NT Creatine Compressed Caps (120 kaps)

2.500L

Një dozë e veçantë e kreatinës monohidrate e mbyllur në kapsula të veçanta celuloze për të siguruar përdorimin maksimal të kreatinës në trup. Këto kapsula janë rezistente ndaj pH të ulët në stomak dhe mundësojnë që kreatina të transportohet në një mjedis më të favorshëm në traktin tretës.

S’ka stok

 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  NT Creatine Compressed Caps (120 kaps)

  2.500L

  Ask a Question

    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Një dozë e veçantë e kreatinës monohidrate e mbyllur në kapsula të veçanta celuloze për të siguruar përdorimin maksimal të kreatinës në trup. Këto kapsula janë rezistente ndaj pH të ulët në stomak dhe mundësojnë që kreatina të transportohet në një mjedis më të favorshëm në traktin tretës. Kreatina është një përbërje azotike e cila gjendet kryesisht në muskujt skeletorë të trupit dhe niveli i saj zvogëlohet gjatë aktivitetit fizik intensiv. Suplementimi i rregullt i kreatinës rrit performancën e muskujve, veçanërisht gjatë stërvitjeve intensive. Për të rritur efektin e saj, ne rekomandojmë përdorimin e saj në të ashtuquajturat cikle të kreatinës. Efekti i dobishëm mund të arrihet duke marrë të paktën 3 g kreatinë për dozë ditore.

  Përbërësit

  Përbërësit: kreatinë monohidrate, kapsulë hidroksipropil metilceluloze (gjenerues i çamçakëzit gelan, ngjyrues oksid hekuri), agjent stearat magnezi, agjent kundër ngjitjes dioksid silikoni.

  Vlerat ushqyese

  Vlerat Ushqyese
  100 g  1 kapsulë
   2 kapsula
  Kreatinë monohidrat 86 685 mg 1 250 mg 3 750 mg
  Nga të Cilat Kreatinë e Pastër 76 283 mg 1 100 mg 3 300 mg

   

  Përdorimi

  Doza e rekomanduar: doza maksimale ditore është 3 kapsula. Merreni rregullisht për 4 javë. Pasi të keni përfunduar periudhën 4-javore, bëni një pushim nga përdorimi i produktit për të paktën 4-6 javë. Rekomandohet të kombinohet me konsumimin e karbohidrateve (p.sh. me gainer). Pijeni me një sasi të mjaftueshme uji. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar.

  Paralajmërime

  Kujdes: Suplement ushqimor. Nuk zëvendëson një dietë të larmishme. Nuk është i destinuar për fëmijët, gratë shtatzëna ose gjidhënëse. Mbajeni larg fëmijëve. Mbajeni larg nxehtësisë, ngricave dhe lagështisë.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories