Scitec – 100% Whey Protein Professional

7.500L

* 100% PROTEIN WHEY

100% Whey Protein Professional është një protein cilësisë të shkëlqyer e hirrës me whey concentrate dhe whey isoalate. Proteinat janë burimi i azotit dhe aminoacideve të domosdoshme, të cilat trupi i kërkon për rritjen dhe mirëmbajtjen e indeve. Prandaj 100% Whey Protein Professional kontribuon në rritjen dhe mirëmbajtjen e masës së muskujve, si dhe në ruajtjen e kockave normale *. Proteina e hirrës nga qumështi njihet dhe si proteina e plotë, sepse ajo siguron trupin me të gjitha llojet e nevojshme të aminoacideve, duke përfshirë 9 aminoacidet që trupi nuk mund ti sintetizojë dhe duhet të furnizohet nga dieta (dmth Histidine, Isoleucine, Leucine, Lizina, Metionina, Phenylalanine, Threonine, Tryptophan, Valine).

100% Whey Protein Professional ka më shumë komponentë të shtur: një “Matricë Amino Acidesh” që siguron aminoacide shtesë popullore, dmth L-Leucine, L-Glutamine dhe Taurinë. Gjithashtu, përzierja enzimave të tretjes Papain dhe Bromelain është përfshirë në formulën tonë!

* Këto deklarata janë vërtetuar shkencërisht nga Autoriteti Evropian i Sigurisë Ushqimore (EFSA) dhe i autorizuar nga Komisioni Evropian (KE). 

  Hurry up! Sale end in:
+
 •  Transporti & Kthimet
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Na pyet direkt

  Scitec – 100% Whey Protein Professional

  7.500L

  Na pyet direkt

    Produkti vjen:  Nën 30 – Dhj 01
    ... vizitorë janë duke e parë tani

    Shpërndaje

  Udhëzime

  Përzieni 1 lugë (30 g) në 300 ml ujë, qumësht ose ndonjë lëng tjetër. Koha më e mirë për t’u përdorur është pas stërvitjes.

  Faktorët alergjik

  Prodhuar në një objekt që përpunon qumësht, vezë, gluten, sojë, kikirikë, arra, peshk dhe përbërës të krustaceve.

  Paralajmërime

  MBAJENI LARG FËMIJËVE!

  Përdoreni këtë produkt në lidhje me ushqimin si pjesë e një diete të shëndetshme dhe të ekuilibruar, jo si një zëvendësues i saj.

  Vlerat ushqyese

  Doza: 30 g (3/4 scoop)
  30 g RI%* 100 g 30 g RI%* 100 g
  Energjia 112 kcal 6% 371 kcal Karbohidrate 1.4 g 1% 4.7 g
  470 kJ 1558 kJ nga të cilat Sheqer 1.4 g 2% 4.7 g
  Yndyra 2.0 g 3% 6.7 g Proteina 22 g 44% 73 g
  nga e cila e Saturuar 0.7 g 4% 2.3 g Kripa 0.41 g 7% 1.4 g
  Matrica Amino Acideve 1300 mg 4333 mg Enzimat Digjestive 24 mg 80 mg
  (L-Leucine 100 mg, L-Glutamine 210 mg, Taurine 990 mg) (Bromelain 12 mg, Papain 12 mg)
  Profili i Amino Acideve (% proteine)
  L-Alanine 5.0 L-Lysine** 9.6
  L-Arginine 2.1 L-Methionine** 2.2
  L-Aspartic Acid 11.0 L-Phenylalanine** 3.0
  L-Cysteine 2.2 L-Proline 5.5
  L-Glutamine 18.1 L-Serine 4.6
  Glycine 1.4 L-Threonine** 6.7
  L-Histidine** 1.7 L-Thrytophan** 1.4
  L-Isoleucine** 6.4 L-Tyrosine 2.6
  L-Leucine** 10.6 L-Valine** 5.9
  *RI%: Doza e referencës për një të rritur (8400 kJ/2000 kcal)
  **Amino Acide Esenciale
  BARKODI: N/A Kategoria:
  Close SHPORTA NË SA
  Close Lista e dëshirave
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Kategoritë