ON Serious Mass 5.45 Kg

9.000L

Rritës i peshës me cilësi të lartë me 50 gr proteina dhe pa sheqer të shtuar!

 

 • 25 vitamina dhe minerale thelbësore
 • 50g përzierje proteinë ​​për ushqimin e muskujve
 • Mbështet rritjen dhe rigjenerimin me kreatinë dhe aminoacide
 • Mbi 250g karbohidrate pa sheqer të shtuar

 

OPTIMUM SERIOUS MASS

Një shtim serioz i peshës kërkon kalori serioze. Sidoqoftë, ata që kanë më shumë nevojë për kaloritë shtesë, shpesh e kanë të vështirë të arrijnë ti konsumojnë këto kalori. Për ata që aspirojnë të jenë më të mëdhenj por që kanë një metabolizëm shumë aktiv apo kanë pak oreks e bëjnë konsumimin e kalorive të mjaftueshme vetëm përmes ushqimeve të plota një sfidë të vërtetë. Me SERIUOS MAS, nuk do të keni asgjë për të humbur dhe shumë për të fituar.

  Hurry up! Sale end in:
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  ON Serious Mass 5.45 Kg

  9.000L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Sht 28 – Sht 29
    ... people are viewing this right now

    Share
  Pesha 5.5 kg
  Përmasat 1 x 1 x 1 cm
  Madhësia 5.5 Kg

  Përshkrimi

  Karakteristikat e Serious Mass

  • Shtimi i kalorive nuk ka qenë kurrë kaq i lehtë apo i kaq i shijshëm
  • 1,250 kalori me cilësi të lartë për porcion
  • 50 gr Proteinë
  • Mbi 250 g karbohidrate pa sheqer të shtuar
  • I përmirësuar me kreatinë dhe aminoacide
  • 25 Vitamina dhe minerale thelbësore

  Ne kemi konsoliduar mbi 1,250 kalori, 50 gram proteina, më shumë se 250 gram karbohidrate dhe 25 vitamina dhe minerale me aminoacide  të shtuara dhe kreatinë në çdo porcion. Serious Mass ju siguron mjetet që ju duhen për të vënë mase dhe – kur shoqërohet me një përpjekje serioze ne ngritjen e peshave do të sjelli zhvillimin e fizikut tuaj në maksimum.

  Vlerat ushqyese

   

  Sasia për porcion
  Vlerat %DV
  Kalori
  1250
  Kalori nga yndyrat
  35
  Yndyra totale
  4g
  6%*
  Yndyra të ngopura
  2.5g
  13%*
  Kolesterol
  80mg
  27%
  Karbohidrate totale
  254g
  85%*
  Sheqer
  21g
  Proteinë
  50g
  100%*
  Vitamin A
  5000IU
  100%
  Vitamin C
  60mg
  100%
  Vitamin D
  200IU
  50%
  Vitamin E
  30IU
  100%
  Thiaminë
  4.8mg
  320%
  Riboflavin
  4mg
  235%
  Niacin
  50mg
  250%
  Vitamin B6
  5mg
  250%
  Acid Folik
  400mcg
  100%
  Vitamin B12
  10mcg
  167%
  Biotin
  300mcg
  100%
  Acid Pantothenik
  25mg
  250%
  Kalcium
  630mg
  63%
  Hekur
  5mg
  28%
  Fosfor
  460mg
  46%
  Iodinë
  150mcg
  100%
  Magnez
  140mg
  35%
  Zink
  15mg
  100%
  Selenium
  70mcg
  100%
  Bakër
  1mg
  50%
  Manganes
  2mg
  100%
  Krom
  120mcg
  100%
  Molibden
  75mcg
  100%
  Sodium
  430mg
  18%
  Potas
  940mg
  27%
  Kreatinë Monohidrate
  1g
  L-Glutaminë Peptide
  500mg
  Glutaminë
  500mg
  Çoline (si Çoline Bitartrate)
  250mg
  Inozitol
  250mg
  PABA (Acid Para-Aminobenzoik)
  5mg

   

  *% Vlera ditore bazohet në një dietë me 2.000 kalori. Vlerat tuaja ditore mund të jenë më të larta ose më të ulëta bazuar në nevojat tuaja për kalori.

  † Vlera ditore (DV) nuk është përcaktuar.

  Rekomandime

  Udhëzime:

  Shtoni dy lugë mase të Serious Mass në një mikser të mbushur me 24 oz ujë. Përziejini për 45-60 sekonda. Pastaj shtoni disa kuba akulli dhe, nëse dëshironi, përbërës të tjerë që kontribuojnë në kalori dhe përziejeni për 30-45 sekonda shtesë.

  Këshilla:

  Përzierja e dy lugëve të Serious Mass me 24 oz qumësht pa yndyrë ose me pak yndyrë në vend të ujit do t’ju japë një miksim më të trashë, më të butë dhe me më shumë kalori. Përdoruesit e rinj mund të fillojnë me gjysmën një porcioni çdo ditë për javën e parë dhe pastaj gradualisht të rriten në 1 ose më shumë racione të plota disa herë në ditë.

  Midis vakteve:

  Pini gjysëm apo një porcion të plotë për të ruajtur ekuilibrin pozitiv të azotit dhe për të mbështetur një dietë me shumë kalori.

  Pas stërvitjes:

  Pini gjysëm apo një porcion të plotë 30-45 minuta pas ushtrimit për të mbështetur shërimin maksimal.

  Para gjumit:

  Pini gjysëm apo një porcion të plotë rreth 45-60 minuta para gjumit për të siguruar lëndë ushqyese për muskujt që të rikuperohen gjatë gjithë natës.

  Shënim:

  Për rezultate më të mira përdorni Serious Mass të kombinuar me trajnim intensiv të peshave (3-5 herë në javë) dhe një dietë të kontrolluar me ushqime të plota. Gjithashtu, mbani në mend se rikuperimi i mjaftueshëm midis stërvitjeve ndikon në aftësinë tuaj për të fituar masë të definuar.

  Paralajmërime:

  Mbajeni larg fëmijëve. Mos e merrni këtë produkt nëse jeni shtatzënë ose po ushqeni fëmijën me gji. Konsultohuni me një profesionist të kualifikuar të kujdesit shëndetësor para se të përdorni këtë produkt nëse jeni nën moshën 18 vjeç ose nëse keni ndonjë gjendje të njohur ose të dyshuar mjekësorë përfshirë diabetin, hipoglikeminë dhe / ose nëse jeni duke marrë ndonjë ilaç me recetë ose OTC.

  SKU: N/A Category:
  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories