Scitec – 100% Whey Protein Superb

4.000L4.500L

* 100% PROTEIN WHEY

Aspektet e para që shikojmë kur përdorim një proteinë janë përzierja dhe shija. Çdo gjë tjetër vjen pas këtyre! 100% Whey Protein Superb ka një shije jashtëzakonisht të shkëlqyer, përzihet lehtë, dhe natyrisht siguron proteinat nga një prej burimeve më cilësore të proteinave në Tokë. Mbi të gjitha, ajo ka copa të vërteta të frutave, copëza çokollate ose kokoshka (në varësi të aromës specifike)! A ka një mënyrë më të mirë dhe më të shijshme për të ofruar sasinë e dëshiruar të proteinave ?

100% Whey Protein Superb është një proteinë e jashtëzakonshme me cilësi të lartë vetëm nga hirra e përpunuar në të ftohtë. Proteinat janë burimi i azotit dhe aminoacideve esenciale, të cilat trupi i kërkon për rritjen dhe mirëmbajtjen e indeve. Kjo është arsyeja pse 100% Whey Protein Superb kontribuon në rritjen dhe mirëmbajtjen e masës së muskujve, si dhe në ruajtjen e kockave normale *. Proteina e hirrës nga qumështi është një proteinë e plotë, sepse ajo siguron trupin me të gjitha llojet e nevojshme të aminoacideve, duke përfshirë 9 aminoacidet që trupi nuk mund ti sintetizojë dhe duhet të furnizohet nga dieta (“esenciale” aminos): Histidine, Isoleucine, Leucine, Lysine, Metionine, Phenylalanine, Threonine, Tryptophan, Valine.

Gjithashtu 100% Whey Protein Superb ka të shtuar L-Glutamine dhe Taurine në formulë, dy aminoacidet e lira më të njohura!

* Këto deklarata janë vërtetuar shkencërisht nga Autoriteti Evropian i Sigurisë Ushqimore (EFSA) dhe i autorizuar nga Komisioni Evropian (KE).

Pastro
SKU: N/A Kategoria:

Informacion shtesë

Shije

Chocolate flavor with chocolate shreds, Strawberry flavor with fruit pieces, Vanilla flavor with crunchy whey crisps

Informacione

Të dhëna Vlera
Pesha 0.9 kg
Përmasat 1 x 1 x 1 cm
Madhësia 900 gr

Udhëzime

Përzieni 1 lugë (30 g) në 300 ml ujë, qumësht ose ndonjë lëng tjetër. Koha më e mirë për t’u përdorur është pas stërvitjes.

Faktorët alergjik

Prodhuar në një objekt që përpunon qumësht, vezë, gluten, sojë, kikirikë, arra, peshk dhe përbërës të krustaceve.

Paralajmërime

MBAJENI LARG FËMIJËVE!

Përdoreni këtë produkt në lidhje me ushqimin si pjesë e një diete të shëndetshme dhe të ekuilibruar, jo si një zëvendësues i saj.

Vlerat ushqyese

Doza: 30 g (3/4 scoop)
30 g RI%* 100 g 30 g RI%* 100 g
Energjia 466 kJ 6% 1554 kJ Proteina 21 g 42% 70 g
111 kcal 370 kcal Kripa 0.43 g 7% 1.40 g
Yndyra 2.2 g 3% 7.3 g Taurina 990 mg 3300 mg
nga të cilat të Saturuara 1.4 g 7% 4.7 g L-Glutamina 300 mg 1000 mg
Karbohidratet 1.8 g 1% 6.0 g
nga të cilat Sheqer 1.7 g 2% 5.7 g
*RI%: Doza referencës për një të rritur (8400 kJ/2000 kcal)

Kategoritë

4.000L4.500L

Add to cart