NT Compress B.I.G. (910 g)

2.500L

COMPRESS BIG është i ngarkuar me substanca të tjera aktive, ndër të cilat mund të gjejmë kolostrum bioaktive, aminoacide esenciale me zinxhir të degëzuar (BCAA), L-glutaminë, magnez, zink dhe vitamina.

 • 26% proteinash
 • Përzierja e proteinave NitroPeptide (PeptoPro®, WPI, WPC)
 • 6000 mg BCAA për një porcion
 • 3000 mg L-Glutaminë për një porcion
 • Isomaltulose – PalatinoseTM
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  NT Compress B.I.G. (910 g)

  2.500L

  Ask a Question

    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  COMPRESS B.I.G.është një gainer premium dhe shumë i balancuar me një përmbajtje të lartë proteinash. Formulimi i tij krejtësisht unik siguron një raport të duhur të lëndëve ushqyese për rritjen e muskujve, por gjithashtu përfaqëson një produkt ideal për rikuperim efektiv.Përshkrimi:

  COMPRESS B.I.G. është një gainer premium dhe shumë i balancuar me një përmbajtje të lartë proteinash. Formulimi i tij krejtësisht unik siguron një raport të duhur të lëndëve ushqyese për rritjen e muskujve, por gjithashtu përfaqëson një produkt ideal për rikuperim efektiv. Falë tretshmërisë së saj të shkëlqyer, COMPRESS B.I.G. mund të konsumohet menjëherë pas stërvitjes ose pak para aktivitetit fizik. Sasitë e larta të proteinave (26%) formohen pjesërisht nga përzierja NitroPeptideProtein Blend, me tretshmëri të shkëlqyer. Karbohidratet përfaqësohen pjesërisht nga disakaridi izomaltulozë – PalatinoseTM, i cili dallohet në një çlirim më të ngadaltë të energjisë në trup. COMPRESS BIG është i ngarkuar me substanca të tjera aktive, ndër të cilat mund të gjejmë kolostrum bioaktive, aminoacide esenciale me zinxhir të degëzuar (BCAA), L-glutaminë, magnez, zink dhe vitamina.

  • 26% proteinash
  • Përzierja e proteinave NitroPeptide (PeptoPro®, WPI, WPC)
  • 6000 mg BCAA për një porcion
  • 3000 mg L-Glutaminë për një porcion
  • Isomaltulose – PalatinoseTM

  I destinuar për: atletët që përpiqen për rritjen e masës muskulore, përmirësimin e rikuperimit si dhe burimin e energjisë përpara aktivitetit fizik.

  Shijet:

  • Vanilje
  • Banane
  • Çokollatë + Kakao
  • Luleshtrydhe

  Përbërësit

  Banane: Maltodekstrinë, 22% Përzierje Proteinash NitroPeptide (koncentrat i proteinës së hirrës, izolat i proteinës së hirrës CFM, PeptoPro® i hidrolizuar me kazeinë), 11,5% izomaltulozë – PalatinoseTM (një burim fruktoze dhe glukoze), L-Glutaminë, dekstrozë, L-Lucinë, emulsifikues lecithine soje, L-Izoleucinë, L-Valinë, inulinë, kolostrum (min. 30% imunoglobulin), trashës çamçakëz ksantan, karbonat magnezi, agjente anti-ngurtësues, fosfat kalciumi dhe silicë, ëmbëlsues açesulfame K dhe sukralozë, gluikonat zinku, agjent ngjyrues beta-karoten, hidroklorur piroksine, hidroklorur tiamine, riboflavinë.

  Çokollatë + Kakao: Maltodekstrinë, 22% Përzierje Proteinash NitroPeptide (koncentrat i proteinës së hirrës, izolat i proteinës së hirrës CFM, PeptoPro® i hidrolizuar me kazeinë), 11,5% izomaltulozë – PalatinoseTM (një burim fruktoze dhe glukoze), L-Glutaminë, dekstrozë, L-Lucinë, emulsifikues lecithine soje, L-Izoleucinë, L-Valinë, inulinë, kolostrum (min. 30% imunoglobulin), trashës çamçakëz ksantan, karbonat magnezi, agjente anti-ngurtësues, fosfat kalciumi dhe silicë, ëmbëlsues açesulfame K dhe sukralozë, gluikonat zinku, hidroklorur piroksine, hidroklorur tiamine, riboflavinë.

  Luleshtrydhe: Maltodekstrinë, 22% Përzierje Proteinash NitroPeptide (koncentrat i proteinës së hirrës, izolat i proteinës së hirrës CFM, PeptoPro® i hidrolizuar me kazeinë), 11,5% izomaltulozë – PalatinoseTM (një burim fruktoze dhe glukoze), L-Glutaminë, dekstrozë, L-Lucinë, emulsifikues lecithine soje, L-Izoleucinë, L-Valinë, inulinë, kolostrum (min. 30% imunoglobulin), trashës çamçakëz ksantan, karbonat magnezi, agjente anti-ngurtësues, fosfat kalciumi dhe silicë, ëmbëlsues açesulfame K dhe sukralozë, gluikonat zinku, hidroklorur piroksine, hidroklorur tiamine, riboflavinë.

  Vanilje: Maltodekstrinë, 22% Përzierje Proteinash NitroPeptide (koncentrat i proteinës së hirrës, izolat i proteinës së hirrës CFM, PeptoPro® i hidrolizuar me kazeinë), 11,5% izomaltulozë – PalatinoseTM (një burim fruktoze dhe glukoze), L-Glutaminë, dekstrozë, L-Lucinë, emulsifikues lecithine soje, L-Izoleucinë, L-Valinë, inulinë, kolostrum (min. 30% imunoglobulin), trashës çamçakëz ksantan, karbonat magnezi, agjente anti-ngurtësues, fosfat kalciumi dhe silicë, ëmbëlsues açesulfame K dhe sukralozë, gluikonat zinku, agjent ngjyrues beta-karoten, hidroklorur piroksine, hidroklorur tiamine, riboflavinë

  OMGJ dhe Alergjenët:

  • Produkti nuk përmban përbërës OMGJ
  • Alergjenët: laktozë, sojë

  Vlerat ushqyese

  Vlerat Ushqyese
  100 g Për porcion 70 g
  Vlera e Energjisë 1657 kJ/391 kcal 1160 kJ/274 kcal
  Yndyrë 2,5 g 1,8 g
  Nga të Cilat Acide Yndyrore të Ngopura 0.9 g 0.6 g
  Karbohidrate 65,4 g 45,8 g
  Nga të Cilat Sheqerna 15,9 g 11,1 g
  Fibra 1.7 g 1.2 g
  Proteina 25,8 g 18.1 g
  Kripë 0,4 g 0,3 g
  Inulinë 1000 mg 700 mg
  Kolostrum 715 mg 500 mg
  Zink 3,5 mg = 35 % * 2,5 mg = 25 % *
  Magnez 88 mg = 23 % * 61,6 mg = 16 % *
  Tiaminë (Vitaminë B1) 1 mg = 91 % * 0,7 mg = 64 % *
  Riboflavinë (Vitaminë B2) 1 mg = 71 % * 0,7 mg = 50 % *
  Vitaminë B6 1 mg = 71 % * 0,7 mg = 50 % *
  Profili Tipik i Aminoacideve:
  L-Alaninë 832 mg 582 mg
  L-Argininë 356 mg 509 mg
  L-Acidi Aspartik 1867 mg 1307 mg
  L-Cisteinë 399 mg 280 mg
  L-Glutaminë 4285 mg 3000 mg
  Acid L-Glutamik 3158 mg 2211 mg
  Glicinë 313 mg 219 mg
  L-Histidinë 364 mg 255 mg
  L-Izoleucinë** 2051 mg 1436 mg
  L-Leucinë** 4154 mg 2908 mg
  L-Lizinë*** 1705 mg 1193 mg
  L-Metioninë*** 407 mg 285 mg
  L-Fenilalaninë*** 632 mg 443 mg
  L-Prolinë 990 mg 693 mg
  L-Serinë 804 mg 563 mg
  L-Treoninë*** 939 mg 657 mg
  L-Tirozinë 613 mg 429 mg
  L-Valinë** 2048 mg 1433 mg
  L-Triptofan*** 312 mg 218 mg

  *** EAA – Aminoacide Esenciale

  ** BCAA – Aminoacide thelbësore me Zinxhir të Degëzuara

  * Marrja e Referencës

  Raporti i hollimit: 70 g / 450 ml

  Përmbajtja e lugës: përafërsisht. 28 g

  Përmbajtja e kripës është ekskluzivisht për shkak të pranisë së natriumit natyror.

  Përdorimi

  Doza e rekomanduar: një porcion = 70 g për 450 ml ujë. Për performancë më të mirë konsumoni rreth 60 minuta para stërvitjes. Për të nxitur rritjen e muskujve, merrni një porcion gjatë fazës së shtrirjes pas përfundimit të stërvitjes (ose menjëherë pas kësaj).

  Paralajmërime

  Kujdes: Ushqim i përshtatshëm për atletët, me ëmbëlsues natyral. I destinuar për përdorime të veçanta ushqyese. Jo i përshtatshëm për fëmijët! Mbajeni larg fëmijëve! Ruajeni në një vend të thatë, në temperaturë jo më të madhe se 25 °C dhe larg nga rrezet e diellit direkte. Mos e ngrini. Prodhuesi nuk është përgjegjës për ndonjë dëm të shkaktuar nga përdorimi ose ruajtja e pahijshme. Produkti përmban alergjenët laktozë dhe sojë.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories