Scitec – Akullore Proteinike

3.500L

Akullore me Proteinë

Me sheqer dhe karbohidrate të reduktuara

Akullore e shijshme me proteina hirre të cilësi së lartë!

Ëmbëlsira e gjeneratës së re të fitnesit sapo ka mbërritur. Tifozët e sportit as nuk guxojnë të mendojnë për akulloren tradicionale si pjesë e planit të tyre ushqimor të rreptë. Por është koha për të ndryshuar zakonet tuaja, PROTEIN ICE CREAM LIGHT nuk është vetëm për cheat day! Këto shije të shijshme ju bëjnë të ndiheni sikur jeni në qiell, duke mbështetur trupin tuaj me një raport të balancuar të karbohidrateve dhe proteinave. Ky produkt përmban 28% proteina cilësisore, të cilat vijnë kryesisht nga proteinat e hirrës, një burim i rëndësishëm i ndërtimit të blloqeve të muskujve. Proteinat kontribuojnë në rritjen dhe mirëmbajtjen e masës së muskujve dhe gjithashtu në ruajtjen e eshtrave në kushte normale! *

* Këto deklarata janë vërtetuar shkencërisht nga Autoriteti Evropian i Sigurisë Ushqimore (EFSA) dhe i autorizuar nga Komisioni Evropian (KE).

Pastro
SKU: N/A Kategoria:

Additional information

Shije

Fruits of the Forest, Kiwi, Pear, Vanilla-Lime

Informacione

Të dhëna Vlera
Pesha 1.5 kg
Përmasat 1 x 1 x 1 cm
Madhësia 1.25 kg

Përdorimi

Përzieni 1 dozë (50 g) me 100 ml ujë në një shaker dhe shkundeni fuqishëm (2 minuta), derisa të bëhet kremoze. Për të marrë një masë më kremoze përdoreni blenderin (5 minuta). Derdheni masën në një frizer dhe lëreni të ngrijë për 1.5-3 orë, varësisht nga temperatura e frigoriferit. Merrni një lugë dhe shijojeni! Mbajeni në frigorifer dhe konsumojeni brenda 10 ditësh.

Faktorët alergjik

Mund të përmbajë gjurmë vezësh, gluteni, arrash, selinoje, peshku, krustaçësh dhe produkteve të tjera me bazë krustaçësh.

Paralajmërime

Përmban poli-ole, konsumimi i tepërt i tyre mund të prodhojë efekte laksative.

Vlerat ushqyese

Një dozë : 50 g (1 and 1/4 lugë)
Doza për paketim : 25
50 g IR %*** 100 g 50 g IR %*** 100 g
Energjia 908 kJ 11% 1816 kJ Karbohidrate 21 g 8% 42 g
216 kcal 432 kcal nga të cilat sheqer * 5.8 g 6% 12 g
Yndyra 11 g 16% 22 g nga të cilat poli-ole 15 g 30 g
nga të cilat e ngopur 9.4 g 47% 19 g Proteinë 14 g 28% 28 g
Kripë** 0.09 g 2% 0.18 g

Kategoritë