Olimp Citrulline Malate (200 g)

3.000L

Suksesi nuk vjen vetvetiu. Kërkon shumë punë. Mos prisni efekte nëse nuk stërviteni “tërësisht”! Stërvituni fort, kapërceni lodhjen gjatë ushtrimeve dhe gradualisht, hap pas hapi, nga një stërvitje në tjetrën, përmirësoni qëndrueshmërinë dhe forcën tuaj. Po kërkoni mbështetje? Zgjidhni Citrulline Malate! Një pre-workout i re nga marka Olimp Sport Nutrition që përmban porcionin më të lartë dhe të malatit të citrulinës në treg të plotësuar me vitaminë B6.

Benefitet Kryesore:

 • Performanca e përmirësuar gjatë ushtrimeve me intensitet të lartë
 • Lehtësimi i dhimbjes së muskujve pas stërvitjes
 • Ndikimi në prodhimin e ATP-së – bartësi kryesor i energjisë
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  Olimp Citrulline Malate (200 g)

  3.000L

  Ask a Question

    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Suksesi nuk vjen vetvetiu. Kërkon shumë punë. Mos prisni efekte nëse nuk stërviteni “tërësisht”! Stërvituni fort, kapërceni lodhjen gjatë ushtrimeve dhe gradualisht, hap pas hapi, nga një stërvitje në tjetrën, përmirësoni qëndrueshmërinë dhe forcën tuaj. Po kërkoni mbështetje? Zgjidhni Citrulline Malate! Një pre-workout i re nga marka Olimp Sport Nutrition që përmban porcionin më të lartë dhe të malatit të citrulinës në treg të plotësuar me vitaminë B6.

  Benefitet Kryesore:

  • Performanca e përmirësuar gjatë ushtrimeve me intensitet të lartë
  • Lehtësimi i dhimbjes së muskujve pas stërvitjes
  • Ndikimi në prodhimin e ATP-së – bartësi kryesor i energjisë

  Formula e përshtatur, përbërja e saj e thjeshtë dhe përbërësit e saj me efektivitet real dhe të provuar shkencërisht janë rezultat i punës së shkencëtarëve në Qendrën e Kërkimit dhe Zhvillimit Olimp Labs. Lëndët e para, pastërtia e të cilave u testua në laboratorët modernë të kompanisë farmaceutike Olimp Laboratories, karakterizohen nga cilësia e lartë dhe mungesa e metaleve të rënda të rrezikshme. Në përbërjen e këtij suplementi energjik nuk do të gjeni trashës apo ngjyrues të panevojshëm, që është padyshim një nga avantazhet e shumta të malatit të citrulinës nga Olimp Sport Nutrition.

  Dhe së fundi, shija freskuese e limonadës së shijshme! Përgatitni një pjesë të mirë në shakerin tuaj të preferuar, konsumojeni para stërvitjes dhe shikoni se çfarë potenciali qëndron brenda jush!

  Çfarë ju ofron suplementi Citrulline Malate?

  • Plotësimi i dietës me një pjesë të malatit të citrulinës – deri në 8,1 g, nga të cilat 4,6 g është citrulinë e pastër
  • Performancë e përmirësuar gjatë ushtrimeve me intensitet të lartë (p.sh. shtytja në stol) 1
  • Lehtësim i dhimbjes së muskujve pas stërvitjes 2
  • Ndikim në prodhimin e ATP-së 3 – bartësi kryesor i energjisë
  • Eliminimi i përshpejtuar i acidit laktik nga gjaku gjatë stërvitjes intensive 4
  • Ndihmon në reduktimin e lodhjes dhe plogështisë (vitamina B6)
  • Efekt i dobishëm në funksionimin e duhur të sistemit nervor dhe ruajtjen e një metabolizmi të mirë të energjisë (vitamina B6)

  Kur zgjidhni Citrulline Malate para stërvitjes, mos e konsideroni këtë suplement si një zëvendësues të një diete të ekuilibruar. Është vetëm plotësues i saj. Gjithashtu rekomandohet një mënyrë jetese e shëndetshme.

  Përbërësit

  Malat Citruline, Rregullues i Aciditetit – Citrat Natriumi; Aromatizues, Ëmbëlsues: Açesulfame-K, Sukralozë; Agjent Kundër Ngjitjes – Dioksid Silikoni; Hidroklorur Piridoksine – Vitaminë B6.

  Prodhuar në një objekt që përdor përbërës që rrjedhin nga qumështi, veza, soja, arra, kikirikët, drithëra që përmbajnë gluten, peshku, krustaçet, butakët.

  Vlerat ushqyese

  Vlerat Ushqyese
  Porcion (9 gram)
  Malat Citruline 8.1 Gram
  Nga të Cilat L-Citrulinë 4.6 Gram
  Vitaminë B6 2.46 Mg (176%*)

  *NRV – Vlerat e Referencës së Lëndëve Ushqyese.

   

   

  Përdorimi

  Përdorimi i Rekomanduar:

  1 racion në ditë, afërsisht 30 minuta para stërvitjes. Shtoni 1 racion (9 g pluhur = 3 lugë) në 300 ml ujë. Konsumojeni direkt pas përgatitjes. Jo i përshtatshëm për fëmijët dhe adoleshentët. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet ushqimore duhet të përdoren si pjesë e një stili jetese të shëndetshëm dhe të mos përdoren si zëvendësues për një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar. Mbajeni larg fëmijëve.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories