NT Whey Core (900 g)

3.500L

Proteina e hirrës ju furnizon mirë, ka shije të mirë, por kryesisht funksionon mirë. Me absorbueshmërinë e saj të madhe dhe përthithshmërinë e shpejtë, kjo proteinë e hirrës ndihmon në plotësimin e proteinave që mbështesin rritjen e muskujve dhe mirëmbajtjen e muskujve.

Benefitet:

 • Deri në 24 g proteina për porcion
 • 4,5 g BCAA për porcion
 • Gamë e gjerë e aminoacidesh
 • Pa konservues
 • Pa ngjyrues artificiale
 • Pa gluten
  Hurry up! Sale end in:
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  NT Whey Core (900 g)

  3.500L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Sht 28 – Sht 29
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Proteina e hirrës ju furnizon mirë, ka shije të mirë, por kryesisht funksionon mirë. Me absorbueshmërinë e saj të madhe dhe përthithshmërinë e shpejtë, kjo proteinë e hirrës ndihmon në plotësimin e proteinave që mbështesin rritjen e muskujve dhe mirëmbajtjen e muskujve. Ajo gjen vendin e saj brënda çdo regjimi dietik për shkak të veçorive karakteristike të mbushjes së proteinave. Dhe ne menduam për të gjithë – Whey Core është i përshtatshëm për atletët më të rinj nga mosha 12 vjeç, të cilët duan të trajtojnë veten me një produkt me cilësi të lartë për një çmim shumë të volitshëm.

  Benefitet:

  • Deri në 24 g proteina për porcion
  • 4,5 g BCAA për porcion
  • Gamë e gjerë e aminoacidesh
  • Pa konservues
  • Pa ngjyrues artificiale
  • Pa gluten

   Shijet:

  • Luleshtrydhe
  • Vanilje
  • Biskotë
  • Çokollatë + Kakao

  Protein e Koncentruar e Hirrës:

  Zakonisht mund të përmbajë deri në 80% proteina. Pjesa tjetër krijohet nga laktoza, yndyra dhe karbohidratet. Është i përshtatshëm për fillestarët por edhe për të gjithë ata që duan të pasurojnë dietën e tyre me proteina. Vetë proteina e hirrës ka përdorshmërinë më të lartë të aminoacideve për ndërtimin e proteinave në trupin tonë nga të gjitha burimet e arritshme të proteinave.

  Proteina:

  • Mbështet rritjen e masës muskulore
  • Mbështet mirëmbajtjen e masës muskulore
  • Mbështet mirëmbajtjen e gjendjes normale të kockave
  • Është e rëndësishme për rritjen normale dhe zhvillimin e kockave tek fëmijët

  Përbërësit

  Biskotë: koncentrat i proteinës së hirrës (përmban lecitinë luledielli dhe agjent anti-ngurtësues fosfat kalciumi), përforcues i shijes glicinë, inulinë, aromatizues, qumësht i plotë tharë, trashës çamçakëz ksantan, ëmbëlsues açesulfame K dhe sukralozë, ngjyrues E 150c, klorur natriumi, agjent kundër ngjitjes dioksid silici.

  Çokollatë + Kakao: koncentrat i proteinës së hirrës (përmban lecitinë luledielli dhe agjent anti-ngurtësues fosfat kalciumi), përforcues i shijes glicinë, kakao, inulinë,qumësht i plotë tharë, trashës çamçakëz ksantan, ëmbëlsues açesulfame K dhe sukralozë, klorur natriumi, agjent kundër ngjitjes dioksid silici, aromatizues.

  Luleshtrydhe: koncentrat i proteinës së hirrës (përmban lecitinë luledielli dhe agjent anti-ngurtësues fosfat kalciumi), përforcues i shijes glicinë, inulinë, qumësht i plotë tharë, aromatizues, koncetrat i panxharit të kuq, trashës çamçakëz ksantan, ëmbëlsues açesulfame K dhe sukralozë, klorur natriumi, agjent kundër ngjitjes dioksid silici.

  Vanilje: koncentrat i proteinës së hirrës (përmban lecitinë luledielli dhe agjent anti-ngurtësues fosfat kalciumi), përforcues i shijes glicinë, inulinë, qumësht i plotë tharë, aromatizues, koncetrat i panxharit të kuq, trashës çamçakëz ksantan, ëmbëlsues açesulfame K dhe sukralozë, klorur natriumi, agjent kundër ngjitjes dioksid silici.

  Vlerat ushqyese

  Vlerat Ushqyese
  Çokollatë + Kakao 100 g  Porcioni 32 g
  Vlera e energjisë 1641 kJ / 388 kcal 525 kJ / 124 kcal
  Yndyrë 5 g 1.9  g
  Nga të Cilat Acide Yndyrore të Ngopura 4 g 1,3 g
  Karbohidrate 7,1 g 2,3 g
  Nga të Cilat Sheqerna 6,5 g 2,1 g
  Fibra 5 g 1,6 g
  Proteina 74 g 23,7 g
  Kripë 1,6 g 0,5 g
  Spektri Tipik i Amino Acideve
  L-Alaninë 3 009 mg 963 mg
  L-Argininë 1 854 mg 593 mg
  Acid L-Aspartik 6 973 mg 2 231 mg
  L-Cisteinë 1 643 mg 526 mg
  Acid L-Glutamik 10 836 mg 3 467 mg
  Glicinë 10 518 mg 3 366 mg
  L-Histidinë 1 296 mg 415 mg
  L-Izoleucinë *** 3 351 mg 1 072 mg
  L-Leucinë*** 7 577 mg 2 425 mg
  L-Lizinë** 6 263 mg 2 004 mg
  L-Metioninë** 1 421 mg 455 mg
  L-Fenilalaninë** 2 315 mg 741 mg
  L-Prolinë 3 008 mg 963 mg
  L-Serinë 2 784 mg 891 mg
  L-Treoninë** 3 186 mg 1 019 mg
  L-Tirosinë 2 195 mg 702 mg
  L-Valinë*** 1 259 mg 403 mg
  L-Triptofan** 3 133 mg 1 003 mg

  * EAA – Aminoacide Esenciale

  ** BCAA – Aminoacide Thelbësore Me Zinxhir të Degëzuar

  Nëse aplikohet raporti i rekomanduar i hollimit, pija është e ulët në sheqer (< 2,5 g/100 ml).

   

  Vlerat Ushqyese
  Luleshtrydhe 100 g  Porcioni 32 g
  Vlera e energjisë 1659 kJ / 393 kcal 531 kJ / 126 kcal
  Yndyrë 5,5 g 1.8  g
  Nga të Cilat Acide Yndyrore të Ngopura 3,6 g 1,2 g
  Karbohidrate 9 g 2,9 g
  Nga të Cilat Sheqerna 7 g 2,2 g
  Fibra 5.5 g 1,8 g
  Proteina 74 g 23,7 g
  Kripë 1,6 g 0,5 g
  Spektri Tipik i Amino Acideve
  L-Alaninë 2 975 mg 952 mg
  L-Argininë 1 806 mg 578 mg
  Acid L-Aspartik 6 888 mg 2 204 mg
  L-Cisteinë 1 631 mg 522 mg
  Acid L-Glutamik 10 679 mg 3 417 mg
  Glicinë 10 484 mg 3 355 mg
  L-Histidinë 1 284 mg 411 mg
  L-Izoleucinë *** 3 326 mg 1 064 mg
  L-Leucinë*** 7 528 mg 2 409 mg
  L-Lizinë** 6 244 mg 1 998 mg
  L-Metioninë** 1 401 mg 448 mg
  L-Fenilalaninë** 2 276 mg 728 mg
  L-Prolinë 2 976 mg 952 mg
  L-Serinë 2 743 mg 878 mg
  L-Treoninë** 3 151 mg 1 008 mg
  L-Tirosinë 2 159 mg 691 mg
  L-Valinë*** 1 225 mg 392 mg
  L-Triptofan** 3 093 mg 990 mg

  * EAA – Aminoacide Esenciale

  ** BCAA – Aminoacide Thelbësore Me Zinxhir të Degëzuar

  Nëse aplikohet raporti i rekomanduar i hollimit, pija është e ulët në sheqer (< 2,5 g/100 ml).

   

  Vlerat Ushqyese
  Biskotë, Vanilje 100 g  Porcioni 32 g
  Vlera e energjisë 1650 kJ / 391 kcal 528 kJ / 125 kcal
  Yndyrë 5,5 g 1,8 g
  Nga të Cilat Acide Yndyrore të Ngopura 3,6 g 1,2 g
  Karbohidrate 8 g 2,6 g
  Nga të Cilat Sheqerna 7 g 2,2 g
  Fibra 6,5 g 2,1 g
  Proteina 74 g 23,7 g
  Kripë 1,6 g 0,5 g
  Spektri Tipik i Amino Acideve
  L-Alaninë 2 975 mg 952 mg
  L-Argininë 1 806 mg 578 mg
  Acid L-Aspartik 6 888 mg 2 204 mg
  L-Cisteinë 1 631 mg 522 mg
  Acid L-Glutamik 10 679 mg 3 417 mg
  Glicinë 10 484 mg 3 355 mg
  L-Histidinë 1 284 mg 411 mg
  L-Izoleucinë *** 3 326 mg 1 064 mg
  L-Leucinë*** 7 528 mg 2 409 mg
  L-Lizinë** 6 244 mg 1 998 mg
  L-Metioninë** 1 401 mg 448 mg
  L-Fenilalaninë** 2 276 mg 728 mg
  L-Prolinë 2 976 mg 952 mg
  L-Serinë 2 743 mg 878 mg
  L-Treoninë** 3 151 mg 1 008 mg
  L-Tirosinë 2 159 mg 691 mg
  L-Valinë*** 1 225 mg 392 mg
  L-Triptofan** 3 093 mg 990 mg

  * EAA – Aminoacide Esenciale

  ** BCAA – Aminoacide Thelbësore Me Zinxhir të Degëzuar

  Nëse aplikohet raporti i rekomanduar i hollimit, pija është e ulët në sheqer (< 2,5 g/100 ml).

   

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories