NT Carnitine 100.000 (1000 ml)

3.000L

Vetëm nivelet e ulëta të disa prej këtyre substancave mund ta bëjnë sintezën e karnitinës të pamjaftueshme. Falë kësaj, karnitina është veçanërisht e mirëpritur gjatë dietave reduktuese, por edhe në momentet e lodhjes dhe rraskapitjes mendore. Në rrethana normale, një dozë prej 10 ml të këtij koncentrati duhet të jetë e mjaftueshme.

Shijet:

 • Limon
 • Portokalli
 • Vishnje
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  NT Carnitine 100.000 (1000 ml)

  3.000L

  Ask a Question

    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Carnitine 100 000 është një nga produktet me përmbajtjen më të lartë të bazës së lëngshme tëkarnitinës në treg. Karnitina është një substancë që gjendet natyrshëm në trup, të cilën trupi mund ta sintetizojë nga aminoacidet L-lizinë, L-metioninë dhe L-glicinë në prani të vitaminës C, vitaminës B6 dhe hekurit.

  Carnitine 100 000 është një nga produktet me përmbajtjen më të lartë të bazës së lëngshme tëkarnitinës në treg. Karnitina është një substancë që gjendet natyrshëm në trup, të cilën trupi mund ta sintetizojë nga aminoacidet L-lizinë, L-metioninë dhe L-glicinë në prani të vitaminës C, vitaminës B6 dhe hekurit. Vetëm nivelet e ulëta të disa prej këtyre substancave mund ta bëjnë sintezën e karnitinës të pamjaftueshme. Falë kësaj, karnitina është veçanërisht e mirëpritur gjatë dietave reduktuese, por edhe në momentet e lodhjes dhe rraskapitjes mendore. Në rrethana normale, një dozë prej 10 ml të këtij koncentrati duhet të jetë e mjaftueshme.

  Shijet:

  • Limon
  • Portokalli
  • Vishnje

  Specifikat:

  • 1000 mg  L-Karnitinë për porcion
  • 100 doza për paketim
  • I pasuruar me vitamina B5 dhe B6 që kontribuojnë në eliminimin e lodhjes dhe metabolizimin normal energjik
  •  Pa sheqer
  • Përdorim efektiv nga organizmi
  • I përshtatshëm gjatë aktivitetit sportiv ose dietës reduktuese

  Produkti është i destinuar për:

  • Përdorim para aktivitetit fizik ose performancës
  • Njerëzit aktivë dhe atletë që stërviten intensivisht

  Përbërësit

  Limon: ujë, L-karnitinë, rregullues të aciditetit acid citrik dhe acid malik, emulsifikues i limonit (aromë, agjent ngjyrues E-104 – mund të ketë një efekt negativ në aktivitetin dhe vëmendjen tek fëmijët), ruajtës sorbat kaliumi, kalcium D-pantotenat (vitaminë B5), konservues benzoat natriumi, ëmbëlsues açesulfame K dhe sukralozë, hidroklorur piridoksine (vitaminë B6), ëmbëlsues steviol – glikozide.

  Portokall: ujë, L-karnitinë, rregullues të aciditetit acid citrik dhe acid malik, emulsifikues portokalli (aromë, agjentët ngjyrues E-104 dhe E-110 – mund të kenë një efekt negativ në aktivitetin dhe vëmendjen tek fëmijët), ruajtës sorbat kaliumi, kalcium D -pantotenat (vitaminë B5), konservues benzoat natriumi, ëmbëlsues açesulfame K dhe sukralozë, hidroklorur piridoksine (vitaminë  B6), ëmbëlsues steviol – glikozide.

  Vishnje: ujë, L-karnitinë, rregullues të aciditetit acid citrik dhe acid malik, emulsifikues vishnjeje (aromë, agjentët ngjyrues E-122, E-124 – mund të kenë një efekt negativ në aktivitetin dhe vëmendjen tek fëmijët, E-132), ruajtës sorbat kaliumi, kalcium D-pantotenat (vitaminë B5), ruajtës benzoat natriumi, ëmbëlsues açesulfame K dhe sukralozë, hidroklorur piridoksine (vitaminë B6), ëmbëlsues steviol – glikozide.

  Vlerat ushqyese

  Vlerat Ushqyese
  100 ml 10 ml
  Vlera e Energjisë 115 kJ/27 kcal 12 kJ/3 kcal
  Yndyrë 0 g 0 g
  Nga të Cilat Acide Yndyrore të Ngopura 0 g 0 g
  Karbohidrate 0 g 0 g
  Nga të Cilat Sheqerna 0 g 0 g
  Fibra 0 g 0 g
  Proteina 5,4 g 0,5 g
  Kripë 0 g 0 g
  L-Karnitinë 10000 mg 1000 mg
  Vitaminë  B5 60 mg = 1000 % * 6 mg = 100 % *
  Vitaminë  B6 14 mg = 1000 % * 1,4 mg = 100 % *

   

  Përdorimi

  Doza e rekomanduar: doza maksimale ditore është 10 ml. Pini një dozë në mëngjes me stomak bosh ose 30 minuta para aktivitetit fizik. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar.Përdorimi: i destinuar për konsum të menjëhershëm ose hollim me ujë ose pije sportive. Pas hapjes të ruhet në një temperaturë që nuk kalon 25 °C dhe të përdoret brënda 4 muajve.

  Paralajmërime

  Kujdes: Suplement ushqimor, me ëmbëlsues. Nuk zëvendëson një dietë të larmishme. Mbajeni larg fëmijëve! Ruajeni në një vend të thatë, në një temperaturë që nuk kalon 25 °C dhe larg nga rrezet e diellit direkte. Mos e ngrini. Prodhuesi nuk është përgjegjës për ndonjë dëm të shkaktuar nga përdorimi ose ruajtja jo e duhur

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories