Pure FLOW OMEGA 3-6-9 1000 mg

1.600L

 • PureFLOW Omega 3-6-9 përmban përmasat e duhura të acideve yndyrore esenciale të pangopura
 • Omega 3 – një efekt pozitiv në sistemin kardiovaskular, membranat qelizore, ul kolesterolin LDL dhe trigliceridet
 • Omega 6 – mbështet sistemin nervor, imunitetin, sistemin endokrin
 • Omega 9 – ndihmon në ruajtjen e presionit të duhur të gjakut, bllokun ndërtues të qelizave, mbështet reduktimin e kolesterolit total dhe LDL

S’ka stok

 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  Pure FLOW OMEGA 3-6-9 1000 mg

  1.600L

  Ask a Question

    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Kapsulat PureFLOW Omega 3-6-9 janë një suplement dietik që ju lejon të plotësoni shpejt dhe me lehtësi dietën tuaj ditore me acide yndyrore të pangopura omega 3, omega 6 dhe omega 9 me cilësi të lartë. Këto komponime janë të nevojshme për funksionimin e duhur të trupin, ushqimin e larmishëm dhe gjendjen optimale të shëndetit, që ia vlen të merret edhe nga burime të jashtme. Furnizimi i pamjaftueshëm dhe mungesa e acideve omega mund të shkaktojë probleme të ndryshme në fushën e metabolizmit të lipideve, imunitetit, sistemit kardiovaskular dhe nervor. Ne përdorëm vaj peshku me cilësi të lartë (nga açuget!), vaj liri dhe vaj luledielli, të cilat janë një burim i pasur i acideve yndyrore esenciale EPA, DHA, ALA, OA, LA dhe vitaminë E. Këta përbërës janë jashtëzakonisht të vlefshëm në mbështetjen e trurit, zemrës dhe shikimit  , dhe mund të jetë e dobishme për sistemin imunitar.

  Preparati është përgatitur në përputhje me standardet dhe rregulloret më të rëndësishme të sigurisë në lidhje me pastërtinë e lëndëve të para të përdorura ose proçeset e prodhimit të suplementeve dietike. Ky është standardi më i lartë, i cili është përgatitur për njerëzit që kërkojnë cilësi reale me një çmim të arsyeshëm. PureFLOW Omega 3-6-9 disponohet në formën e xhelatinës dhe kapsulave të buta që gëlltiten lehtë dhe mundësojnë plotësim të rehatshëm.

  Zbuloni përfitimet e acideve yndyrore Omega-3-6-9 #pureFLOW!

  • Deri në 1000 mg vaj peshku me cilësi të lartë në një kapsulë një përdorimshe
  • Yndyra e peshkut e marrë nga açuget – një formë inovative e lëndës së parë
  • Farat e lirit dhe yndyrat e lulediellit
  • Përmbajtja e lartë e acideve omega-3, omega 6 dhe omega 9 në një porcion të vetëm- 72 mg EPA dhe 48 mg DHA, 150 mg ALA, 145 mg LA, 43,5 mg OA
  • Mund të mbështesë gjëndjen dhe funksionimin e zemrës dhe të sistemit të qarkullimit të gjakut
  • Kontribuon në mirëmbajtjen e funksionimit të duhur të trurit dhe sistemit nervor
  • Është e favorshme për funksionimin e duhur të organit të shikimit dhe funksionit vizual
  • Mund të jetë me rëndësi të vlefshme për ruajtjen e ekuilibrit në ekonominë e lipideve
  • Mund të jetë e vlefshme në kontekstin e kolesterolit
  • Mund të ketë një efekt të vlefshëm në imunitetin
  • Formë e përshtatshme kapsulash dhe 90 porcione në paketim (trajtim 3-mujor)

  Për cilin rekomandohet përdorimi ?

  Acidet yndyrore omega-369 janë një komponent thelbësor i një diete të shëndetshme dhe të larmishme, pavarësisht nga mosha, gjinia, pesha trupore ose niveli aktual i aktivitetit fizik. Suplementi do të përdoret nga persona që kujdesen për një dietë të shëndetshme dhe të larmishme, të cilët dëshirojnë të ruajnë nivelin optimal të acideve yndyrore të pangopura. Prodhuesi ia rekomandon përgatitjen personave që ushtrojnë sporte rekreative dhe sportistëve profesionistë, si dhe personave që humbin peshë. Kapsulat ofrojnë plotësim të lehtë dhe pa probleme. Nga ana tjetër, përmbajtja e përcaktuar saktësisht e përbërësve të përdorur lejon mbështetje efektive të dietës dhe mbulim të nevojave ditore.

  Përbërësit

  Përbërësit në 1 kapsulë 1000 mg:

  Përbërësit në 1 kapsulë 1000 mg:Vaji i peshkut – 400 mg (përfshirë acidin eikosapentaenoik EPA – 72 mg, acidin dokosaheksaenoik DHA – 48 mg), vajin e farës së lirit – 300 mg (acidi alfa-linolenik ALA – 150 mg, acidi oleik OA – 60 mg acidi 5mg, linoil nga dielli 40 mg, linoil. – 290 mg (acidi linoleik LA – 145 mg, acid oleik OA – 43,5 mg), DL-alfa-tokoferil acetat (Vitamina E) – 10 mg, komponenti i guaskës – xhelatinë, humectant – glicerinë, ujë.

   

  Përdorimi

  Doza e rekomanduar ditore: 1 kapsulë në ditë me një gotë ujë.

  Ruajtja:

  Ruajeni produktin në një vend të thatë, larg fëmijëve, në një vend të mbyllur mirë në një temperaturë prej 5-30 ° C.

  Informacion i Rëndësishëm:

  Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Produkti nuk mund të përdoret si zëvendësim për një dietë të larmishme. Rekomandohet një dietë e larmishme dhe e ekuilibruar, si dhe një mënyrë jetese e shëndetshme. Produkti nuk duhet të përdoret nga fëmijët, gratë shtatzëna dhe nënat me gji. Mos hani nëse jeni alergjik (mbindjeshëm) ndaj ndonjërit prej përbërësve të produktit. Informacion mbi alergjenin: Prodhuar në një strukturë që përdor qumësht, soje, vezë dhe arra.

  Faktorët alergjik

  Prodhuar në një objekt që përdor qumësht, soje, vezë dhe arra.

  Paralajmërime

  Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Produkti nuk duhet të merret nga fëmijët, gratë shtatzëna ose me gji. Suplementet ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësuese të një diete të larmishme dhe të ekuilibruar. Rekomandohet një dietë e larmishme dhe e ekuilibruar dhe një mënyrë jetese e shëndetshme. Mos hani në rast të alergjisë (mbindjeshmërisë) ndaj ndonjërit prej përbërësve të produktit.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories