Perfect Skin Hydro-Complex

1.300L

Perfect skin hydro-complex është një përbërje e lëndëve ushqyese aktive si kolagjeni, i cili ndihmon në mbajtjen e elasticitetit dhe freskisë së lëkurës dhe acidit hialuronik që ndihmon lëkurën të duket e shëndetshme. Ky suplement gjithashtu përmban edhe ekstrakte të farës së rrushit dhe çajit jeshil, të cilët mbrojnë qelizat nga radikalet e lira. Gjithashtu produkti është i pasururar me vitamina dhe minerale si zinku dhe seleniumi, të cilët mbajnë flokët dhe thonjtë të shëndetshëm.

+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question
  Perfect Skin Hydro-Complex

  Perfect Skin Hydro-Complex

  1.300L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Shk 07 – Shk 08
    ... people are viewing this right now

    Share

  Sasia: 30 kapasula

  Përshkrimi

  Perfect skin hydro-complex përmban antioksidant aktiv të cilët neutralizojnë radikalet e lira:

  • Ekstraktin e farës së rrushut që përmban 95% proantocianid dhe ekstarktin e çajit jeshil me një përmbajtje të lartë të polifenoleve dhe katekinave (EGCG)
  • PureWay-C -forma më e përthithshme e vitaminës C me bioflavonoide të agrumeve
  • Vitamina E- mbron qelizat nga stresi oksidativ
  • Albion amino acid kelate
  • Zink- kontribuon në shëndetin e lëkurës
  • Bakër –kontribuon në pigmentimin normal të lëkurës
  • Mangan – mbron qelizat nga stresi oksidativ
  • Selenium – mbron qelizat nga stresi oksidativ

  Suplementi është plotësuar edhe me minerale në formen e tyre më të përthithshme. Format amino acid kelat garnatojnë një përthithje dhe biovlefshmëri të lartë. Zinku, mangani dhe bakri në formën amino acid kelat të Albion Laboratories janë sigurisht të cilësisë më të lartë. Kelatimi i mineraleve është proçesi i lidhjes së metaleve me acide organike të dobët (amino acide). Ky proçes i rëndësishëm bën të mundur përthithjen e elmentëve nga trakti gastrointenstinal dhe shpërndarjen e tyre në vendin e duhur në organizëm. Në këtë mënyrë bioelementët qëndrojnë të sigurt në dozat e tyre, sepse çdo sasi e tepërt largohet nga trupi në formën e kelateve.

  Përbërësit

  Kolagjen (Xhelatinë e Hidrolizuar), Ekstrakt i Çaji Jeshil (98% Polifenol, 80% Katekin, 55% EGCG), Ekstrakt i Farës së Rrushit, Mineralet (Albion® Zink Amino Acid Kelate, Albion® Mangan Amino Acid Kelate, Albion® Bakër Amino Acid Kelate, Albion® Selen Amino Acid Kelate), Vitamina (Acid L-Askorbik – Vitaminë C PureWay-C®, dl-á-Tokoferol– Vitaminë E, D-Biotinë), Hialuronat Natriumi, Silic Koloidal , Beta-Karoten, Likopen, L-Cistinë, Bioflavonoide Agrumesh, Celulozë Mikrokristaline – Agjent Mbushës, Stearat Magnezi –Agjent Kundër Ngjitjes, Kapsula (Xhelatin , Ngjyrues: E171, E104, E110).

  Vlera ushqyese

  Vlera ushqyese
  1 Kapsulë
  Komplekis i Lëkurës Hydro-Flex:
  Kolagjen 300 mg
  Acid Hialuronik 25 mg
  Silic 10 mg
  Biotinë 25  μg (50%*)
  Formula Antioksidante e Perfect Skin:
  Ekstrakt i Farës së Rrushit 50 mg
  përfshin : 95% Proantocianidin 47,5 mg
  Ekstrakt i Çajit Jeshil 50 mg
  përfshin: 98% Polifenol, 80% Katekin, 55% EGCG
  PureWay-C® Vitaminë  C e patentuar dhe Bioflavonoide nga agrumet 44,5 mg
  përfshin: Vitaminë  C 40 mg (50%*)
  Vitaminë E 6 mg (50%*)
  Albion® Selenium Amino Acid Kelate 2.5 mg
  përshin: Selenium 0.025 mg
  Albion® Zink  Amino Acid Kelate 37.5 mg
  përfshin: Zink 7,5 mg (75%*)
  Albion® Bakër  Amino Acid Kelate 5 mg
  përfshin : Bakër 0.5 mg
  Albion® Mangan Amino Acid Kelate 6.25 mg
  përfshin: Mangan 1 mg
  Beta-Karoten 1 mg
  Likopen 1 mg
  L-Cistinë 10 mg

  *NRV – Referenca e Vlerave Ushqyese

  Rekomandime përdorimi

  Qëllimi:
  Ky produkt rekomandohet për femra të cilat kujdesen për paraqitjen e tyre .

  Rekomandime:
  Merrni 1 Kapsulë në ditë midis vakteve.
  Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet ushqimore nuk duhet të zevendësojnë një dietë të larmishme dhe të balancuar. Rekomandohet një dietë e balancuar dhe një stil jetese i shëndetshëm. Ruajeni në vende të pa-arritshme nga fëmijët.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Categories