SC 100% Whey Isolate 2 Kg

9.000L

* 100% PROTEIN WHEY

100% Whey Isolate është një proteinë e cilësisë së shkëlqyer whey e izoluar dhe e fortifikuar me hidrolizën më të shpejtë thithëse të hirrës. Kjo formulë është më e ulët në karbohidratet se kurrë më parë! Proteinat e “izoluara” në përgjithësi prodhohen për të patur një përqindje më të lartë të proteinave sesa përqendrimet e proteinës whey të thjeshtë, gjë që nënkupton gjithashtu se “izolatet” kanë sheqer më të ulët (përfshirë laktozën) dhe përmbajtje e yndyre! Proteinat janë burimi i azotit dhe aminoacideve esenciale, të cilat trupi i kërkon për rritjen dhe mirëmbajtjen e indeve. Prandaj 100% Whey isolate kontribuon në rritjen dhe mirëmbajtjen e masës muskulore, si dhe në ruajtjen e kockave normale *. Proteinat e hirrës nga qumështi janë proteinat më të plota, sepse ato i sigurojnë trupit të gjitha llojet e nevojshme të aminoacideve, duke përfshirë 9 aminoacidet që trupi nuk mund të sintetizojë dhe duhet të furnizohet nga dieta (dmth Histidine, Isoleucine, Leucine, Lizina, Metionina, Phenylalanine, Threonine, Tryptophan, Valine).

100% Whey Isoate ka L-Glutaminë, që është aminoacidi më i lirë në gjakun e njeriut.

* Këto deklarata janë vërtetuar shkencërisht nga Autoriteti Evropian i Sigurisë Ushqimore (EFSA) dhe i autorizuar nga Komisioni Evropian (KE).

  Hurry up! Sale end in:
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  SC 100% Whey Isolate 2 Kg

  9.000L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Mar 24 – Mar 25
    ... people are viewing this right now

    Share

  Udhëzime

  Përzieni 1 lugë (25 g) në 300 ml ujë, qumësht ose ndonjë lëng tjetër. Koha më e mirë për t’u përdorur është pas stërvitjes.

  Faktorët alergjik

  Prodhuar në një objekt që përpunon qumësht, vezë, gluten, sojë, kikirikë, arra, peshk dhe përbërës të krustaceve.

  Paralajmërime

  MBAJENI LARG FËMIJËVE!

  Përdoreni këtë produkt në lidhje me ushqimin si pjesë e një diete të shëndetshme dhe të ekuilibruar, jo si një zëvendësues i saj.

  Vlerat ushqyese

  Doza: 25 g (përafërsisht 1 lugë)
  25 g RI%* 100 g 25 g RI%* 100 g
  Energjia 365 kJ 4% 1462 kJ Proteina 21 g 42% 84 g
  87 kcal 348 kcal Kripa 0.12 g 2% 0.48 g
  Yndyra <0.5 g 0% <0.5 g L-Glutamina 250 mg 1000 mg
  nga të cilat e Saturuar <0.5 g 0% <0.5 g
  Karbohidrate 0.6 g 0.2% 2.4 g
  nga të cilat Sheqer 0 g 0% 0 g
  *RI%: Doza mesatare për një të rritur (8400 kJ/2000 kcal)
  SKU: N/A Category:
  Close My Cart
  Close Wishlist
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Categories