NT Mass Gain 2100 g

3.500L

Një koncentrat karbohidrate-proteinike me një përmbajtje të shkëlqyer proteinash që tejkalon 20% të përmbajtjes së energjisë për fillimin e rigjenerimit dhe njëkohësisht për nxitjen e rritjes së muskujve.

 • 20% proteina
 • 4500 mg BCAA me ruajtje
 • Argininealfa-Ketoglutarate
 • Isomaltulose –PalatinoseTM
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  NT Mass Gain 2100 g

  3.500L

  Ask a Question

    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Një koncentrat karbohidrate-proteinike me një përmbajtje të shkëlqyer proteinash që tejkalon 20% të përmbajtjes së energjisë për fillimin e rigjenerimit dhe njëkohësisht për nxitjen e rritjes së muskujve. Komponenti i proteinës përfaqësohet nga 100% WPC (koncentrat i proteinës së hirrës) dhe kompleksi i plotë i karbohidrateve përbëhet nga disa lloje karbohidratesh, ndër të cilat mund të gjejmë disakarid izomaltulozë (PalatinoseTM) me indeks të ulët glicemik, glukozë, maltodekstrinë dhe fruktozë. MASS GAIN mund të përdoret pas aktivitetit fizik intensiv për të rimbushur rezervat e glikogjenit, por në të njëjtën kohë me vaktin e fundit të lehtë përpara se të kërkohet aktivitet fizik. Efikasiteti i këtij produkti krijohet edhe nëpërmjet pasurimit të tij me AAKG, Taurinë, BCAA, L-Glutaminë dhe një përzierje vitaminash.

  • 20% proteina
  • 4500 mg BCAA me ruajtje
  • Argininealfa-Ketoglutarate
  • Isomaltulose –PalatinoseTM

  I destinuar për: rritjen e masës muskulore, përmirësimin e rikuperimit, burimin e energjisë para aktivitetit fizik.

  Përbërësit

  Aroma e Bananes: 63% koncentrat i proteinës së hirrës, maltodekstrinë, glukozë, fruktozë, izomaltulozë – Palatinose™ (burimi i fruktozës dhe glukozës), fibra gruri (nuk përmban gluten), L-glutaminë, L-leucinë, stabilizues akacie dhe çamçakëz ksantan, aromatizues, L-argininë alfa-ketoglutarate, L-izoleucinë, L-valinë, taurinë, agjentë anti-ngurtësues fosfat kalciumi dhe dioksid silikoni, premiks vitaminash (acid L-askorbik, DL-α-tokoferil açetat, nikotinamide, -kalcium pantotenat, kianokobalaminë, hidroklorur piridoksine, riboflavinë, mononitrat tiaminë, acid folik, D-biotin), ëmbëlsues sukralozë dhe glikozide steviol, agjent ngjyrues beta karoten. Produkti përmban laktozë.

  Aroma e Biskotave: 63% koncentrat i proteinës së hirrës, maltodekstrinë, glukozë, fruktozë, izomaltulozë – Palatinose™ (burimi i fruktozës dhe glukozës), fibra gruri (nuk përmban gluten), L-glutaminë, L-leucinë, stabilizues akacie çamçakëz ksantan, aromatizues, L-argininë alfa-ketoglutarate, L-izoleucinë, L-valinë, taurinë, agjentë anti-ngurtësues fosfat kalciumi dhe dioksid silikoni, premiks vitaminash (acid L-askorbik, DL-α-tokoferil açetat, nikotinamide, -kalcium pantotenat, kianokobalaminë, piridoksinë hidroklorur, riboflavinë, tiaminë mononitrat, acid folik, D-biotin), agjent ngjyrues karamel, ëmbëlsues sukralozë dhe glikozide steviol, agjent ngjyrues beta karoten. Produkti përmban laktozë.

  Aromë Çokollatë+Kakao: 61% koncentrat i proteinës së hirrës, glukozë, maltodekstrinë, kakao, fruktozë, izomaltulozë – Palatinose™ (burimi i fruktozës dhe glukozës), fibra gruri (nuk përmban gluten), L-glutaminë, L-leucinë, stabilizues çamçakëz akacie dhe ksantan, L-argininë alfa-ketoglutarate, L-izoleucinë, L-valinë, taurinë, agjentë anti-ngurtësues fosfat kalciumi dhe dioksid silikoni, premiks vitaminash (acid L-askorbik, DL-α-tokoferil açetat, nikotinamide D, – kalcium pantotenat, kianokobalaminë, hidroklorur piridoksine, riboflavinë, mononitrat tiaminë, acid folik, D-biotinë), ëmbëlsues sukralozë dhe glikozide steviol, aromatizues. Produkti përmban laktozë.

  Aromë Çokollatë+Kokosi: 61% koncentrat i proteinës së hirrës, glukozë, maltodekstrinë, kakao, fruktozë, izomaltulozë – Palatinose™ (burimi i fruktozës dhe glukozës), fibra gruri (nuk përmban gluten), L-glutaminë, L-leucinë , stabilizues gomë akacie dhe ksantan, aromatizues, alfa-ketoglutarat L-arginine, L-izoleucinë, L-valinë, taurinë, agjentë kundër ngurtësimit fosfat kalciumi dhe dioksid silikoni, parapërzierje vitaminash (acid L-askorbik, DL-α-tokoferil acetat , nikotinamidi, kalciumi D-pantotenat, kianokobalaminë, hidroklorur piridoksine, riboflavin, tiaminë mononitrat, acid folik, D-biotin), ëmbëlsues sukralozë dhe glikozide steviol. Produkti përmban laktozë.

  Aroma e Luleshtrydhes: 63% koncentrat i proteinës së hirrës, maltodekstrinë, glukozë, fruktozë, izomaltulozë – Palatinose™ (burimi i fruktozës dhe glukozës), fibra gruri (nuk përmban gluten), L-glutaminë, L-leucinë, stabilizues, aromatizues çamçakëz akacie dhe ksantan, L-argininë alfa-ketoglutarate, L-izoleucinë, L-valinë, koncentrat i panxharit, taurinë, agjentë anti-ngurtësues, fosfat kalciumi dhe dioksid silikoni, parapërzierje vitaminash (acid L-askorbik, DL-α-tokoferil açetat, nikotinamidi, kalciumi D-pantotenat, kianokobalaminë, hidrokloruri i piridoksinës, riboflavinë, mononitrat tiaminë, acidi folik, D-biotina), ëmbëlsuesit sukralozë dhe glikozidet steviol. Produkti përmban laktozë.

  Aroma e Vaniljes: 63% koncentrat i proteinës së hirrës, maltodekstrinë, glukozë, fruktozë, izomaltulozë – Palatinose™ (burimi i fruktozës dhe glukozës), fibra gruri (nuk përmban gluten), L-glutaminë, aromatizues, stabilizues L-leucinë, çamçakëz akacie dhe ksantan, L-argininë alfa-ketoglutarate, L-izoleucinë, L-valinë, taurinë, agjentë kundër formimit të fosfatit të kalciumit dhe dioksidit të silikonit, premiks vitaminash (acid L-askorbik, DL-α-tokoferil açetat, nikotinamide D, -kalcium pantotenat, kianokobalaminë, hidroklorur piridoksine, riboflavinë, mononitrat tiamine, acid folik, D-biotin), ëmbëlsues sukralozë dhe glikozide steviol, agjent ngjyrues beta karoten. Produkti përmban laktozë.

  Vlerat ushqyese

  Rekomandime

  Doza e Rekomanduar: Një porcion = 70 g për 300 ml ujë. Konsumojeni menjëherë (10-20 min.) pas përfundimit të stërvitjes. Shijoni max. dy herë në ditë, në varësi të dietës suaj.

  Kujdes: Suplement ushqimor, me sheqerna dhe ëmbëlsues.Nuk zëvendësojnë një dietë të larmishme. Nuk është i destinuar për fëmijët, gratë shtatzëna dhe ato me gji. Mbajeni larg fëmijëve! Ruakeni në një vend të thatë, në temperaturë që nuk kalon 25 °C dhe larg nga rrezet e diellit direkte. Mos e ngrini. Prodhuesi nuk është përgjegjës për ndonjë dëm të shkaktuar nga përdorimi ose ruajtja e pahijshme. Produkti përmban laktozë. Produkti mund të përmbajë gjurmë soje.

  SKU: N/A Category: Tag:
  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories