NT VO2 Boost (60 tabs)

2.000L

Vlera maksimale e VO2 është një tregues i rëndësishëm i aftësisë fizike të një atleti. VO2 BOOST synon veçanërisht përmirësimin e performancës atletike. Përbërësit kryesorë përfshijnë aminoacidin AAKG, malat citruline dhe hekur për transferimin e oksigjenit në trup, reduktimin e lodhjes, si dhe vitaminën C për një funksion normal të sistemit imunitar. Përveç kësaj, doza e rekomanduar prej 4 tabletash përmban 200% të sasisë së rekomanduar ditore të vitaminës B1, duke kontribuar në metabolizimin normal të energjisë dhe funksionimin e duhur të zemrës

+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  NT VO2 Boost (60 tabs)

  2.000L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Sht 28 – Sht 29
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Vlera maksimale e VO2 është një tregues i rëndësishëm i aftësisë fizike të një atleti. VO2 BOOST synon veçanërisht përmirësimin e performancës atletike. Përbërësit kryesorë përfshijnë aminoacidin AAKG, malat citruline dhe hekur për transferimin e oksigjenit në trup, reduktimin e lodhjes, si dhe vitaminën C për një funksion normal të sistemit imunitar. Përveç kësaj, doza e rekomanduar prej 4 tabletash përmban 200% të sasisë së rekomanduar ditore të vitaminës B1, duke kontribuar në metabolizimin normal të energjisë dhe funksionimin e duhur të zemrës

  Përbërësit

  Përbërësit: L-arginine-alfa-ketoglutarate, L-citrulinë malate, stabilizues celulozë mikrokristalore, emulsifikues sorbitol, ekstrakt Ginostemma Pentafilum (80% gipenozide), stabilizues stearat magnezi, acid L-askorbik, hekur i mbyllur me forcat AB (bartës i alginatit të kalciumit), hidroklorur tiamine.

  Vlerat ushqyese

  Informacionet ushqyese
  100 g 4 Tableta 2 Tableta
  L-Argininë-Alfa-Ketoglutarate 50 000 mg 2 000 mg 500 mg
  L-Citrulinë Malate 25 000 mg 1 000 mg 250 mg
  Ekstrakt Ginostema Pentafilum 2 500 mg 100 mg 25 mg
  Hekur 105 mg = 750 %* 4,2 mg = 30 %* 1,1 mg = 8 %*
  Vitaminë C 660 mg = 825 %* 26,4 mg = 33 %* 6,6 mg = 8 %*
  Vitaminë B1 55 mg = 5 000 %* 2,2 mg = 200 %* 0,55 mg = 50 %*

  * Doya e Referencës.

  1 Tablet – 1000 mg

  Përdorimi

  Doza e Rekomanduar: kohëzgjatja e aktivitetit deri në 60 minuta: 2 tableta rreth. 45 min. para fillimit të aktivitetit fizik. Kohëzgjatja e aktivitetit më e madhe se 60 minuta: 2 tableta 45 min. para fillimit dhe 2 tableta në gjysmë të rrugës gjatë aktivitetit fizik. Sasia maksimale ditore është 4 tableta. Pini shumë ujë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar.

  Kujdes: Suplement dietik. Nuk zëvendëson një dietë të larmishme. Jo i përshtatshëm për fëmijët, gratë shtatzëna dhe ato me gji. Mbajeni larg fëmijëve. Mbajeni larg nxehtësisë, ngricave dhe lagështisë.

  Përbërësit: L-arginine-alfa-ketoglutarate, L-citrulinë malate, stabilizues celulozë mikrokristalore, emulsifikues sorbitol, ekstrakt Ginostemma Pentafilum (80% gipenozide), stabilizues stearat magnezi, acid L-askorbik, hekur i mbyllur me forcat AB (bartës i alginatit të kalciumit), hidroklorur tiamine.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories