R-Weiler Focus- 300 G

3.500L

 • Mbështet rritjen e kujtesës dhe përqëndrimin
 • Rrit rezistencën gjatë stërvitjes
 • Ul vlerësimin e tendosjes së perceptuar (RPE) gjatë stërvitjes
 • Mbështet rritjen e performancës fizike në shpërthime të njëpasnjëshme të ushtrimeve afatshkurtra, me intensitet të lartë
 • Sasia 300 gr
Spastroje
+
 •  Transporti & Kthimet
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Na pyet direkt

  R-Weiler Focus- 300 G

  3.500L

  Na pyet direkt

    ... vizitorë janë duke e parë tani

    Shpërndaje

  Përshkrimi

  A ju shterojnë shpesh energjitë? A është e vështirë të qëndrosh vigjilent dhe të përqendrohesh në momentet kryesore? Koha e zgjatur e reagimit dhe aftësia e kufizuar e të menduarit logjik ndikojnë negativisht në shpejtësinë e proçesit tuaj të vendimmarrjes? Ndryshojeni atë! Zgjidhni R-weiler Focus – një formulë inovative e krijuar nga shkencëtarët e kompanisë farmaceutike Olimp Laboratories, që përmban përbërës që ndihmojnë në përmirësimin e aftësive ushtruese* dhe funksioneve njohëse*

  Pjesë e linjës unike të produkteve “Health Brain”, R-weiler Focus është një përbërje e aminoacideve (L-citrulinë, L-argininë dhe taurinë), kreatinë monohidrate, ekstrakte bimore (Rhodiola rosea, Bakopa monnieri, magnolia-hardhi kineze) e pasuruar me N-açetil-L-tirozine, kafeinë dhe beta-alaninë. Kombinimi inovativ dhe pjesë të larta të përbërësve individualë, si dhe efekti i tyre i dobishëm në aftësinë ushtruese (kreatina, kafeina) dhe funksionet njohëse (kafeina, Rhodiola rosea, Bakopa monieri, manjolia kineze-hardhia) e bëjnë përgatitjen të dizajnuar në mënyrë të përkryer për atletët konkurues dhe sportistët amatorë, njerëzit që kryejnë punë intelektuale, përfshirë lojtarët e kompjuterit, përqendrimi i të cilëve gjatë seancave individuale të trajnimit ose ngjarjeve sportive luan një rol të rëndësishëm!

  R-weiler Focus është një garanci e cilësisë që shkon paralelisht me përdorimin e sigurt. Komponentë individualë janë testuar për pastërtinë mikrobiologjike dhe mungesën e metaleve të rënda në përputhje me standardet e ndërmarrjes farmaceutike. Forma e pluhurit e përdorur karakterizohet nga tretshmëri e shkëlqyeshme, kështu që shpejt dhe lehtë mund të përgatisni porcionin e rekomanduar nga prodhuesi.

  R-weiler Focus kryesisht ju siguron:

  • Mbështetje në rritjen e performancës fizike në shpërthime të njëpasnjëshme të ushtrimeve afatshkurtra, me intensitet të lartë *(kreatinë)
  • Rritja e të rzistencës gjatë stërvitjes (kafeina*)
  • Ul vlerësimin e sforcimit të perceptuar (RPE) gjatë stërvitjes (kafeina) *
  • Stimulim i duhur, përmirësimi i përqendrimit * dhe rritja e perceptimit * (kafeina)
  • Mbështet rritjen e kujtesës dhe funksioneve konjitive* (ekstrakt Bakopa Monieri)
  • Mbështet ruajtjen e veprimtarisë optimale mendore dhe njohëse* si dhe tolerancë më të mirë ndaj lodhjes (ekstrakti i Rhodiola Rosea)

  Përbërësit

  Kreatinë Monohidrate, L-Citrulinë, Hidroklorur L-Argininë, Taurinë, Rregullator Aciditeti – Acid Limoni; Aroma, Beta-Alaninë, Trashës – Gomë Arabe (Çamçakëz Akacie); N-açetil-L-Tirozine, Agjent Ruajtës – Dioksid Silici; Ekstrakti i Rrënjës Rhodiola Rosea (Rhodiola Rosea L.), Ekstrakti i Barit Bakopa Monieri (Bakopa Monieri (L.) (Wettst.), Kafeinë, Ëmbëlsues – Açesulfame K, Sukralozë; Emulgues – Lecitin (nga Farat e Sojës), Monooleat Poloksietileni Sorbitan (Polisorbat 80); Ekstrakt Frutash Schisandra Kinensis (Schisandra Kinensis (Turcz.) (Baill.), Ngjyra: Karoten (A), Karminë (B), Riboflavinë (C), E 150c (D), E 150d (E), E 133 (F), Patentë Blu V (G), Indigo Karminë (H), Klorofil dhe Klorofilina (I), Kurkuminë (J), Antokianina (K), Ekstrakt Paprika (L), Betaninë (M), Karbon Bimor (N).(A) – (Z) – Në varësi të aromës së produktit për përbërësit e përdorur shih simbolet (A-Z) krahas datës së skadencësProdhuar në një vend që përdor derivatet e qumështit, vezës, sojës, arrave, kikirikëve, drithërave që përmbajnë gluten, peshk, krustaçë, molusqe.

  Vlera ushqyese

  Vlera ushqyese
  Për porcion (12g)
  Kreatinë Monohidrate 3400 mg
  nga të cilat Kreatine 3000 mg
  L-Citrulinë 2400 mg
  L- Argininë 620 mg
  N-açetil-L-Tirozine 250 mg
  prej të cilave L-Tirozinë 203 mg
  Ekstrakti Rhodiola Rosea (Rhodiola Rosea L.) 150 mg
  nga të cilat Salidrosidet (4%) 6 mg
  Ekstrakt Bakopa Monieri (Bakopa Monieri (L.) Wettst.) 150 mg
   nga të cilat Bakoside (20%) 30 mg
  Kafeinë 150 mg
  Ekstrakt Schisandra Kinensis (Schisandra Kinensis (Turcz.) (Baill.) 75 mg
  nga të cilat Skizandrinë (9%) 6,75 mg
  Taurinë 1000 mg
  Beta-Alaninë 500 mg

   

  Rekomandime përdorimi

  Përdorimi i Rekomanduar:

  1 porcion në ditë, rreth 30-60 minuta para trajnimit. Shtoni 1 porcion (12 g = 1 lugë) në 250 ml ujë. Konsumoni direkt pas përgatitjes. Para përdorimit kontaktoni me mjekun tuaj. Nuk është i përshtatshëm për fëmijë dhe të rinj. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Shtesat ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësim të një diete të larmishme dhe të ekuilibruar. Rekomandohet një dietë e larmishme dhe e ekuilibruar dhe një mënyrë jetese e shëndetshme. Mbajeni larg fëmijëve.

  Paralajmërim:

  R-WEILER® Focus përmban kafeinë. Nuk rekomandohet për fëmijët ose gratë shtatzëna (përmbajtja e kafeinës: 150 mg / 1 porcion). Për më tepër, produkti nuk do të përdoret gjatë gjidhënies, në rast të sëmundjeve të sistemit të qarkullimit të gjakut ose në rast të mbindjeshmërisë ndaj ndonjë prej përbërësve të preparatit. Produkti nuk rekomandohet për njerëzit me probleme të presionit të gjakut. Mos e përdorni me ilaçe, veçanërisht me ilaçe që ndikojnë në sistemin kardiovaskular. Mos konsumoni në të njëjtën kohë produkte të tjerë që përmbajnë kafeinë (p.sh .: shtesa të tjera ushqimore, pije energjike, kafe). Mos e tejkaloni marrjen ditore të 400 mg kafeinë nga të gjitha burimet dhe 200 mg kafeinë në një dozë të vetme. Grumbullimi i lejueshëm i një produkti nuk ndikon në cilësinë e produktit. Mos e përdorni së bashku me alkolin. Mos e përdorni para gjumit ose gjatë orëve pararendëse të gjumit. Disa individë mund të përjetojnë ndjesi shpimi gjilpërash ose mpirje pas konsumit. Ky është një efekt i përkohshëm që i atribuohet efektit të fortë të beta-alaninës i cili nuk ndikon në shëndet.

   

  BARKODI: N/A Kategoria: Tag:
  Close SHPORTA NË SA
  Close Lista e dëshirave
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Kategoritë