Olimp B12 Forte Bio Complex

1.000L

30 kapsula

B12 Forte Bio-Complex është një suplement ushqimor që përmban doza të larta te vitaminës B12-të, e pasuruar me një përzierje vitaminash dhe mineralesh (duke përfshire këtu kalcium me përthithshmëri të lartë dhe kelat aminoacidesh të hekurit) që kanë benefitet e tyre në sistemin vaskular.

Vitaminat B12-të dhe B6-të ndihmojnë në metabolizimin e homocisteinës. Folatet ndikojnë në prodhimin e rruazave të gjakut, ndërsa kalciumi ndihmon në koagulimin normal të tij. Hekuri suporton prodhimin e rruazave të kuqe të gjakut dhe homoglobinës. Vitamina B6-të ndihmon në funksionimin normal të sistemit nervor. Vitamina E përfshihet në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.

S’ka stok

 •  Transporti & Kthimet
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Na pyet direkt

  Olimp B12 Forte Bio Complex

  1.000L

  Na pyet direkt

    ... vizitorë janë duke e parë tani

    Shpërndaje

  Kapsula: 30

  Përbërësit

  Kalcium Karbonate, Kalcium Bisglicinate, Kianokobalamin – Vit B12, Agjentë Mbushës – Celulozë Mikrokristaline, Hekur Bisglicinate, Tokoferil DL-Alfa  – Açetate – Vit E, Agjentë Kundra Ngjitjes – Stearat Magnezi, Piridoksinë Hidrokloride – Vit B6, Acid Pteroilmonoglutamik –Folate, Kapsulë (Xhelatinë, Ngjyrues: E171).

  Vlerat ushqyese

   

  1 kapsule
  Vitaminë B12                              500 µg (20 000%*)
  Vitaminë B 63 mg (214%*)
  Vitaminë E 10 mg (83,3%)
   Acid folik 400 µg (200%*)
  Kalcium në formën e Albion®kelate 120 mg (15%*)
  Hekur 7 mg (50%*)

  NRV* Referenca e Vlerave Ushqyese

  Rekomandim

  Merrni 1 kapsulë  në ditë. Mos tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvëndësues të një diete të balancuar dhe të larmishme. Rekomadohet të ndiqet një regjim ushqimor i balancuar dhe një mënyre jetese e shëndetshme

  Close SHPORTA NË SA
  Close Lista e dëshirave
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Kategoritë