Olimp Redweiler

5.500L

 • Rrit rezistencën gjatë stërvitjes (kafeina*)
 • Mbështet përqendrimin* (kafeina)
 • Rrit perceptimin * (kafeina)
 • Ulje të lodhjes së perceptueshme gjatë stërvitjeve (vitamina B6)
 • Pesha, 400 gram
  Hurry up! Sale end in:
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  Olimp Redweiler

  5.500L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Qer 01 – Qer 02
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Teknologjia moderne, lëndët e para me pastërti të lartë, përvoja shumë vjeçare dhe cilësia e lartë e përbërësve individualë janë një garanci e efekteve reale dhe veprimit të suplementeve të markës Olimp Sport Nutrition. Redweiler është një shembull i përsosur! Eshtë një shtesë revolucionare para stërvitjes që do t’ju lejojë të kryeni një stërvitje specifike me “shpejtësi të plotë”, duke zvogëluar, për shkak të pranisë së vitaminës B6, simptomat e rritjes së lodhjes.

  Por kjo nuk është e gjitha! Formula shtesë e krijuar nga specialistët e kompanisë farmaceutike Olimp Laboratories përmban dy forma të kreatinës (monohidrate dhe malate) dhe kafeinë stimuluese, e cila do t’ju ndihmojë të kapërceni stanjacionin e trajnimit, duke lehtësuar kështu mënyrën për të arritur një gjendje mjeshtërore!

  Redweiler është një përgatitje e cila do ta bëjë çdo sfidë një gjë të vogël për ju! Kërkoni rezultate maksimale? Zgjidhni një suplement të besuar nga dhjetëra atletë profesionistë në të gjithë botën! Merrni ndihmën e suplementit Redweiler para stërvitjes dhe zgjoni bishen e vërtetë!

  Shihni vetë! Redweiler do t’ju ofrojë:

  • Rritje të rezistencës gjatë stërvitjes (kafeina*)
  • Ulje të vlerësimit të sforcimit të perceptuar (RPE) gjatë stërvitjeve (kafeina) *
  • Mbështetje të përqendrimit* (kafeinë)
  • Rritje të gatishmërisë * (kafeina)
  • Ulje të lodhjes së perceptueshme gjatë stërvitjeve (vitamina B6)
  • Ndihmoni në ruajtjen e metabolizmit të duhur që jep energji (niacin)
  • Mbështetje në funksionimin e duhur të zemrës (tiaminë)

  Vlerat ushqyese

  Vlerat ushqyese (<75 kg) (75-90 kg) (> 90 kg)

  Vlerat ushqyese per porcion
  Për porcion (6 g) Për  porcion (12 g) Për porcion (18 g)
  Formula Armagedonit
  2351 mg
  4702 mg 7053 mg
  L-argininë Alfa-Ketoglutarate
  1100 mg
  2200 mg 3300 mg
  Citrulinë Malate
  750 mg
  1500 mg 2250 mg
  Citrat Natriumi nga të cilat
  500 mg
  1000 mg 1500 mg
  Natrium
  115 mg
  230 mg 345 mg
  Vitaminë B6
  0,93 mg (66,7% **)
  1,87 mg (133,4% **) 2,8 mg (200% **)
  Berserker’s Performance Blend
  2540 mg
  5080 mg 7620 mg
  Beta-Alaninë
  1100 mg
  2200 mg 3300 mg
  Kreatinë Monohidrate
  750 mg
  1500 mg 2250 mg
  Kreatinë Malate (TCM tricreatine malate) nga të cilat
  350 mg
  700 mg 1050 mg
  kreatine
  922,5 mg
  1845 mg 2767,5 mg
  Fosfati i Kalciumit nga të cilat
  323 mg
  646 mg 969 mg
  Kalcium
  93,7 mg (11,7 %*)
  145,3 mg (20,8% *) 281 mg (35% *)
  Fosfor
  72,7 mg (10,4% *)
  187, 3 mg (23,4% *) 218 mg (31,1% *)
  Niacin
  16 mg (100% *)
  32 mg (200% *) 48 mg (300% *)
  Vitaminë B1
  0,92 mg (84% *)
  1,84 mg (167% *) 2,76 mg (251% *)
  Matrica e Kuqe FURY
  260 mg
  520 mg 780 mg
  L-Tirozinë
  150 mg
  300 mg 450 mg
  Kafeinë
  100 mg
  200 mg 300 mg
  Ekstrakt Speci Kajene
  7 mg
  14 mg 21 mg
  nga të cilat Kapsaicina
  0,56 mg
  1.1 mg 1,7 mg
  Ekstrakt i Piperit të Zi
  3 mg
  6 mg 9 mg
  Nga e cila Piperinë
  2,9 mg
  5,7 mg 8,6 mg

  *% NRV – Vlerat Referuese të Lëndëve Ushqyese

  Përbërësit

  Beta-Alaninë, L-argininë Alfa-Ketoglutarate, Citrulinë Malat, Kreatinë Monohidrate, Aroma, Citrat Natriumi, Fosfat Kalciumi, Kreatinë Malate, Agjent Ruajtës – Dioksid Silici; L-Tirozinë, Rregullatorë Aciditeti – Acid Limoni, Acid Malik; Kafeinë, Ëmbëlsues – Açesulfame K, Sukralozë, Ciklamat; Nikotinamid – Niacinë, Ekstrakt Speci Kajene(Capsicum Annuum L.), Ekstrakt i Piperit të Zi (Piper Nigrum L.), Trashësues – Celulozë Metil Karboksi Natriumi, Çamçakëz Ksantan, Çamçakëz Akacie; Piridoksinë Hidrokloruri – vit. B6, Hidroklorur Tiamine – vit. B1, Nngjyrat:

  Karminë (për aromën RED PUNCH), Beta-Karotinë, Karminë, Riboflavinë (për aromën ORANGE JUICE), Riboflavin (për aromën CITRON POWER dhe aromën LIME CRIME MINT), Blu e Shkëlqyeshme FCF (për aromën BLUEBERRY MADNESS), Riboflavin, Shkëlqyes Blu FCF (për aromën GREEN APPLE BLAST), E 150d (për aromën RAGING COLA).

  Rekomandime përdorimi

  Përdorimi i rekomanduar:

  1 porcion në ditë – në varësi të peshës trupore rekomandohet dozimi:

  • Nën 75 kg – 1 porcion 6 gram
  • 75 – 90 kg – 1 porcion 12 gram
  • Mbi 90 kg – 1 porcion 18 gram

  rreth 30 minuta para trajnimit. Madhësia e porcionit mund të modifikohet në përputhje me nevojat individuale, intensitetin e planifikuar të ushtrimit dhe ndjeshmërinë ndaj përbërësve të produktit.

  Shtoni 1 porcion (6 g pluhur = 2 lugë) në 100 ml ujë. Një procion prej 12 g dhe 18 g shpërndahen përkatësisht në 200 ml dhe 300 ml ujë. Konsumoni direkt pas përgatitjes. Mund të ndodhë një rritje e peshës.

  Nuk është i përshtatshëm për fëmijë dhe të rinj. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Shtesat ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësuese të një diete të larmishme dhe të ekuilibruar. Rekomandohet një dietë e larmishme dhe e ekuilibruar dhe një mënyrë jetese e shëndetshme. Mbajeni larg fëmijëve.

  Këshillimi & Paralajmërime

  Paralajmërim: Përmbajtje të lartë të kafeinës. Nuk rekomandohet për fëmijët ose gratë shtatzëna ose gjidhënëse (përmbajtja e kafeinës: 100 mg / 1 porcion prej 6 g, 200 mg / 1 porcion prej 12 g dhe 300 mg / 1 porcion prej 18 g = 95 mg / 100 ml). Produkti nuk duhet të merret nga pacientët me sëmundje të zemrës, hipertensioni dhe me mbindjeshmeri ndaj ndonjë prej përbërësve të preparatit. Studime

  *Efekti i deklaruar kur konsumoni 3mg kafeinë për kilogram të peshës trupore, një orë para stërvitjes.

  * Efekti i dobishëm ndodh me marrjen ditore të 4mg kafeinë për 1 kg të peshës trupore, një orë para stërvitjes, tek të rriturit që kryejnë ushtrime force.

  * Një produkt për të rriturit duhet të përmbajë të paktën 75mg kafeinë për racion

  SKU: N/A Category:
  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories