Scitec – 100% Plant Protein

2.500L

Protein e Izoluar nga cilësia më e pastër e bizeleve®

100% Protein nga bizelet

Proteina e bizeleve është ndër proteinat më të larta nga bimët në lidhje me vlerën ushqyese. Sipas të dhënave shkencore profili kryesor i aminoacideve e bën atë ideale për konsum njerëzor. Shfaqja e aminocideve të veçanta që ndikojnë pozitvisht tek të ushqyerit e bëjnë atë ideale për sportistët . Me përmbajtje të madhe Glutamine, Lisine dhe BCAA-je është e krahasueshme edhe me proteinat e hirrës, ndërsa Arginina në të është e jashtëzakonshme, shumë më e mirë se ajo e hirrës! Përqindja e tretjes e proteinës së bizeleve është shumë e lartë, studimet kanë treguar se shkon rreth 98%. Si një plus, kjo proteinë e ul ndjenjën e urisë shumë si pasojë tretjes së saj të ngadaltë, duke vepruar kështu drejtpërsëdrejt si një faktorët e ngopës.

Proteina 100% bimore bazohet në një nga materialet më të mira dhe më të pastra të papërpunuara: protein e izoluar e bishtajës Pisane® belge,është nga bizelet e verdha të rritura në vend. Është absolutisht e natyrshme dhe pa  OMGJ (Organizëm i Modifikuar Gjenetikisht) i lirë me një përmbajtje proteinike gati 90%! Nxjerrja bazohet në një proçes unik ujor që nuk përdor tretës organikë ose hekzanë.

Jo të gjithë mund të tolerojnë proteinat nga burimet zhtazore, veçanërisht nga proteinat e qumështit. Për ta 100% protein bimore ofron një zgjidhje. Sidoqoftë, edhe nëse nuk keni ndonjë problem me proteinat zhtazore, kjo formulë proteine ​​bimore mund të jetë një suplement i mirë. Është shumë e rekomandueshme që të alternoni burimet tuaja proteinike në baza të rregullta (p.sh., një javë hirrë, një javë bizele etj.) Duke qenë e butë dhe e ëmbël, ju mund të bëni me të një pije të shijshme me protein bimore!

Proteina në këtë produkt kontribuon në rritjen dhe mirëmbajtjen e masës së muskujve, si dhe në ruajtjen e eshtrave normale!

S’ka stok

 •  Transporti & Kthimet
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Na pyet direkt

  Scitec – 100% Plant Protein

  2.500L

  Na pyet direkt

    ... vizitorë janë duke e parë tani

    Shpërndaje

  Udhëzime

  Përzieni 1 lugë (30 g) në 300 ml ujë. Koha më e mirë për t’u përdorur është pas stërvitjes.

  Paralajmërime

  Përdoreni këtë produkt në lidhje me ushqimin si pjesë e një diete të shëndetshme dhe të ekuilibruar, jo si një zëvendësues të saj. Mbajeni larg fëmijëve.

  Vlerat ushqyese

  Doza: 30 g (3/4 lugë)
  Doza për paketim: 30
  30 g RI%* 100 g 30 g RI%* 100 g
  Energji 428 kJ 5% 1424 kJ Karbohidrate 1.5 g 1% 5.0 g
  102 kcal 339 kcal nga të cilat Sheqer 1.4 g 2% 4.7 g
  Yndyrë 1.3 g 2% 4.3 g Protein 21 g 42% 70 g
  nga e cila e Ngopur 0.7 g 4% 2.3 g Kripë 1.5 g 25% 5.0 g
  Profili i Amino Acideve (% e proteinës)
  L-Alaninë 4.3 L-Lisinë** 7.2
  L-Argininë 8.7 L-Methioninë** 1.1
  Acid L-Aspartik 11.5 L-Fenilalaninë** 5.5
  L-Kisteinë 1.0 L-Prolinë 4.5
  L-Glutaminë 16.8 L-Serinë 5.3
  Glicinë 4.1 L-Threoninë** 3.9
  L-Histidinë** 2.5 L-Triptofan** 1.0
  L-Isoleucinë** 4.5 L-Tirosinë 3.8
  L-Leucinë** 8.4 L-Valinë** 5.0
  *RI%: Referenca e dozës mesatare për një të rritur (8400 kJ/2000 kcal)
  **Amino Acide Esenciale
  Kategoria:
  Close SHPORTA NË SA
  Close Lista e dëshirave
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Kategoritë