të muskujve dhe sintezën e proteinave. Magnezi dhe fosfori kontribuojnë në ruajtjen e kockave. Kaliumi kontribuon në funksionin normal të muskujve, në mbajtjen e tensionit normal të gjakut dhe në funksionimin normal të sistemit nervor.

Pastro
SKU: N/A Kategoria:

Informacion shtesë

Shije

Caj pjeshke, Portokall

Informacione

Të dhëna Vlera
Pesha 0.44 kg
Përmasat 1 x 1 x 1 cm
Madhësia 440 gr

Udhëzime

Përzierni 1 dozë (22 g) me 500 ml ujë dhe pijeni gjatë stërvitjes tuaj.

Faktorët alergjik

Prodhuar në një strukturë që përpunon qumësht, vezë, gluten, sojë, kikirikë, arra, selino, peshk dhe përbërës të krustace.

Paralajmërime

Beta-Alanina mund të shkaktojë një ndjesi të padëmshme, të përkohshme së shpimeve në lëkurë për disa individë. Përdoreni këtë produkt në lidhje me ushqimin si pjesë e një diete të shëndetshme dhe të ekuilibruar, jo si një zëvendësues të saj. Mbajeni larg fëmijëve! Mos e kaloni dozën e rekomanduar ditore!

Vlerat ushqyese

Vitamina 22 g NRV%* 22 g NRV%*
Vitamin B6 (Pyridoxine) 2.8 mg 200% Magnez 56.3 mg 15%
Vitamin B9 (Folic Acid) 30.2 mcg 15% Fosfor 350 mg 50%
Vitamin B12 (Cyanocobalamin) 0.38 mcg 15% Potas 441 mg 22%
Vitamin C (L-Ascorbic Acid) 200 mg 250%
Matrica e Patentuar Ami-NO 18809 mg
Matrica Ami-NO XPRESS 7781 mg Matrica Amino 3000 mg
Betaine Anhydrous (2500 mg), L-Citrulline (1531 mg), Beta-Alanine (1500 mg), DL-Malic Acid (1500 mg), Micronized L-Arginine (500 mg), L-Arginine Alpha-Ketoglutarate [AAKG 2:1] (250 mg) L-Glutamine (1000 mg), Taurine (1000 mg), L-Tyrosine
(1000 mg)
Matrica Mikronizuar BCAA XPRESS 5000 mg Matrica Rigjeneruese 3027.8 mg
Micronized L-Leucine (2500 mg), Micronized L-Isoleucine (1250 mg), Micronized L-Valine (1250 mg) Potassium Dihydrogen Phosphate (1600 mg), Glycine (1000 mg), Magnesium Carbonate (224 mg), Vitamin C (200 mg), Pyridoxine HCl (3.45 mg), Pteroylmonoglutamic Acid (330 mcg), Cyanocobalamin (40 mcg)

Main Menu