NT Voltage Energy Bar (65 g)

200L

Formula përfshin gjithashtu izomaltulozë (PalatinoseTM), një disakarid me indeks të ulët glicemik (GI 32) dhe vitamina C dhe E që, në kombinim me zinkun, mbrojnë qelizat nga stresi oksidativ dhe mbështet imunitetin.

 • Vitaminë C
 • Vitaminë E
 • Zink
  Hurry up! Sale end in:
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  NT Voltage Energy Bar (65 g)

  200L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Sht 28 – Sht 29
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Kjo shufër energjike përmban karbohidrate të tretshme shpejt dhe karbohidrate me çlirim gradual të energjisë. Një kombinim i tillë dozon energjinë gradualisht, falë së cilës trupi i njeriut mund ta shfrytëzojë më mirë gjatë aktivitetit fizik.

  Përshkrimi:

  Formula përfshin gjithashtu izomaltulozë (PalatinoseTM), një disakarid me indeks të ulët glicemik (GI 32) dhe vitamina C dhe E që, në kombinim me zinkun, mbrojnë qelizat nga stresi oksidativ dhe mbështet imunitetin.

  • Vitaminë C
  • Vitaminë E
  • Zink

  I Destinuar Për: para dhe gjatë aktivitetit afatgjatë për të rimbushur energjinë.

  Shijet:

  • Ekzotike
  • Kokos
  • Lajthi
  • Frutat Pylli

  Përbërësit

  Kokos: shurup glukoze, shurup fruktozë-glukozë, kokos 10% (kokos, antioksidant dioksid squfuri), krem ​​lajthie (sheqer, vaj palme dhe gjalpë shea, hirrë e thatë, lajthi, kakao, emulsifikues lecitin soje), krunde tërshëre 8%, ekstrudat i patates së orizit (miell orizi, miell patate, sheqer, fibra gruri, panxhar), miell orizi, izomaltulozë 7 % – PalatinoseTM (burim i fruktozës dhe glukozës), kokoshka soje, yndyrë bimore (bërthama e palmës, palma, shea), qumësht i thatë me krem ​​të plotë, emulsifikues lecitin e rrepës, humektant glicerine, përzierje antioksiduese e tokoferolevë natyralë, glukonat zinku, ruajtës acid sorbik, acid L-askorbik, DL-α-tokoferil açetat. Mund të përmbajë gjurmë të arrave të tjera, kikirikëve dhe farave të susamit.

  Ekzotike: shurup glukoze, shurup fruktozë-glukozë, krunde tërshëre 8%, krem me aromë vanilje (sheqer, vaj palme dhe gjalpë shea, hirrë e thatë, qumësht pluhur i skremuar, emulsifikues lecitin soje, aroma, ngjyrues E160c), ekstrudat i patates së orizit (miell orizi, miell patate, sheqer, fibra gruri, panxhar), miell orizi, izomaltulozë 7 % – PalatinoseTM (burim i fruktozës dhe glukozës), kokoshka soje, ananasi i ëmbëlsuar 5 % (ananas 51 %, sheqer, antioksidant acid citrik, konservues dioksid squfuri), papaja e ëmbëlsuar 5 % (papaja 62 %, sheqer, konservues dioksid squfuri), yndyrë bimore (bërthama e palmës, palma, shea), qumësht i thatë me krem ​​të plotë, emulsifikues lecitin e rrepës, humektant glicerine, aromatizues, rregullues aciditeti acid citrik, përzierje antioksiduese e tokoferolevë natyralë, glukonat zinku, ruajtës acid sorbik, acid L-askorbik, DL-α-tokoferil açetat. Mund të përmbajë gjurmë të arrave të tjera, kikirikëve dhe farave të susamit.

  Fruta Pylli: shurup glukoze, boronicë e ëmbëlsuar 10% (boronicë 60%, sheqer, vaj luledielli), shurup fruktozë-glukozë, krem me aromë vanilje (sheqer, vaj palme dhe gjalpë shea, hirrë e thatë, qumësht pluhur i skremuar, emulsifikues lecitin soje, aroma, ngjyrues E160c), krunde tërshëre 8%,  ekstrudat i patates së orizit (miell orizi, miell patate, sheqer, fibra gruri, panxhar), miell orizi, izomaltulozë 7 % – PalatinoseTM (burim i fruktozës dhe glukozës), kokoshka soje, yndyrë bimore (bërthama e palmës, palma, shea), qumësht i thatë me krem ​​të plotë, emulsifikues lecitin e rrepës, humektant glicerine, aromatizues natyral, rregullues aciditeti acid citrik, përzierje antioksiduese e tokoferolevë natyralë, glukonat zinku, ruajtës acid sorbik, acid L-askorbik, DL-α-tokoferil açetat. Mund të përmbajë gjurmë të arrave të tjera, kikirikëve dhe farave të susamit.

  Lajthi: shurup glukoze, shurup fruktozë-glukozë, kikirikë, krem ​​lajthie 8,5 % (sheqer, vaj palme dhe gjalpë shea, hirrë e thatë, lajthi 3 %, kakao, emulsifikues lecitin soje, aromatizues), krunde tërshëre 8%,  ekstrudat i patates së orizit (miell orizi, miell patate, sheqer, fibra gruri, panxhar), miell orizi, izomaltulozë 7 % – PalatinoseTM (burim i fruktozës dhe glukozës), kokoshka soje, yndyrë bimore (bërthama e palmës, palma, shea), qumësht i thatë me krem ​​të plotë, emulsifikues lecitin e rrepës, humektant glicerine, përzierje antioksiduese e tokoferolevë natyralë, glukonat zinku, ruajtës acid sorbik, acid L-askorbik, DL-α-tokoferil açetat. Mund të përmbajë gjurmë të arrave të tjera, kikirikëve dhe farave të susamit.

  Vlerat ushqyese

  Informacionet ushqyese
  Kokos 100 g 1 bar – 65 g
  Energjia 1764 kJ / 420 kcal 1146 kJ / 273 kcal
  Yndyra 15,9 g 10,3 g
  Nga të Cilat të ngopura 10,9 g 7,1 g
  Karbohidrate 61,4 g 39,9 g
  Nga të Cilat Sheqer 26,7 g 17,4 g
  Fibra 4,0 g 2,6 g
  Proteinë 5,9 g 3,8 g
  Kripë 0,08 g 0,05 g
  Vitaminë C 19 mg = 24 % * 12 mg = 15 % *
  Vitaminë E 3 mg = 25 % * 2 mg = 17 % *
  Zink 4 mg = 40 % * 2,6 mg = 26 % *

   

  Informacionet ushqyese
  Ekzotike 100 g 1 bar – 65 g
  Energjia 1668 kJ / 396 kcal 1084 kJ / 257 kcal
  Yndyra 10,4 g 6,8 g
  Nga të Cilat të ngopura 5,3 g 3,4 g
  Karbohidrate 69 g 44,9 g
  Nga të Cilat Sheqer 31,4 g 20,4 g
  Fibra 2,0 g 1,3 g
  Proteinë 5,9 g 3,6 g
  Kripë 0,1 g 0,08 g
  Vitaminë C 19 mg = 24 % * 12 mg = 15 % *
  Vitaminë E 3 mg = 25 % * 2 mg = 17 % *
  Zink 4 mg = 40 % * 2,6 mg = 26 % *

   

  Informacionet ushqyese
  Fruta Pylli 100 g 1 bar – 65 g
  Energjia 1655 kJ / 393 kcal 1075 kJ / 255 kcal
  Yndyra 10,8 g 7,0 g
  Nga të Cilat të ngopura 5,5 g 3,7 g
  Karbohidrate 66,2 g 43 g
  Nga të Cilat Sheqer 29,5 g 19,2 g
  Fibra 3,3 g 2,1 g
  Proteinë 6,1 g 4 g
  Kripë 0,08 g 0,05 g
  Vitaminë C 19 mg = 24 % * 12 mg = 15 % *
  Vitaminë E 3 mg = 25 % * 2 mg = 17 % *
  Zink 4 mg = 40 % * 2,6 mg = 26 % *

   

  Informacionet ushqyese
  Lajthi 100 g 1 bar – 65 g
  Energjia 1773 kJ / 422 kcal 1134 kJ / 270 kcal
  Yndyra 16,2 g 10,5 g
  Nga të Cilat të ngopura 5,7 g 3,7 g
  Karbohidrate 59,3 g 38,5 g
  Nga të Cilat Sheqer 25,1 g 16,3 g
  Fibra 3,6 g 2,4 g
  Proteinë 8,0 g 5,2 g
  Kripë 0,07 g 0,05 g
  Vitaminë C 19 mg = 24 % * 12 mg = 15 % *
  Vitaminë E 3 mg = 25 % * 2 mg = 17 % *
  Zink 4 mg = 40 % * 2,6 mg = 26 % *

   

  Përdorimi

  Rekomanduar: për plotësimin e energjisë para dhe gjatë aktivitetit fizik të zgjatur

  Kujdes: drithëra me vitaminë C, vitaminë E dhe zink të shtuar. Jo i përshtatshëm për fëmijët nën 3 vjeç! Ruajeni në një vend të thatë, në temperaturë jo më të madhe se 25 °C dhe larg nga rrezet e diellit direkte. Mos e ngrini. Prodhuesi nuk është përgjegjës për ndonjë dëmtim të shkaktuar nga përdorimi ose ruajtja e pahijshme. Pas hapjes, produkti është i destinuar për konsum të menjëhershëm.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories