Pure FLOW Vitamin D3 2000 IU

1.500L

 • përmirëson ndjeshëm imunitetin e trupit
 • ndihmon në përthithjen dhe përdorimin e duhur të fosforit dhe kalciumit
 • përmirëson funksionimin e duhur të muskujve
 • rrit mineralizimin e dhëmbëve dhe kockave
 • ndihmon në rritjen e nivelit fiziologjik të testosteronit
 • efekt antikancerogjen

S’ka stok

 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  Pure FLOW Vitamin D3 2000 IU

  1.500L

  Ask a Question

    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  PureFLOW Vitamina D3 2000 IU është një suplement dietik që përmban një nga vitaminat më të rëndësishme për të cilat trupi ynë ka nevojë. Vitamina D3, e quajtur shpesh “vitamina e diellit”, mbështet trupin tonë në shumë aspekte, nga mineralizimi i kockave, përmes përmirësimit të funksionimit të sistemit nervor, deri në rritjen e imunitetit. Sipas shumë studimeve aktuale, duhet të plotësohet gjatë gjithë vitit. PureFLOW Vitamina D3 përmban dozën optimale të vitaminës D3 2000 IU dhe 90 kapsula, falë të cilave një paketë ofron 3 muaj trajtim.

  PureFLOW Vitamin D3 2000 IU – 90 kapsula është një komponent thelbësor i një diete të shëndetshme dhe të larmishme , pavarësisht nga mosha, gjinia, pesha trupore ose niveli aktual i aktivitetit fizik. Suplementi do të përdoret nga persona që kujdesen për një dietë të shëndetshme dhe të larmishme, të cilët dëshirojnë të ruajnë nivelin optimal të acideve yndyrore të pangopura.

  Për cilin rekomandohet përdorimi ?

  Prodhuesi ia rekomandon përgatitjen personave që ushtrojnë sporte rekreative dhe sportistëve profesionistë, si dhe personave që humbin peshë. Kapsulat ofrojnë plotësim të lehtë dhe pa probleme. Nga ana tjetër, përmbajtja e përcaktuar saktësisht e përbërësve të përdorur lejon mbështetje efektive të dietës dhe mbulim të nevojave ditore.

  Përbërësit

  Përbërësit në 1 kapsulë 230 mg: Vaji i shafranit – 148 mg, Vitamina D3 – 2000 IU – 50 µg, komponenti i kapsulës – xhelatinë, humektant – glicerinë, ujë.

   

  Përdorimi

  Doza e rekomanduar ditore: 1 kapsulë në ditë me një gotë ujë.

  Paralajmërime

  Përpara përdorimit rekomandohet të bëni analizën e gjakut 25 – (OH) D dhe të konsultoni rezultatet tuaja me një mjek ose farmacist. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Produkti nuk duhet të merret nga fëmijët, gratë shtatzëna ose me gji. Suplementet ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësuese të një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar. Rekomandohet një dietë e larmishme dhe e ekuilibruar dhe një mënyrë jetese e shëndetshme.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories