Olimp BCAA Xplode Dragon Ball Limited Edition

4.000L

Duke zgjedhur Olimp BCAA Xplode Powder ju merrni:

 • Mbështetje në plotësimin e dietës ditore me aminoacidet bazë BCAA
 • Deri në 6 g BCAA të pastër dhe 1 g L-glutaminë në çdo porcion
 • Suplement dietik pa sheqer
 • Kontribuon në rritjen dhe mirëmbajtjen e masës muskulore (proteina). Kontribuon në funksionimin normal të sistemit nervor, metabolizimin normal të proteinave dhe glikogjenit si dhe në reduktimin e lodhjes dhe plogështisë (vitamina B6)
 • Pije e Shijshme
 • Sasia,500 gr
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  Olimp BCAA Xplode Dragon Ball Limited Edition

  4.000L

  Ask a Question

    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  BCAA-të dhe kompleksi L-glutaminës në 1 porcion të vetëm? Tani është e mundur për shkak të Olimp BCAA Xplode Powder! Suplementi dietik i krijuar nga specialistët e kompanisë farmaceutike Olimp Laboratories lehtëson plotësimin e dietës së çdo sportisti me aminoacide me zinxhir të degëzuar BCAA të cilësisë së lartë (L-leucinë, L-valinë, L-izoleucinë). Produkti është pasuruar gjithashtu me L-glutaminë dhe vitaminë B6!

  Mungesa e sheqerit dhe prania e proteinave në çdo porcion ju lejon të përdorni produktin gjatë punës aktivitetit fizik, si dhe gjatë proçesit të humbjes së peshës, si një proteinë që përmban një shtesë në një dietë të ekuilibruar. Një shtesë që kontribuon në rritjen dhe mirëmbajtjen e masës muskulore. Metabolizimi i proteinës së lartpërmendur ndikohet pozitivisht nga vitamina B6 e pranishme në përbërje. Ky komponent gjithashtu kontribuon në metabolizimin normal që prodhon energji dhe funksionet normale psikologjike, si dhe në reduktimin e lodhjes dhe plogështisë

  Por këto nuk janë të gjitha avantazhet e BCAA Xplode të Olimp Sport Nutrition. Tretshmëria e shkëlqyeshme dhe asimilimi i përsosur i përbërësve të përdorur në pluhurin Olimp BCAA Xplode mundësojnë një mënyrë të thjeshtë dhe të shpejtë për t’ju siguruar një pjesë të fortë të aminoacideve kryesore BCAA çdo ditë! Produkti është i disponueshëm në shumë shije të ndryshme. Zgjidhni të preferuarën tuaj dhe shijoni shijen freskuese të aminoacideve BCAA nga seria e njohur Xplode e krijuar për atletët amatorë dhe ata konkurues!

  Vlen të kujtohet se produkti nuk mund të konsiderohet një zëvendësim për një dietë të ekuilibruar dhe balancuar por vetëm si një shtesë ushqimore. Suplementi është vetëm një aditiv që e bën më të lehtë plotësimin e kërkesës ditore për përbërësit e sipërpërmendur. Mos harroni të bëni një mënyrë jetese të shëndetshme dhe të mbani një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar.

  Duke zgjedhur Olimp BCAA Xplode Powder ju merrni:

  • Mbështetje në plotësimin e dietës ditore me aminoacidet bazë BCAA
  • Deri në 6 g BCAA të pastër dhe 1 g L-glutaminë në çdo porcion
  • Suplement dietik pa sheqer
  • Kontribuon në rritjen dhe mirëmbajtjen e masës muskulore (proteina). Kontribuon në funksionimin normal të sistemit nervor, metabolizimin normal të proteinave dhe glikogjenit si dhe në reduktimin e lodhjes dhe plogështisë (vitamina B6)
  • Pije e Shijshme

  Përbërësit

  Aminoacide të Lira BCAA (30% L-leucinë, 15% L-valinë, 15% L-izoleucinë), Rregullues të Aciditetit – Acid Citrik, Ccitrat Natriumi, Acid Malik; 10% L-glutaminë, Aroma, Trashës – Gomë Arabike, Çamçakëz Ksantan, Natrium Karboksi Metil Celuloze; Ëmbëlsues – Açesulfame K, Sukralozë, Ciklamate; Agjentë Kundër Ngjeshjes – Fosfat Kalciumi, Dioksid Silikoni; Emulsifikues – Lecithin e Sojës; 0.02% vit. B6 (Hidroklorur Piridoksine), Ngjyrat: Riboflavinë (për Aromat e Limonit, Dardhës), Karoten, Karminat, Riboflavinë (për Aromën e Portokallit), Karminat (për Ponçin e Frutave, Mjedrën, Luleshtrydhen, Shalqirin), Riboflavinë, blu FCF (për Shijen e Mollës së Gjelbër), E 150d (për Aromën Kola).

  Vlera ushqyese

  Vlera ushqyese
  1 porcion (10 g)
  Energji 158,4 kJ/20,6 kcal
  Yndyrna
  0.02 g
  Nga të cilat të Ngopura 0.02 g
  Karbohidrate 0 g
  Nga të cilat Sheqer 0 g
  Proteinë 5.1 g
  Kripë 0.45 g
  Vitaminë. B6 2 mg (143%*)
  Zinxhiri i Amino Acideve të Degëzuara *, nga të cilat 7 g
  L-leucinë
  3 g
  L-valinë 1.5 g
  L-izoleucinë
  1.5 g
  L-glutaminë
  1 g

  * NRV – Vlerat Referuese të Lëndëve Ushqyese

  Rekomandime përdorimi

  Merrni 1-2 porcione në ditë – para vaktit ushqimor ose stërvitjes dhe pas stërvitjes ose para gjumit. Shtoni 1 porcion (10 g pluhur = 1 lugë) në 200 ml ujë. Konsumojeni direkt pas përgatitjes.

  Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësuese të një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar. Rekomandohet një dietë e larmishme dhe e ekuilibruar dhe një mënyrë jetese e shëndetshme. Mbajeni larg fëmijëve.

  Paralajmërim

  Gratë shtatzëna ose me gji nuk duhet ta përdorin këtë produkt. Mund të ndodhë sediment, i cili nuk ndikon në cilësinë dhe efektin e produktit

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories