Opti – Men

2.500L

Në gjendje

Arrini potencialin tuaj të plotë me vitamina dhe minerale thelbësore!

• Më shumë se 75 përbërës aktiv
• 1000 mg aminoacide të formës së lirë
• 275 + mg kompleks vitaminash B
• Tabletat që gëlltiten lehtë

Opti-Men ju siguron

• Vitaminë D 1,500 IU
• Tabletat që gëlltiten lehtë
• Më shumë se 75 përbërës aktiv
• Vitamina dhe minerale në doza të larta
• 275+ mg Kompleks Vitaminash B
• 1000 mg Aminoacide kryesore të Formës së Lirë

Sasia: 90 tableta

Përshkrimi

Tre përzierje të performancës. Përzierja Amino-Men përmban 8 acidet kyçe të formës së lirë (përfshirë Argininë dhe BCAA), blloqet ndërtuese të rritjes dhe zhvillimit të muskujve të definuar *
Përzierja Phyto-Men përmban mbi 20 përqendrime të pasura me antioksidantë frutash dhe perimesh për të ndihmuar në luftimin e radikalëve të lirë. *

Përzierja Viri-Men përmban 8 botanikë ekzotikë dhe koncentrate detare të krijuara për të rritur avantazhin tuaj mashkullor. *

Opti-Men e Optimum Nutrition është një Sistem i plotë i Optimizimit të Ushqyesve që ofron më shumë se 75-së përbërës aktivë në 4 përzierje të dizejnuara posaçërisht për të mbështetur nevojat ushqyese të meshkujve. Mund të merret si një tabletë e vetme në mëngjes, drekë dhe darkë, formula e re përmirësuar ofron 22 vitamina dhe minerale thelbësore – përfshirë 1.500 IU të Vitaminës D, aminoacide të formës së lirë, ekstrakte botanike dhe antioksidantë në sasi themelore që mund të ndërtohen përmes konsumit të një diete të shëndetshme të ekuilibruar.

Shumë njerëz nënvlerësojnë rëndësinë e këtyre përbërësve. Ata mendojnë se meqenëse nuk mund të formohen 10 paund muskuj, është e kotë që të merren. Por këtu është diçka shumë e rëndësishme. Nëse trupi juaj ka mungesë të vetëm një prej vitaminave dhe mineraleve kritike, mbi një mijë proçese kimike dhe enzimatike në trupin tuaj mund të dëmtohen. Secila dhe çdo vitaminë dhe mineral është përgjegjës për mijëra reaksione biokimike, përfshirë formimin e hormoneve. Përfundimi? Nëse nuk përdorni një formulë të mirë multivitaminash dhe mineralesh nuk do të arrini kurrë potencialin tuaj më të plotë. *

Vlerat ushqyese

Doza : 3 Tableta
Doza për paketim: 30

Vlerat Ushqyese për Porcion
Vlerat %DV
Vitamin A (si beta karoten, përzierje karotenoidesh)
10,000IU
200%
Vitamin C (si acid askorbik)
300mg
500%
Vitamin D (si kolekalçiferol)
300IU
75%
Vitamin E (si d-alfa tokoferil sukinate)
200IU
665%
Vitamin K (si fitonadione)
75mcg
90%
Thiamin (si thiamin hidrokloride)
75mg
5,000%
Riboflavinë
75mg
4,410%
Niacin (si niacinamide)
75mg
375%
Vitamin B6 (si piridoksinë hidrokloride)
50mg
2,500%
Acid Folik
600mcg
150%
Vitamin B12 (si kianokobalamin)
100mcg
1665%
Biotinë
300mcg
100%
Acid Pantothenik (si d-kalcium pantothenate)
75mg
750%
Kalcium (si kalcium karbonate, citrate)
200mg
20%
Iodinë (si kelp)
150mcg
100%
Magnez (si oksid magnezi, aspartate)
100mg
25%
Zink (si zink citrate)
30mg
200%
Selenium (si selenometioninë)
200mcg
285%
Bakër (si bakër glukonate)
2mg
100%
Manganez (si manganez glukonate)
5mg
250%
Krom (si kromium GTF)
120mcg
100%
Molibden (si molibdenium A.A. çelate)
80mcg
110%
Përzierje Amino Acidesh
800mg
L-Argininë, L-Glutaminë, L-Valinë, L-Leucinë, L-Izoleucinë, L-Cistinë, L-Lizinë, L-Threoninë
Përzierje Vitri
525mg
Saw Palmetto, Pluhur (Manaferra), Damiana, Pluhur (Gjethe), Xhinseng, Pluhur (Rrënjë), Pigeum Afrikanum, Pluhur (Bark), Ginkgo Biloba, Pluhur (Gjethe), Koncetrat Oister i Papërpunuar, Hithra, Pluhur (Gjethe), Farrë Kungulli.
Përzierje Fito
240mg
Bioflavonoide Qitro (Frut), Hudhër e Aromatizuar, Pluhur (Integral), Pluhur Çaj Jeshil, Ekstrakt Fare Rrushi (Vitis Vinifera) (Farë) (Standardizuar në 95% Polifenole), Pluhur Boronice, Pluhur Caracash, Pluhur Jami i Egër, Pluhur Karrote, Pluhur Papaja, Pluhur Fruti Portokalli, Pluhur Ananasi, Pluhur Spinaqi, Pluhur Fruti Ferrash, Pluhur Kale, Pluhur Lakër Brukseli, Pluhur Brokoli, Pluhur Fruti Kivi, Pluhur Grapefruit.
Përzierje Enzimash
50mg
Papain, Bromelain, Alfa Amilase, Lipase.
Acid Alfa-Lipoik
25mg
PABA (Acid Para-Aminobenzoik)
10mg
Kolinë (si Kolinë Bitartrate)
10mg
Inositol
10mg
Silic
5mg
Boron
2mg
Likopen (si Lyk-O-Mato Natura Tomato Likopen)
500mcg
Lutein
500mcg
Alfa Karoten
140mcg
Vanadium
100mcg
Kriptoksantin
34mcg
Zeaksantin
28mcg

 

*% Vlera ditore bazohet në një dietë me 2.000 kalori. Vlerat tuaja ditore mund të jenë më të larta ose më të ulëta bazuar në nevojat tuaja për kalori.

† Vlera ditore (DV) nuk është përcaktuar.

Përbërësit

Celulozë Mikrokristaline, Acid Stearik, Natrium Kroskarmeloze, Lustër Farmaceutike Nr. 2, Stearat Magnezi, Silicë.

Rekomandime përdorimi

Paralajmërim për Faktorët Alergjik: Përmban përbërës të butakëve.

Udhëzime: Si një shtesë dietike për meshkujt, konsumoni 3 tableta në ditë me ushqim.

Paralajmërime: Konsultohuni me një profesionist të kualifikuar të kujdesit shëndetësor para se të përdorni këtë produkt nëse jeni nën moshën 18 vjeç ose nëse keni ndonjë gjendje të njohur ose të dyshuar mjekësore dhe / ose jeni duke marrë ndonjë ilaç me recetë ose OTC. Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.

Main Menu