Scitec – 100% Whey Protein

3.800L

* 100% PROTEIN WHEY

100% Whey protein është një proteinë e cilësisë së shkëlqyer ekskluzivisht vetëm nga hirra. Proteinat janë burimi i azotit dhe aminoacideve të domosdoshme, të cilat trupi kërkon i për rritjen dhe mirëmbajtjen e indeve. Prandaj, 100% Whey Protein kontribuon në rritjen dhe mirëmbajtjen e masës së muskujve, si dhe në ruajtjen e kockave normale*. Proteina e hirrës nga qumështi njihet dhe si proteina e plotë, sepse ajo siguron trupin me të gjitha llojet e nevojshme të aminoacideve, duke përfshirë 9 aminoacidet që trupi nuk mund ti sintetizojë dhe duhet të furnizohet nga dieta (dmth Histidine, Isoleucine, Leucine, Lizina, Metionina, Phenylalanine, Threonine, Tryptophan, Valine).

100% Whey Protein ka më shumë përbërës të shtuar: një “Amino Acid Matrix” siguron aminoacide shtesë si dhe Taurinë dhe L-Glutaminë. L-glutamina është aminoacidi më i lirë në gjakun e njeriut.

Gjithashtu 100% Whey Protein pa shije siguron “lëndën e papërpunuara”, proteinë të papërpunuar, e cila është pa asnjë lloj aromatizuesi, ngjyrosësi, ëmbëlsuesi, etj. Gjithashtu, përqendrimi i saj i proteinave është pak më i lartë se ai i versioneve me shije.

* Këto deklarata janë vërtetuar shkencërisht nga Autoriteti Evropian i Sigurisë Ushqimore (EFSA) dhe i autorizuar nga Komisioni Evropian (KE).

  Hurry up! Sale end in:
+
 •  Transporti & Kthimet
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Na pyet direkt

  Scitec – 100% Whey Protein

  3.800L

  Na pyet direkt

    Produkti vjen:  Dhj 04 – Dhj 05
    ... vizitorë janë duke e parë tani

    Shpërndaje

  Udhëzime

  Përzieni 1 lugë (30 g) në 300 ml ujë, qumësht ose ndonjë lëng tjetër. Koha më e mirë për t’u përdorur është pas stërvitjes.

  Faktorët alergjik

  Prodhuar në një objekt që përpunon qumësht, vezë, gluten, sojë, kikirikë, arra, peshk dhe përbërës të krustaceve.

  Paralajmërime

  MBAJENI LARG FËMIJËVE!

  Përdoreni këtë produkt në lidhje me ushqimin si pjesë e një diete të shëndetshme dhe të ekuilibruar, jo si një zëvendësues i saj.

  Vlerat ushqyese

  Doza: 30 g (3/4 scoop) Doza: 30 g (1 scoop)
  Me Shije Pa Shije
  30 g RI%* 100 g 30 g RI%* 100 g
  Energjia 491 kJ 6% 1634 kJ Energjia 119 kcal 6% 397 kcal
  117 kcal 389 kcal 500 kJ 1667 kJ
  Yndyra 2.4 g 3% 8 g Yndyra 2.3 g 3% 7.7 g
  nga e cila e Saturua 1.5 g 8% 5 g nga e cila e Saturua 0.8 g 4% 2.7 g
  Karbohidrate 1.9 g 1% 6.3 g Karbohidrate 1.5 g 1% 5 g
  nga e cila Sheqer 1.7 g 2% 5.7 g nga e cila Sheqer 1.5 g 2% 5 g
  Proteina 22 g 44% 73 g Proteina 23 g 46% 77 g
  Kripa 0.43 g 7% 1.4 g Kripa 0.11 g 2% 0.37 g
  Matrica Amino Acideve 1290 mg 4300 mg
  (L-Glutamin 300 mg, Taurin990 mg)
  Profili i Amino Acideve (% of proteine)
  L-Alanine 5.0 L-Lysine** 9.1 L-Alanine 5.0 L-Lysine** 9.6
  L-Arginine 2.5 L-Methionine** 2.1 L-Arginine 2.1 L-Methionine** 2.2
  L-Aspartic Acid 10.4 L-Phenylalanine** 3.2 L-Aspartic Acid 11.0 L-Phenylalanine** 3.0
  L-Cysteine 2.2 L-Proline 6.0 L-Cysteine 2.2 L-Proline 5.5
  L-Glutamine 16.9 L-Serine 5.2 L-Glutamine 18.1 L-Serine 4.6
  Glycine 1.8 L-Threonine** 6.9 Glycine 1.4 L-Threonine** 6.7
  L-Histidine** 1.7 L-Thrytophan** 1.7 L-Histidine** 1.7 L-Thrytophan** 1.4
  L-Isoleucine** 6.0 L-Tyrosine 2.9 L-Isoleucine** 6.4 L-Tyrosine 2.6
  L-Leucine** 10.5 L-Valine** 5.9 L-Leucine** 10.6 L-Valine** 5.9
  *RI%: Doza e referencës për një të rritur (8400 kJ/2000 kcal)
  **Amino Acide Esenciale
  BARKODI: N/A Kategoria:
  Close SHPORTA NË SA
  Close Lista e dëshirave
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Kategoritë