Pump Xplode Powder

3.500L

 • Nuk ka rrezik të problemeve të gjumit
 • Një suplement para stërvitjes pa shtesë të kafeinës
 • Ekstrakti i piperit të zi mbështet thithjen e përbërësve
 • Doza të larta të nxitësve të njohur të NO (AAKG, Citrulinë)
 • Sasia, 300 gr
  Hurry up! Sale end in:
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  Pump Xplode Powder

  3.500L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Jan 27 – Jan 28
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  1. Çfarë është Pump Xplode?
  Olimp Sport Nutrition paraqet një përgatitje krejtësisht të re para stërvitore, e cila është përgjigjja e problemeve dhe nevojave të tregut aktual. Pump Xplode është një përbërje e elementëve më të rëndësishëm, efekti i së cilës është të stimulojë potencialin tonë të fshehur dhe të na përgatisë për stërvitje intensive. Për më tepër, formula është pa kafeinë, e cila lejon që suplementi të përdoret gjatë stërvitjeve në mbrëmje pa ndonjë rrezik të problemeve të gjumit! Mos investoni në gjysmë masa, por shikoni për një përgatitje e cila ju jep mbështetje reale për qëllimet tuaja.

  2. Përbërja e Olimp Pump Xplode – një formulë krejtësisht e re
  Siç është përmendur tashmë, Pump Xplode është një përforcues trajnimi pa kafeinë. Mungesa e përbërësve dhe stimuluesve që japin energji mund të tregojnë një fuqi të kufizuar të preparatit, ose një efekt më të dobët. Asgjë nuk mund të jetë më larg së vërtetës! Specialistët e markës Olimp Sport Nutrition kanë vendosur për një zgjidhje të tillë, në mënyrë që çdo entuziast i stërvitjeve gjatë natës të ketë mundësinë të rrisë aftësitë e tij ose të saj gjatë ushtrimeve. Kjo lejon që Pump Xplode të merret në mbrëmje, pa frikën më të vogël të vështirësive me rënien në gjumë ose shkurtimin e kohës së gjumit tuaj!

  Themeli i formulës Pump Xplode është një kombinim i tre përbërësve të njohur para stërvitor. AAKG-ja, Beta-Alanina dhe L-Citrulina kanë qenë prej kohësh një pikë e fortë e nxitësve të stërvitjes, të cilat supozohet se garantojnë se edhe stërvitja më intensive është me të vërtetë e lehtë për tu kryer. Dozat e përdorura nga prodhuesi lejojnë arritjen e një efekti të dukshëm, i cili rezulton në një përmirësim të cilësisë së ushtrimeve tona dhe, mbi të gjitha, arritje më të shpejtë të efektit të dëshiruar.

  E gjithë formula është pasuruar me disa aditivë. Nga njëra anë, ju merrni një kompleks të vitaminave B, të cilat përdoren për të plotësuar dietën ditore dhe për të rritur efektin forcues të përgatitjes duke mbështetur metabolizimin e energjisë. Nga ana tjetër, ju merrni ekstrakt të piperit të zi (95% të piperinës), i cili lehtëson disponueshmërinë e përbërësve dhe përdorimin edhe më të mirë të Pump Xplode nga trupi juaj. Kjo është një përzierje e plotë për çdo person që praktikon sporte dhe që dëshiron të ndihet si një profesionist i vërtetë.

  3. Si funksionon Olimp Pump Xplode?
  Efekti kryesor i suplementit Pump Xplode është intensifikimi i proçeseve natyrore të prodhimit dhe çlirimit të oksidit nitrik (NO). Dozat e zgjedhura saktësisht të AAKG-s dhe L-Citrulinës ndihmojnë në përmirësimin e rrjedhjes së gjakut së bashku me përbërësit më të rëndësishëm për muskujt tanë. Kjo, nga ana tjetër, krijon kushtet ideale për rritjen e tyre të mëtejshme, por jo vetëm! Transporti i shtuar i lëndëve ushqyese mbështet rregullimin e vlerës së PH-së brënda qelizave tuaja muskulore, e cila ndryshon negativisht gjatë stërvitjeve intensive. Kjo bën që të rritet dukshëm forca, e cila do të rezultojë në mundësinë e përdorimit të peshave edhe më të mëdha gjatë ushtrimeve. Doza e Beta-Alaninës e përdorur do të zvogëlojë lodhjen dhe do të rrisë durimin tuaj edhe më shumë. Një dozë e plotë e vitaminave B më të rëndësishme siguron mbështetje shtesë për sistemin tuaj nervor dhe muskujt. Prania e tyre do të lehtësojë zvogëlimin e lodhjes psikofizike në rritje (Niacin, B2, B12), dhe gjithashtu lejon përqendrimin në stërvitjen tuaj. Ekstrakti i piperit të zi, nga ana tjetër, do të rrisë pak temperaturën e trupit tuaj, por mbi të gjitha do të përmirësojë thithjen e përbërësve të tjerë. Kjo, nga ana tjetër, do të rezultojë në më pak humbje gjatë tretjes, dhe së fundmi, përdorim më të mirë të vetive të suplementit dhe akoma më shumë efekte.

  • Ndjenja e vërtetë e shtimit të forcës për shkak të rrjedhjes më të mirë të gjakut në muskuj, dhe kështu mobilizimit më të madh për ushtrime (AAKG-ja, Citrulina) Efekti i “Pompës Muskulore” dhe rritja e vaskularizimit të muskujve (AAKG-ja, Citrulina)
  • Reduktimi i lodhjes, dhe kështu një rritje në kohën tuaj të stërvitjes (AAKG-ja, Citrulina Beta-Alanina)
  • Krijimi i kushteve të favorshme për ndërtimin e masës muskulore

  4. Si e përdorni Pump Xplode? Dozimi i duhur
  Pump Xplode është një shtesë dietike e cila përfshihet në grupin e suplementeve para stërvitore. Prodhuesi rekomandon që produkti të merret 30 minuta para aktivitetit fizik të planifikuar. Përzieni një lugë mase të produktit në 250 ml ujë dhe merreni menjëherë pas përgatitjes. Për shkak të mungesës së kafeinës në formulë, shtesa mund të përdoret edhe në mbrëmje.

  5. Çmimi i Olimp Pump Xplode
  Pump Xplode shitet në një paketë 300 g, e cila jep 33 porcione të sugjeruara të produktit. Ky suplement para stërvitor vjen në dy aroma: Kola dhe Ponç Frutash.

  Përbërësit

  L-Citrulinë, L-Argininë Alfa-Ketoglutarate, Aromatizues, Beta-Alaninë, Rregullator Aciditeti – Acid Limoni; Citrat Natriumi, Ngjyra – E 150d (për aromë Kola); Agjent Ruajtës – Dioksid Silici; Ëmbëlsues – Açesulfame K, Sukralozë, Nikotinamide – Niacinë, Ekstrakt Fruti të Piperit të Zi (Piper Nigrum L.), Kianokobalamin – Vit. B12, Piridoksinë Hidrokloride – Vit. B6, Hidroklorur Tiamine – Vit. B1, Ngjyrat: Karotene (A), Karmin (B), Riboflavin (C), E 150c (D), E 150d (E), E 133 (F), Blu e Lustruar V (G), Indigo Karmine (H), Klorofilët dhe Klorofilinat (I), Kurkumin (J), Antokianinat (K), Ekstrakt Specit (L), Betanin (M), Karbon Bimor (N). (A) – (Z) – Në varësi të aromës së produktit për përbërësit e përdorur shih simbolet (A-Z) krahas datës së skadencës

  Vlera ushqyese

  Vlera ushqyese
  1 porcion (9 g)
   L-Citrulinë 3000 mg
  L-Argininë Alfa-Ketoglutarate
  2000 mg
  prej të cilave L-Argininë 1345 mg
  Beta-Alaninë 1000 mg
  Citrat Natriumi 566 mg
  prej të cilave Natrium 133 mg
  Niacinë (mg NE) 16 mg (100% *)
  Ekstrakt i Piperit të Zi (Piper Nigrum L.) 5 mg
  nga të cilat Piperina (95%) 4,75 mg
  Vitaminë B6
  1,7 mg (121% *)
  Thiaminë (vit B1)
  1,2 mg (109% *)
  Vitaminë B12
  2,5 μg (100% *)

  * NRV – Vlerat Referuese të Lëndëve Ushqyese

  Rekomandime përdorimi

  Përdorimi i rekomanduar: merrni 1 porcion (9 g pluhur) çdo ditë rreth 30 minuta para trajnimit. Shtoni 1 porcion (9 g = ½ lugë) në 250 ml ujë. Konsumoni direkt pas përgatitjes. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Shtesat ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësim për një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar. Rekomandohet një dietë e larmishme dhe e ekuilibruar dhe një mënyrë jetese të shëndetshme.

  Paralajmërime:

  Nuk rekomandohet për fëmijët, gratë shtatzëna dhe me gji ose në rast të mbindjeshmërisë ndaj ndonjë përbërësi të formulës. Disa individë mund të përjetojnë ndjesi shpimi gjilpërash ose mpirje pas konsumit. Ky është një efekt i përkohshëm që i atribuohet efektit të fortë të beta-alaninës. Nuk ndikon në shëndet. Mbajeni larg fëmijëve.

  SKU: N/A Category: Tag:
  Close My Cart
  Close Wishlist
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Categories