ON Opti – Men (90 tableta)

3.500L

Arrini potencialin tuaj të plotë me vitamina dhe minerale thelbësore!

• Vitaminë D 1,500 IU
• Tabletat që gëlltiten lehtë
• Më shumë se 75 përbërës aktiv
• Vitamina dhe minerale në doza të larta
• 275+ mg Kompleks Vitaminash B
• 1000 mg Aminoacide kryesore të Formës së Lirë

S’ka stok

 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  ON Opti - Men (90 tableta)

  3.500L

  Ask a Question

    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Tre përzierje të performancës. Përzierja Amino-Men përmban 8 acidet kyçe të formës së lirë (përfshirë Argininë dhe BCAA), blloqet ndërtuese të rritjes dhe zhvillimit të muskujve të definuar *
  Përzierja Phyto-Men përmban mbi 20 përqendrime të pasura me antioksidantë frutash dhe perimesh për të ndihmuar në luftimin e radikalëve të lirë. *

  Përzierja Viri-Men përmban 8 botanikë ekzotikë dhe koncentrate detare të krijuara për të rritur avantazhin tuaj mashkullor. *

  Opti-Men e Optimum Nutrition është një Sistem i plotë i Optimizimit të Ushqyesve që ofron më shumë se 75-së përbërës aktivë në 4 përzierje të dizejnuara posaçërisht për të mbështetur nevojat ushqyese të meshkujve. Mund të merret si një tabletë e vetme në mëngjes, drekë dhe darkë, formula e re përmirësuar ofron 22 vitamina dhe minerale thelbësore – përfshirë 1.500 IU të Vitaminës D, aminoacide të formës së lirë, ekstrakte botanike dhe antioksidantë në sasi themelore që mund të ndërtohen përmes konsumit të një diete të shëndetshme të ekuilibruar.

  Shumë njerëz nënvlerësojnë rëndësinë e këtyre përbërësve. Ata mendojnë se meqenëse nuk mund të formohen 10 paund muskuj, është e kotë që të merren. Por këtu është diçka shumë e rëndësishme. Nëse trupi juaj ka mungesë të vetëm një prej vitaminave dhe mineraleve kritike, mbi një mijë proçese kimike dhe enzimatike në trupin tuaj mund të dëmtohen. Secila dhe çdo vitaminë dhe mineral është përgjegjës për mijëra reaksione biokimike, përfshirë formimin e hormoneve. Përfundimi? Nëse nuk përdorni një formulë të mirë multivitaminash dhe mineralesh nuk do të arrini kurrë potencialin tuaj më të plotë. *

  Vlerat ushqyese

  Doza : 3 Tableta
  Doza për paketim: 30

  Vlerat Ushqyese për Porcion
  Vlerat %DV
  Vitamin A (si beta karoten, përzierje karotenoidesh)
  10,000IU
  200%
  Vitamin C (si acid askorbik)
  300mg
  500%
  Vitamin D (si kolekalçiferol)
  300IU
  75%
  Vitamin E (si d-alfa tokoferil sukinate)
  200IU
  665%
  Vitamin K (si fitonadione)
  75mcg
  90%
  Thiamin (si thiamin hidrokloride)
  75mg
  5,000%
  Riboflavinë
  75mg
  4,410%
  Niacin (si niacinamide)
  75mg
  375%
  Vitamin B6 (si piridoksinë hidrokloride)
  50mg
  2,500%
  Acid Folik
  600mcg
  150%
  Vitamin B12 (si kianokobalamin)
  100mcg
  1665%
  Biotinë
  300mcg
  100%
  Acid Pantothenik (si d-kalcium pantothenate)
  75mg
  750%
  Kalcium (si kalcium karbonate, citrate)
  200mg
  20%
  Iodinë (si kelp)
  150mcg
  100%
  Magnez (si oksid magnezi, aspartate)
  100mg
  25%
  Zink (si zink citrate)
  30mg
  200%
  Selenium (si selenometioninë)
  200mcg
  285%
  Bakër (si bakër glukonate)
  2mg
  100%
  Manganez (si manganez glukonate)
  5mg
  250%
  Krom (si kromium GTF)
  120mcg
  100%
  Molibden (si molibdenium A.A. çelate)
  80mcg
  110%
  Përzierje Amino Acidesh
  800mg
  L-Argininë, L-Glutaminë, L-Valinë, L-Leucinë, L-Izoleucinë, L-Cistinë, L-Lizinë, L-Threoninë
  Përzierje Vitri
  525mg
  Saw Palmetto, Pluhur (Manaferra), Damiana, Pluhur (Gjethe), Xhinseng, Pluhur (Rrënjë), Pigeum Afrikanum, Pluhur (Bark), Ginkgo Biloba, Pluhur (Gjethe), Koncetrat Oister i Papërpunuar, Hithra, Pluhur (Gjethe), Farrë Kungulli.
  Përzierje Fito
  240mg
  Bioflavonoide Qitro (Frut), Hudhër e Aromatizuar, Pluhur (Integral), Pluhur Çaj Jeshil, Ekstrakt Fare Rrushi (Vitis Vinifera) (Farë) (Standardizuar në 95% Polifenole), Pluhur Boronice, Pluhur Caracash, Pluhur Jami i Egër, Pluhur Karrote, Pluhur Papaja, Pluhur Fruti Portokalli, Pluhur Ananasi, Pluhur Spinaqi, Pluhur Fruti Ferrash, Pluhur Kale, Pluhur Lakër Brukseli, Pluhur Brokoli, Pluhur Fruti Kivi, Pluhur Grapefruit.
  Përzierje Enzimash
  50mg
  Papain, Bromelain, Alfa Amilase, Lipase.
  Acid Alfa-Lipoik
  25mg
  PABA (Acid Para-Aminobenzoik)
  10mg
  Kolinë (si Kolinë Bitartrate)
  10mg
  Inositol
  10mg
  Silic
  5mg
  Boron
  2mg
  Likopen (si Lyk-O-Mato Natura Tomato Likopen)
  500mcg
  Lutein
  500mcg
  Alfa Karoten
  140mcg
  Vanadium
  100mcg
  Kriptoksantin
  34mcg
  Zeaksantin
  28mcg

   

  *% Vlera ditore bazohet në një dietë me 2.000 kalori. Vlerat tuaja ditore mund të jenë më të larta ose më të ulëta bazuar në nevojat tuaja për kalori.

  † Vlera ditore (DV) nuk është përcaktuar.

  Përbërësit

  Celulozë Mikrokristaline, Acid Stearik, Natrium Kroskarmeloze, Lustër Farmaceutike Nr. 2, Stearat Magnezi, Silicë.

  Rekomandime përdorimi

  Paralajmërim për Faktorët Alergjik: Përmban përbërës të butakëve.

  Udhëzime: Si një shtesë dietike për meshkujt, konsumoni 3 tableta në ditë me ushqim.

  Paralajmërime: Konsultohuni me një profesionist të kualifikuar të kujdesit shëndetësor para se të përdorni këtë produkt nëse jeni nën moshën 18 vjeç ose nëse keni ndonjë gjendje të njohur ose të dyshuar mjekësore dhe / ose jeni duke marrë ndonjë ilaç me recetë ose OTC. Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories