ON Opti – Women

3.500L

Formulë Multivitaminash dhe Mineralesh e krijuar posaçërisht për gratë!

 • Nje multivitamin specifike për gjininë femërore
 • 23 Vitamina dhe minerale esenciale
 • Kalcium, Hekur dhe Acid Folik
 • 17 Përbërësi të specializuar
 • Izoflavone soje, Ostivone dhe Uva Ursi
 • Kapsula që gëlltiten lehtë

S’ka stok

 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  ON Opti - Women

  3.500L

  Ask a Question

    ... people are viewing this right now

    Share

  Sasia: 60 kapsula

  Përshkrimi

  Multi-Vitamina Opti-Women siguron një ekuilibër të vitaminave, mineraleve, antioksidantëve, ekstrakteve dhe bimëve për të plotësuar dietën dhe stërvitjen e gjinisë femërore. Mos hezitoni të merrni suplementin me më shumë vitamina dhe minerale për gratë që përmirëson jetën e mijëra njerëzve çdo ditë! *

   

  Vitaminat, mineralet dhe ushqyesit e tjerë thelbësorë janë blloqet themelore të trupit. Ndër të tjera, ato kontribuojnë në nivelet tona të energjisë, imunitetin, performancën dhe gjallërinë e përgjithshme. Opti-Women është dizajnuar si një sistem gjithëpërfshirës i optimizimit të ushqyesve i kompletuar me bimë, antioksidantë dhe përbërës të tjerë të përqendruar për gjininë femërore. Duke paketuar 40 përbërës aktivë në një pilulë të vetme, është krijuar një produkt i cili është shumë më tepër sesa një multivitaminë.*

   

  Ju nuk duhet të konsumoni dhjetëra pilula ose të mashtroheni me shishe dhe pako të shumta për të marrë ushqyesit tuaj të përditshëm. Opti-Women ju jep të gjitha gjërat e domosdoshme në një pilulë të vetme që mund ta merrni në mëngjes dhe darkë. I përshtatshëm dhe i plotë, është formula përfundimtare për gruan aktive. *

  Vlerat ushqyese

  Doza: 2 Kapsula
  Doza për paketim: 30

  Vlerat Ushqyese për Porcion
  Vlerat %DV
  Vitamin A (si KaroCare® Karatenoide me miksim natyral, Vitamin A Palmitate)
  5,000IU
  100%
  Vitamin C (si Acid Askorbik)
  250mg
  417%
  Vitamin D (si KoleKalçiferol)
  600IU
  150%
  Vitamin E (si D-Alfa Tokoferil Sukinate)
  100IU
  333%
  Vitamine K (si Fitonadione)
  80mcg
  100%
  Thiamin (si thiamin hidrokloride)
  20mg
  1,333%
  Riboflavinë
  20mg
  1,176%
  Niacin (si niacinamide)
  20mg
  100%
  Vitamin B6 (si piridoksinë hidrokloride)
  20mg
  1,000%
  Acid Folik
  600mcg
  150%
  Vitamin B12 (si kianokobalamin)
  100mcg
  1667%
  Biotinë
  250mcg
  83%
  Acid Pantothenik (si d-kalcium pantothenate)
  20mg
  200%
  Kalcium (si kalcium karbonate, citrate)
  150mg
  15%
  Hekur (si Hekur A.A. Çelate)
  18mg
  100%
  Iod (si Kelp)
  200mcg
  133%
  Magnez (si Oksid Magnezi, Aspartate)
  75mg
  19%
  Zink (si Zink Citrate)
  15mg
  100%
  Selen (si Selenomethioninë)
  70mcg
  100%
  Bakër (si Bakër Glukonate)
  2mg
  100%
  Manganes (si Manganes Glukonate)
  5mg
  250%
  Krom (si Kromium GTF)
  120mcg
  100%
  Molibden (si Molibdenium A.A. Çelate)
  70mcg
  93%
  Dong Quai (Angelica Sinensis) 4:1 Ekstrakt Rrënje
  80mg
  Chasteberry (Vitex Agnus-Castus) 4:1 Ekstrakt Fruti
  50mg
  Ekstrakt Garcinia (Garcinia Kamboxhia) (Rind) (Standardizuar në 52% HCA)
  50mg
  Uva Ursi, Pluhur (Gjethe)
  50mg
  Eksrakt Gështnje Kali (Aesculus Hippocastanum) (Rrënje) (Standardizuar në 20% Aeskin)
  25mg
  Acid Alfa-Lipoik
  20mg
  Fshesë Kasapi, pluhur (Rrenjë)
  15mg
  Ostivone® (si Izopropoksi Izoflavone)
  10mg
  Ekstrakt Fare Rrushi (Vitis Vinifera) (Farë) (Standardizuar në 95% Polifenole)
  10mg
  Hudhër e Aromatituar, Pluhur (Integrale)
  10mg
  Bioflavonoide Qitro (Frut)
  10mg
  Izoflavone Soje
  2mg
  Likopene (si LYC-O-MATO® Natural Tomato Licopene)
  250mcg
  Lutein
  250mcg
  Alfa Karoten
  93.5mcg
  Kriptoksantin
  22.8mcg
  Zeaksantin
  18.7mcg

   

  *% Vlera ditore bazohet në një dietë me 2.000 kalori. Vlerat tuaja ditore mund të jenë më të larta ose më të ulëta bazuar në nevojat tuaja për kalori.

  † Vlera ditore (DV) nuk është përcaktuar.

  Përbërësit

  Hipromelozë, Stearat magnezi, Fosfat kalciumi, Celulozë mikrokristaline, Silicë.

  Rekomandime përdorimi

  Paralajmërime për Faktorët Alergjik: Përmban përbërës të sojës.
  Udhëzime: Si një shtesë dietike, konsumoni 2 kapsula në ditë me ushqim.
  Paralajmërime: Mbajeni larg fëmijëve. Konsultohuni me një profesionist të kualifikuar të kujdesit shëndetësor para se të përdorni këtë produkt nëse jeni nën 18 vjeç, shtatzënë ose ushqeni fëmijën me gji, ose nëse keni ndonjë gjendje të njohur ose të dyshuar mjekësore dhe / ose jeni duke marrë ndonjë ilaç me recetë ose (OTC).

  Mbidozimi aksidental i produkteve që përmbajnë hekur është shkaku kryesor i helmimit fatal tek fëmijët nën 6. Mbajeni këtë produkt larg fëmijëve. Në rast të mbidozimit aksidental, thirrni menjëherë një mjek ose qendër të kontrollit të helmit.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories