NT Voltage Energy Bar me Kafeinë (65 g)

200L

Kjo shufur energjike përmban karbohidrate të tretshme shpejt dhe karbohidrate me çlirim gradual të energjisë. Kombinimi i kafeinës dhe karbohidrateve furnizon trupin e njeriut me energji për aktivitete fizike intensive.

 • Vitaminë C
 • Vitaminë E
 • Zink
 • Kafeinë
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  NT Voltage Energy Bar me Kafeinë (65 g)

  200L

  Ask a Question

    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Kjo shufur energjike përmban karbohidrate të tretshme shpejt dhe karbohidrate me çlirim gradual të energjisë. Kombinimi i kafeinës dhe karbohidrateve furnizon trupin e njeriut me energji për aktivitete fizike intensive.

  Përshkrimi:

  Formula përfshin gjithashtu izomaltulozë (PalatinoseTM), një disakarid me indeks të ulët glicemik (GI 32) dhe vitamina C dhe E që, në kombinim me zinkun, mbrojnë qelizat nga stresi oksidativ dhe mbështet imunitetin.

  • Vitaminë C
  • Vitaminë E
  • Zink
  • Kafeinë

  I Destinuar për furnizim me energji gjatë performancës fizike. VOLTAGE ENERGY BAR mbush stomakun por nuk rëndon aparatin tuaj tretës.

  Shijet:

  • Çokollatë e Zezë
  • Kafe

  Përbërësit

  Kafe: shurup glukoze, shurup fruktozë-glukozë, kikirikë, krem ​​me aromë lajthie (sheqer, yndyrë vegjetale, hirrë, lajthi të pjekura, kakao, emulsifikues lecithin luledielli, aromë), krunde tërshëre, ekstruduat patate orizi (oriz, patate e shtypur, sheqer, fibra gruri, panxhari i kuq), çokollatë e zezë (masë kakao, sheqer, gjalpë kakao, emulsifikues lecitin luledielli), miell orizi, PalatinoseTM – izomaltulozë (burim i fruktozës dhe glukozës), kokoshka soje, yndyra vegjetale (palma, bërthama e palmës, shea), qumësht i tharë, emulsifikues lecitin rrepe, agjent lagështues glicerinë, aditivë antioksidues (E-306, E-304, E-300), aroma, kafeinë, glukonat zinku, konservues acid sorbik, vitaminë C, vitaminë E. Mund të përmbajë gjurmë susami.

  Çokollatë e Zezë: shurup glukoze, shurup fruktozë-glukozë, krem ​​me aromë lajthie (sheqer, vaj palme dhe gjalp shea, hirrë e tharë, lajthi, lecitin luledielli, aromë), ekstruduat patate orizi (oriz, patate e shtypur, sheqer, fibra gruri, panxhari i kuq), krunde tërshëre 7%,copa çokollate të zezë (masë kakao, sheqer, gjalpë kakao, emulsifikues lecitin luledielli), miell orizi, PalatinoseTM – izomaltulozë 6.5% (burim i fruktozës dhe glukozës), miell orizi, kikirikë, kokoshka soje, kakao, yndyra vegjetale (palma, bërthama e palmës, shea), qumësht i tharë i plotë, emulsifikues lecitin rrepe, humektant glicerine, përzierje antioksiduese e tokoferoleve natyrale, aromatizues, kafeinë, glukonat zinku, konservues acid sorbik, acid L-askorbik, DL-α-tokoferil açetat. Mund të përmbajë gjurmë të arrave të tjera dhe farave të susamit.

  Vlerat ushqyese

  Informacionet ushqyese
  Kafe 100 g 1 shufër – 65 g
  Energjia 1642 kJ / 391 kcal 1067 kJ / 254 kcal
  Yndyra 14,3 g 9,3 g
  Nga të Cilat të ngopura 5 g 3,3 g
  Karbohidrate 56,5 g 36,7 g
  Nga të Cilat Sheqer 25,4 g 16,5 g
  Fibra 3,8 g 2,5 g
  Proteinë 7,4 g 4,8 g
  Kripë 0,1 g 0,07 g
  Vitaminë C 19 mg = 24 % * 12 mg = 15 % *
  Vitaminë E 3 mg = 25 % * 2 mg = 17 % *
  Zink 4 mg = 40 % * 2,6 mg = 26 % *
  Kafeinë 93 mg 60 mg

   

  Informacionet ushqyese
  Çokollatë e Zezë 100 g 1 shufër – 65 g
  Energjia 1715 kJ / 391 kcal 1115 kJ / 265 kcal
  Yndyra 13,2 g 8,6 g
  Nga të Cilat të ngopura 5,7 g 3,7 g
  Karbohidrate 62,2 g 40,4 g
  Nga të Cilat Sheqer 24,1 g 15,7 g
  Fibra 4,1 g 2,7 g
  Proteinë 8,0 g 5,2 g
  Kripë 0,05 g 0,03 g
  Vitaminë C 19 mg = 24 % * 12 mg = 15 % *
  Vitaminë E 3 mg = 25 % * 2 mg = 17 % *
  Zink 4 mg = 40 % * 2,6 mg = 26 % *
  Kafeinë 93 mg 60 mg

   

  Përdorimi

  Rekomanduar: për plotësimin e energjisë para dhe gjatë aktivitetit fizik të zgjatur

  Kujdes: Shufur energjike e pasuruar me vitamina dhe kafeinë. Përmban kafeinë (93 mg/100 g) – jo e përshtatshme për fëmijët dhe gratë shtatzëna ose me gji. Jo i përshtatshëm për fëmijët nën 3 vjeç! Ruajrni në një vend të thatë, në temperaturë jo më të madhe se 25 °C dhe larg nga rrezet e diellit direkte. Mos e ngrini. Prodhuesi nuk është përgjegjës për ndonjë dëmtim të shkaktuar nga përdorimi ose ruajtja e pahijshme. Pas hapjes, produkti është i destinuar për konsum të menjëhershëm.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories