Scitec – 100% Hydrolyzed Whey Protein

6.500L9.000L (-28%)

* 100% e proteinave nga Hidrolizat e Hirrës!

  • 28 g proteina për lugë!
  • I përshtatshëm për përdoruesit intolerantë të laktozës!

Proteina e hirrës konsiderohet në përgjithësi si lloji më i mirë i proteinave të ushqyerjes sportive. Whey concentrate dhe isolate përfaqësojnë shkallë të ndryshme të përpunimit dhe cilësisë, por proteina mbetet e paprekur, ndërsa hidrolizmi thyen proteinën e paprekur në pjesë më të vogla, prandaj shpejtësia e tretjes, absorbimit dhe përdorimit është më e larta në të gjitha llojet e proteinave! Ky absorbim ultra i shpejtë e bën proteinën e hirrës të hidrolizuar më të mirë pas trajnimit (ose ndërmjet sesioneve të shumta të përditshme) apo si gjëja e parë në mëngjes.

Ndryshe nga markat e tjera, 100% Hydrolyzed Whey Protein përmban vetëm hidrolizat e hirrës si burim proteinash dhe nuk ka whey concentrate apo isolate!

100% Hydrolyzed Whey Protein ka një përmbajtje të lartë proteinash dhe kontribuon në ruajtjen dhe rritjen e masës së muskulare dhe gjithashtu në ruajtjen e eshtrave normale!

Produkti ynë është i përshtatshëm edhe për konsumatorët intolerantë të laktozës.

Pastro
SKU: N/A Kategoria:

Informacion shtesë

Shije

Strawberry Tiramisu, Toffee

Informacione

Të dhëna Vlera
Pesha 2.03 kg
Përmasat 1 x 1 x 1 cm
Madhësia 2030 gr

Udhëzime

Përzieni 35 gram (1 lugë) me 350 ml ujë.

Faktorët alergjik

Prodhuar në një strukturë që përpunon qumësht, vezë, gluten, soje, kikirikë, arra, selino, peshk dhe përbërës të krustaceve.

Paralajmërime

Mbajeni larg fëmijëve! Përdoreni këtë produkt në lidhje me ushqimin si pjesë e një diete të shëndetshme dhe të ekuilibruar, jo si një zëvendësues të saj.

Vlerat ushqyese

Doza: 35 g (1 lugë)
35 g RI%* 100 g 35 g RI%* 100 g
Energjia 550 kJ 7% 1579 kJ Proteina 28 g 56% 80 g
131 kcal 376 kcal Kripa 0.37 g 6% 1.1 g
Yndyra 1.4 g 2% 4.0 g Laktosa 1167 FCC** Units (11.67 mg)
nga të cilat të Saturuara 0.7 g 4% 2.0 g
Karbohidratet 1.7 g 1% 5.1 g
nga të cilat Sheqer 1.4 g 2% 4.0 g
*RI%: Referenca mesatare e dozës për një të rritur (8400 kJ/2000 kcal)
**Kodeks Kimik i Ushqimeve

Main Menu